رایزنی وزیران خارجه آمریکا و تروئیکای اروپا درباره ایران

18/11/1399 08:44 ق.ظ

رایزنی وزیران خارجه آمریکا و تروئیکای اروپا درباره ایران وزیر امورخارجه جدید آمریکا و همتایان او از انگلیس، فرانسه و آلمان (تروئیکای اروپا) در یک نشست مجازی با یکدیگر درباره ایران و موضوعات دیگر رایزنی کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، در شرایطی که طرف های برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) چگونگی بازگشت واشنگتن به این توافق را ارزیابی می کنند، آنتونی بلینکن وزیر امورخارجه جدید آمریکا ساعاتی پیش در یک نشست مجازی با وزرای امورخارجه انگلیس، فرانسه و آلمان درباره ایران و سایر موضوعات گفت‌وگو کرد.

بنابر اعلام وزارت امورخارجه آمریکا، وزیران امورخارجه این کشورها علاوه بر ایران، درباره پاندمی ویروس کرونا، روسیه، چین، میانمار و تغییرات آب وهوا رایزنی کردند و بلینکن در صحبت های خود بر تعهد آمریکا برای رسیدگی به چالش های جهانی تاکید کرده است.

دولت جدید آمریکا به ریاست جو بایدن وعده داده است که قصد بازگشت به برجام را دارد، توافقی که رئیس جمهور پیشین آمریکا در سال 2018 به طور یکجانبه از آن خارج شد و سپس تحریم ها علیه ایران را بازگرداند. این اولین بار است که وزیر امورخارجه آمریکا با همتایان خود از تروئیکای اروپا به طور جدی درباره ایران رایزنی می کند. headtopics.com

ادامه مطلب:
isna_farsi »