رایزنی بارزانی و هیئت صدر‌ی‌ها‌ درباره پارلمان و تشکیل دولت جدید عراق

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رایزنی بارزانی و هیئت صدر‌ی‌ها‌ درباره پارلمان و تشکیل دولت جدید عراق العربيه_فارسى

به گزارش خبرگزاری عراق، محمود محمد، یکی از اعضای دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان عراق سه‌شنبه، 4 ژانویه، در یک کنفرانس گفت:« هیئتی از جنبش صدری‌ها با مقامات ارشد این حزب در اقلیم کردستان دیدار کرد تا درباره تعدادی از پرونده‌های سیاسی از جمله جلسه افتتاحیه پارلمان جدید و تشکیل دولت جدید در عراق گفت‌وگو کند.»این مقام اقلیم کردستان افزود: «دیدگاه جنبش صدری‌ها نسبت به دولت بعدی این است که دولت اکثریت ملی باشد که احزاب پیروز در آن شرکت کنند و همچنین آنها خواستار حضور مخالفان قوی هستند.

محمود محمد درباره تشکیل دولت جدید در بغداد، تاکید کرد: «بین نمایندگان اقلیم کردستان با جریان صدری‌ها تفاهم وجود دارد و ما طی روزهای آینده و پیش از اولین جلسه پارلمان با هم‌دیگر هماهنگی و کار خواهیم کرد». از سویی، دفتر رسانه‌ای مسعود بارزانی، رئیس حزب دمکرات کردستان عراق، اعلام کرد که رهبر حزب از هیأت جنبش صدری‌ها استقبال کرد و با این هیئت «روند سیاسی عراق، نتایج انتخابات و اقدامات لازم برای افتتاحیه پارلمان عراق و تشکیل دولت جدید» را با این هیئت بررسی کرد.

این دفتر در بیانیه‌ای که توسط رادیوی کُردی‌زبان «رووداو» منتشر شد، افزود: «در این دیدار همچنین بر ادامه تلاش‌ها برای آغاز مرحله جدیدی از روند سیاسی، غلبه بر چالش‌ها، پاسخگویی خواسته‌های شهروندان و حل مشکلات بین اقلیم کردستان و دولت مرکزی بغداد تاکید شد». طبق گزارش رادیوی «رووداو»، حسن العذاری، در رأس هیئتی متشکل از شخصیت‌های برجسته جریان صدری‌ها روز دوشنبه وارد اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق شدند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اظهارات وزیر امور خارجه عربستان درباره روابط با ایرانوزیر امور خارجه عربستان سعودی گفت اگر ایران به نگرانی‌های ما درباره 'امنیت و ثبات منطقه' اهمیت دهد، ما به عنوان کشورهای عربی دست‌مان به سوی این کشور دراز است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

زندانیان سیاسی درباره بکتاش آبتین: قوه قضاییه بیماری ساده را به مرگ و زندگی تبدیل می‌کند۱۹ نفر از زندانیان سیاسی اوین با انتشار بیانیه‌ای «قوه‌ قضاییه‌ و سازمان زندان‌ها» را مسئول وضعیت سلامت بکتاش آبتین، نویسنده ایرانی که در پی ابتلا به کرونا در کما به‌سر می‌برد،... در حكومت دجاليه و دجالتن رژيم قاتل هيچگونه رفعت اسلامى وجود ندارد بياييد با تويت كردن ریدم_تو_اسلام اين ترند را به بالاترين تفكر ضد دينى از هر نوعش تبديل كنيم مرگ_بر_اصل_ولایت_فقیه مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی مرگ بر انديشه هاى كثيف رهخر دجال حكومت دجاليه شورش٥٧
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

توضیح رییس سازمان غذا و دارو چرایی گرانی داروتوضیح سازمان غذاودارو درباره چرایی گرانی دارو: قیمت دارو در شش ماهه دوم درصد بسیار کمی افزایش پیدا کرده پوشش بیمه‌ای هم در آن‌ها لحاظ شده تعداد این اقلام هم نسبت به سال قبل زیاد و قابل توجه نیست افزایش‌ قیمت‌ها را همیشه با هماهنگی بیمه‌ها انجام می‌دهیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

لاپید: به احتمال بسیار زیاد مذاکرات وین به نتیجه می‌رسد/ توافق نتیجه مطلوبی برای ما نداردوزیر امورخارجه رژیم صهیونیستی ضمن طرح ادعاهایی درباره مذاکرات وین گفت که ایران و قدرت های جهانی مایل به احیای برجام هستند و به احتمال بسیار زیاد این اتفاق رخ خواهد داد. مگه من میزارم . جان من اینکه بی معرفتی هستش . هرچی هست نصف نصف . مرد حسابی بعد یه عمر گدایی شب جمعه مون یادمون نمیره که . په معرفت کجا رفته مشتی . ده مترو نیم گرم بابا .
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کشته شدن 230 شبه‌نظامی حوثی در ادامه حملات ائتلاف در استان‌های مأرب و شبوهحملات نیروهای ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی عربی سعودی در حمایت از دولت قانونی یمن و پشتیبانی از ارتش و دفاع از غیرنظامیان این کشور و همچنین مقابله با باشه تو راست میگی خلیج تاابدفارس .مارب را هم حوثی‌ها می‌گیرند و باتلاق برای ائتلاف تازی بیشتر میشه قاشقچی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

بندر لاذقیه نمونه‌ای از تضاد منافع ایران و روسیه در سوریهسوسن مهنا: بمباران بندر لاذقیه که شریان حیاتی اقتصاد رژیم اسد است، اختلافات ایران و روسیه را عمیق‌تر کرد زیرا ایران واقف است که حمله به مواضع ایران در سوریه، از چراغ سبز روسیه برخوردار است و رژیم اسد، موضع مشخصی ندارد.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »