راه‌اندازی «سوپر لیگ»؛ انقلاب یا کودتا در فوتبال اروپا

19/04/2021 10:16:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

دوازده, باشگاه بزرگ

راه‌اندازی « سوپر لیگ »؛ انقلاب یا کودتا در فوتبال اروپا به گزارش خبرگزاری رویترز، این لیگ جدید که احتمالا باشگاه‌های اروپایی بیشتری نیز به آن ملحق خواهند شد، به منظور ارتباط مستقیم با حامیان مالی و کسب درآمدهای بیشتر ایجاد می‌شود

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

در حالی که دوازده باشگاه بزرگ فوتبال در اروپا از راه‌اندازی مسابقات جدیدی با عنوان «سوپر لیگ» خبر داده‌اند، بسیاری از کارشناسان این اقدام را به منزله اعلان جنگ به اتحادیه فوتبال اروپا، موسوم به «یوفا»، می‌دانند.به گزارش خبرگزاری رویترز، این لیگ جدید که احتمالا باشگاه‌های اروپایی بیشتری نیز به آن ملحق خواهند شد، به منظور ارتباط مستقیم با حامیان مالی و کسب درآمدهای بیشتر ایجاد می‌شود.

به این‌ ترتیب سوپر لیگ، رقیب مسابقات «لیگ قهرمانان اروپا» خواهد بود که به صورت سالانه توسط یوفا برگزار می‌شود.اعلام خبر تأسیس سوپر لیگ، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت و با انتقاد‌ات فراوانی، حتی از طرف رهبران سیاسی کشورهای اروپایی از جمله امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، و بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، همراه شد.

ادامه مطلب: VOA Farsi صدای آمریکا »

اتحادیه اروپا: ترکیه یک شریک بسیار مهم برای اروپا استرئیس هیئت نمایندگی اتحادیه اروپا در ترکیه ضمن اشاره به مشارکت ترکیه و اروپا در زمینه خودروسازی و منسوجات تاکید کرد که ترکیه یک شریک بسیار مهم برای اروپا است. - خبرگزاری آناتولی

واکنش‌ها به تشکیل «سوپر لیگ اروپا»فدراسیون‌های پنجاه و پنج کشور عضو اتحادیهٔ فوتبال اروپا ، بیانیه محکومیت تاسیس « سوپر لیگ اروپا » را با اتفاق آرا تصویب کردند. - خبرگزاری آناتولی

تب سوپر لیگ اروپا به کشورهای عربی رسید/ جایگزین لیگ قهرمانان آسیا؟برگزاری سوپر لیگ اروپا با وجود مخالفت فیفا و یوفا از تابستان امسال باشگاه‌های بزرگ اروپایی علی‌رغم مخالفت یوفا و فیفا رسما در بیانیه‌ای خبر از شروع سوپرلیگ از تابستان ۲۰۲۱ دادند.

سوپر لیگ اروپا متوقف شد سوپر لیگ اروپا متوقف شد کمیته هماهنگی سوپر لیگ اروپا در بیانیه‌ای از توقف این رقابت‌ها خبر داد و به انصراف باشگاه‌ها انگلیسی واکنش نشان داد.

چرا بنزین سوپر کم شده است؟چرا بنزین سوپر کم شده است؟ شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی: *تقاضا برای بنزین سوپر کاهش یافته توزیع آن نیز کاهش یافته *توزیع بنزین سوپر فقط درجایگاه‌هایی انجام می‌شود که درفهرست توزیع‌کنندگان این بنزین قرار دارند *توزیع بنزین سوپر در حد نیاز کشور است بجاش فیلم سوپر شورای شهر پخش میشه

راه‌اندازی مسابقات جدید «سوپر لیگ» در حالی که دوازده باشگاه بزرگ فوتبال در اروپا از راه‌اندازی مسابقات جدیدی با عنوان «سوپر لیگ» خبر داده‌اند، بسیاری از کارشناسان این اقدام را به منزله اعلان جنگ به اتحادیه فوتبال اروپا، موسوم به «یوفا»، می‌دانند.رئیس هیئت نمایندگی اتحادیه اروپا در ترکیه ضمن اشاره به مشارکت ترکیه و اروپا در زمینه خودروسازی و منسوجات تاکید کرد که ترکیه یک شریک بسیار مهم برای اروپا است.فدراسیون‌های پنجاه و پنج کشور عضو اتحادیهٔ فوتبال اروپا، بیانیه محکومیت تاسیس «سوپر لیگ اروپا» را با اتفاق آرا تصویب کردند.به گزارش ایسنا و به نقل از سعودی اسپورت، باشگاه‌های بزرگ اروپایی علی‌رغم مخالفت یوفا و فیفا رسما در بیانیه‌ای خبر از شروع سوپرلیگ از تابستان 2021 دادند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این لیگ جدید که احتمالا باشگاه‌های اروپایی بیشتری نیز به آن ملحق خواهند شد، به منظور ارتباط مستقیم با حامیان مالی و کسب درآمدهای بیشتر ایجاد می‌شود. به این‌ ترتیب سوپر لیگ، رقیب مسابقات «لیگ قهرمانان اروپا» خواهد بود که به صورت سالانه توسط یوفا برگزار می‌شود.04. اعلام خبر تأسیس سوپر لیگ، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت و با انتقاد‌ات فراوانی، حتی از طرف رهبران سیاسی کشورهای اروپایی از جمله امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، و بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا، همراه شد.2021 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی فدراسیون‌های پنجاه و پنج کشور عضو اتحادیهٔ فوتبال اروپا «یوفا»، بیانیه محکومیت تاسیس «سوپر لیگ اروپا» را در چهل و پنجمین کنگره عادی یوفا در شهر مونترو سوئیس با اتفاق آرا تصویب کردند. مسابقات جدید «سوپر لیگ» تیم‌های انگلیسی منچستریونایتد، منچسترسیتی، لیورپول، آرسنال، تاتنهام، و چلسی، به همراه یوونتوس، اینترمیلان، و آ‌ث میلان از ایتالیا، و تیم‌های اسپانیایی رئال مادرید، بارسلونا، و اتلتیکو مادرید، اعضای سوپرلیگ هستند. ستون بسیاری از تولیدات در اروپا و ستون دیگر آن در ترکیه است. در فرمول ارائه شده توسط این باشگاه‌ها، اعضای اصلی سوپر لیگ، پانزده تیم بزرگ اروپایی هستند، و پنج سهمیه چرخشی سالانه نیز برای باشگاه‌های علاقمند وجود دارد تا مسابقات با شرکت بیست تیم برگزار شود.

تا لحظه نگارش این مطلب، باشگاه‌های بزرگ آلمانی و فرانسوی به دعوت سوپر لیگ برای حضور در این رقابت‌ها پاسخ مثبت نداده‌اند. از نظر صادرات و تولید همکاری‌های زیادی بین طرفین وجود دارد. این تشکل، سنت‌های اصولی اروپایی یکپارچه، شفاف، حمایتی و اصولی که به ورزش ارزش می‌بخشد را نقض می‌کند. فلورنتینو پرس، رئیس باشگاه رئال مادرید که از طراحان اصلی این ایده جنجالی محسوب می‌شود، در مقام نخستین رئیس سوپر لیگ فعالیت خواهد کرد. فلورنتینو پرس او با اشاره به محبوبیت فوتبال به عنوان تنها ورزش جهانی با بیش از چهار میلیارد طرفدار، راه‌اندازی این‌ لیگ را تلاشی برای ارتقای جایگاه واقعی فوتبال، و جلب رضایت هواداران توصیف کرد. مشکلات عمده‌ای به ویژه در زنجیره‌های اشتغال و تامین مواد اولیه وجود دارد. به گزارش رویترز، در فاز نخست حدود ۳.۵ میلیارد یورو در اختیار این دوازده باشگاه قرار می‌گیرد تا خرج زیرساخت‌ها، و جبران ضررهای اقتصادی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا شود. همه‌گیری یک بار دیگر اهمیت بهداشت و محیط زیست را به وضوح نشان داد.

اتحادیه فوتبال اروپا ضمن انتقاد شدید از این اقدام، اعلام کرد که با تمام قوا در مقابل سوپر لیگ خواهد ایستاد، و از کلیه راهکارهای قانونی برای تنبیه این باشگاه‌ها استفاده می‌کند. فدراسیون‌های فوتبال انگلیس، اسپانیا، و ایتالیا نیز به تصمیم باشگاه‌های کشورهای خود برای شرکت در سوپر لیگ اعتراض کردند. بسیار مهم است که راه حل‌های جدید پیدا کنیم. به گفته مسئولان یوفا و روسای فدراسیون‌های فوتبال کشورهای فوق، سوپرلیگ موجب اخلال در گردش مالی، تضعیف تیم‌های کوچک، و نابودی فوتبال اروپا خواهد شد. محرومیت این‌ باشگاه‌ها از شرکت در مسابقات داخلی، محرومیت بازیکنان این تیم‌ها از همراهی تیم‌های ملی کشورهای خود در مسابقاتی که توسط یوفا اداره می‌شود، و قطع همکاری با اسپانسرهای مالی سوپر لیگ، از جمله اقداماتی تنبیهی است که توسط یوفا بررسی می‌شود. اصلاحات"بازار سبز" ترکیه که سازگار با تغییرات اقلیمی است با استقبال بسیار اروپا روبروست. مسابقات جدید «سوپر لیگ» فدراسیون جهانی فوتبال یا فیفا نیز از راه‌اندازی سوپر لیگ انتقاده کرده است، ولی مشخص نیست در این زمینه اقدام عملی خاصی انجام دهد.

به گفته برخی کارشناسان، با توجه به این که این باشگاه‌ها مدتها است درباره ایده راه‌اندازی چنین لیگی تحقیق کرده‌اند، احتمال دارد از نظر قانونی تنبیه یا مجازات خاصی متوجه آنها نباشد. با این حال بسیاری از بازیکنان، مربیان، باشگاههای اروپایی، و حتی طرفداران فوتبال از برگزاری چنین لیگی که فقط در انحصار تیم‌های ثروتمند اروپایی است، انتقاد کردند. در ساعت گذشته، جمله «فوتبال را فقرا ایجاد کردند و توسط ثروتمندان دزدیده شد» بارها در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذشته شد. خبرهای دیگر ..

. .