راه‌حلی برای دوره‌های افتِ درآمد و مصرف ناشی از بیکاری‌های پیاپی/ چه گروه‌‍‌هایی بیشتر تحت تاثیر عدم ثبات شغلی هستند؟

13/07/1400 03:43 ب.ظ

ایلنا گزارش می‌دهد؛ راه‌حلی برای دوره‌های افتِ درآمد و مصرف ناشی از بیکاری‌های پیاپی/ چه گروه‌‍‌هایی بیشتر تحت تاثیر عدم ثبات شغلی هستند

ارائه تسهیلات به کسانی که ثبات شغلی ندارند و دوره‌های بیکاری پیاپی را تجربه می‌کنند، ضمن بیشینه‌کردن احتمال بازپرداخت، به هموارسازی درآمد این گروه‌ها کمک قابل توجهی می‌کند. گرچه نرخ بیکاری کسانی که تحصیلات دانشگاهی ندارند پایین‌تر است اما بیش از سایرین تحت تأثیر عدم ثبات شغلی قرار دارند. برای حمایت از بیکاران و در عین حال بیشینه کردن احتمال بازپرداخت بهتر است این تسهیلات به گروه‌هایی از بیکاران پرداخت شود که بیش از سایرین باعدم ثبات شغلی مواجه هستند و دوره‌های به نسبت کوتاه (یک‌ساله یا کمتر) بیکاری را تجربه می‌کنند.

جدول * اعداد گزارش‌شده در این جدول احتمالات پیش‌بینی شده (Predicted Probabilities) هستند که از طریق رگرسیون لجستیکی محاسبه شدهاند. این محاسبات بر اساس داده‌های طرح آمارگیری نیروی کار ۱۳۹۸ انجام شده است. تجربه اشتغال در پنج سال گذشته و بیکاری فعلی به عنوان شاخصی برای‌عدم ثبات شغلی (تجربه دوره‌های اشتغال و بیکاری متناوب) استفاده شده است. در این محاسبات فرض بر این است که کسانی که تحصیلات دانشگاهی دارند و فعال اقتصادی هستند تا ۲۵ سالگی وارد بازارکار می‌شوند.

اعطای «تسهیلات با بازپرداخت مبتنی بر درآمد» در سطح کلان، برای اولین بار در سال ۱۹۸۹ و در استرالیا اجرا شد. در این برنامه تنها زمانی بازپرداخت صورت می‌گیرد که دریافت‌کنندگان تسهیلات به سطح مشخصی از درآمد برسند، همچنین نرخ سود تسهیلات و دوره بازپرداخت، بسته به میزان درآمد تعیین می‌شود. میزان درآمد از طریق نظام مالیات بر درآمد سنجیده می‌شود و گاهی بازپرداخت اقساط نیز در همان ساختار مالیاتی صورت می‌پذیرد.

ادامه مطلب:
ilnanews »

خسارت‌های طوفان شاهین پس از جنوب ایران در عمانهمزمان با حرکت طوفان شاهین از ایران به سمت عمان، شمار کشته‌شدگان ناشی از این طوفان افزایش یافت و سرنوشت ماهیگیران ایرانی مفقود شده نیز همچنان نامعلوم مانده است.

آلمان: ایران نمی‌تواند برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای پیش شرط تعیین کندوزارت خارجه ایران تایید کرده که مذاکرات هسته‌ای با قدرت‌های جهانی پیش از آغاز ماه آینده میلادی از سرگرفته خواهد شد. ایران پیمان بین المللی را پاره نکرده که بخواهد به آن برگردد! پس این شما هاهستین که تحریمهای غیرقانونی اعمال کردین پس ماهستیم که پیش شرط تعیین میکنیم نه شما! آلمان چه گوهی تاحالا تونسته برای برجام بخوره؟ یه چیزایی میگفتید قبلنا؟! اینستکس! بزودی انتقام سلاح های شیمیائی که شما نازی_ها به صدام دادید رو میگیریم

جانسون: تولید انرژی در بریتانیا تا سال ۲۰۳۵ صد درصد سبز می‌شوداین چشم‌انداز در حالی مطرح می‌شود که آقای جانسون از هم اکنون خود را برای میزبانی از اجلاس تعیین کننده آب و هوایی گلاسکو در ماه آینده آماده می‌کند.

۱۰ هزار نفر در ۳۵ روستا تحت تاثیر زلزله بوده‌اند/ مصدومیت ۱۵ نفر تاکنون/ اعلام خسارت در ٢٠ روستاآخرین اخبار از زلزله چهارمحال و بختیاری؛ ۱۰ هزار نفر در ۳۵ روستا تحت تاثیر زلزله بوده‌اند/ مصدومیت ۱۵ نفر تاکنون/ اعلام خسارت در ٢٠ روستا

اینفوگرافی| مرجع رسانه‌ای ایرانیان چیست؟شما اخبار روز جامعه را از چه منبعی پیگیری می‌کنید؟ پاسخ‌ها نشان می‌دهد روزنامه‌های چاپی عمرشان به سر آمده و صداوسیما هم مقبولیت بالایی ندارد.

راهکار اتحادیه اروپا برای جلوگیری از فروپاشی اقتصادی و اجتماعی افغانستان چیست؟مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یکشنبه گفت که افغانستان با فروپاشی نظام اقتصادی و اجتماعی خود روبرو است که خطر تبدیل شدن به یک فاجعه انسانی را در پی دارد. اینها ابله و بیسواد نیستند که الان از فروپاشی اجتماعی و اقتصادی افغانستان حرف می زنند .اینها افغانستان را به فلاکت انداختند و دو دستی تقدیم دست پرورده خود طالبان کردند تا سناریو را تکمیل کنند. دزد و جانیانی که حتی سر حرف خود نماندند. بابت دلتون برای مردم افغانستان نسوزه . صلح نکنید