راه‌اندازی توفان توئیتری با هشتگ «مرد آزادی کجاست» توسط کاربران ایرانی

18/11/1399 05:22:00 ب.ظ

راه‌اندازی توفان توئیتری با هشتگ «مرد آزادی کجاست» توسط کاربران ایرانی العربية

ویدیویی که در آن یک مرد در ایران شعار می‌دهد: «مرگ بر شاه، مرگ بر خامنه‌ای، زنده باد آزادی» طی کاربران ایرانی با راه‌اندازی کمپینی با هشتگ «مرد آزادی کجاست» در شبکه‌های اجتماعی، خواستار افشای سرنوشت مردی شدند که در خیابانی در تهران مرکز پایتخت ایران، شعار می‌داد: «مرگ بر شاه ... مرگ بر خامنه‌ای ... زنده باد آزادی».

او بلافاصله پس از این اقدام، ناپدید شد. این مرد چند روز پیش، روی جعبه‌ برق که حالت سکو دارد مانند دختران خیابان انقلاب بالا رفت و شعار داد. این روش اعتراض شبیه موج اعتراضات «دختران خیابان انقلاب» در برابر حجاب اجباری بود که طی آن ویدا موحد در دسامبر 2017 روی جعبه برق در خیایان انقلاب بالا رفت و در حالیکه روسری خود را به چوب بسته بود آن را تکان داد و این اقدام او موجی ایجاد کرد و باعث تکرار حرکت او توسط دهها دختر شد که اغلب نیز دستگیر شدند.

کاربران ایرانی در توئیتر خواستار شفاف‌سازی درباره هویت این مرد و سرنوشت او شدند. در این ویدیوی منتشر شده از این مرد، صدای زنی شنیده می‌شود که می‌گوید: «آنها (ماموران امنیتی) او را می‌برند» که نشان می‌دهد این مرد دستگیر شده است. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>