راه دشوار آلمان برای رسیدن به دموکراسی | DW | 16.09.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آلمان پس از جنگ جهانی دوم توانست یکی از استوارترین دموکراسی‌های جهان را بر روی ویرانه‌های ناسیونا‌ل‌سوسیالیسم بسازد. اما نادرست است اگر بپنداریم که نظام دموکراتیک در این کشور صرفا 'هدیه‌ی متفقین' بوده است. نویسنده: بهرام محیی

آلمان پس از جنگ جهانی دوم توانست یکی از استوارترین دموکراسی‌های جهان را بر روی ویرانه‌های ناسیونا‌ل‌سوسیالیسم بسازد. اما نادرست است اگر بپنداریم که نظام دموکراتیک در این کشور صرفا"هدیه‌ی متفقین" بوده است.

فریدریش ابرت، رئیس شورای نمایندگان خلق، در دسامبر ۱۹۱۸ به سربازان بازگشته از جبهه‌های جنگ خوشامد می‌گوید در آستانه‌ی برگزاری انتخابات پارلمانی سال ۲۰۲۱ در آلمان، همه‌ی جهانیان به این کشور به عنوان الگوی موفقی از دموکراسی پارلمانتاریستی می‌نگرند. بی‌تردید نیز آلمان در حال حاضر یکی از استوارترین دموکراسی‌های جهان است. اما تاریخچه‌ی دموکراسی در این کشور، پس از جنگ جهانی دوم آغاز نشده است. هنوز بسیاری می‌پندارند که دموکراسی صرفا هدیه‌ی متفقین غربی به آلمان بوده و همه چیز با تأسیس"جمهوری فدرال آلمان" در سال ۱۹۴۹ آغاز شده است. اما این تصور نادقیقی است.

آلمان در دوران نوین تاریخ خود که با انقلاب فرانسه آغاز می‌شود، تا رسیدن به نظامی دموکراتیک، از چهار دوره عبور کرده است:"عصر ناپلئونی"،"عصر ترمیم ارتجاع و انقلاب"،"عصر امپراتوری قیصری" و سرانجام"عصرجمهوری وایمار".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

«دموکراسی و فرهنگ پیشرفته غرب»، حاصل دهها سال تفکّر، اندیشه و تلاش دانشمندان و فلاسفه بزرگ آلمان، فرانسه، ایتالیا، انگلستان و چند کشور دیگر اروپایی است، از جمله، ژان ژاک روسو، سزار بکاریا، جان لاک، موریس مترلینگ، کانت، رنه دکارت و...،. متفقین هیچ نقشی در دموکراسی غرب نداشته‌اند.

آلمان در اسارت متفقین است.شایستگی آلمان ها سرکوب و در حلقه تسلط غرب است.چه باج ها که به انگلیس در مورد خروج از اتحادیه ندادید.

خیلی دلم می سوزه پادشاهی در کشور شماهم با پایان جنگ جهانی اول از بین رفت. واقعا حیف شد.

اتفاقا دیگر شما ان المان قدیم نیستید .با بازیچه شدن در دست یهودیها و امریکاییها حیثیت آلمان را زیر سئوال برده اید

دموکراسی ؟؟؟ کدوم دموکراسی؟ یه خارجی توی پارلمانتون ندارید، صد رحمت به نروژ!!!

هیتلر می گفت نبوغ آلمانها از بقیه مردم جهان بیشتره ؛؛ راست میگفت ولی زمانی این حرف بد شد که با کُشتن نژادهای دیگر همراه شد صدای خدا درآمد نابودش کرد خدا !!✋✋✋

اگر آلمان سالها طول کشید تا به دمکراسی واقعی نائل شود، ایران چند سال؟ اونایی که از به اصطلاح دمکراسی ایرانی دفاع می کنند، اینطور استدلال می کنند که در هیج جای دنیا دمکراسی واقعی حاکم نیست. حتی می گویند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم بر اساس تقلب و دستکاری افکار عمومی است

بنظر میرسه مقاله مشکل داره .. فقط 'جمهوری ماینتس' چند بار تکرار شده

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پلیس آلمان مانع از حمله احتمالی به کنیسه‌ای در شهر هاگن شد | DW | 16.09.2021در عملیات گسترده، پلیس دورتموند چهار نفر را به اتهام طرح حمله به عبادتگاه یهودیان در هاگن دستگیر کرده است. احتمال می‌رود که این افراد با انگیزه اسلام‌گرایی افراطی قصد حمله به این کنیسه را داشته‌اند. تحقیقات ادامه دارد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تیم فوتسال ایران پس از پیروزی در گام نخست برای دیدار با آمریکا آماده می‌شود🔺 تیم ملی فوتسال ایران پس از پیروزی در گام نخست برای دیدار با آمریکا آماده می‌شود ◾ در جریان مسابقات جام جهانی فوتسال در لیتوانی، ایران موفق شد در نخستین بازی خود و با نتیجه سه بر دو، صربستان را شکست دهد. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نخستین پرواز تجاری ایران پس از روی کار آمدن طالبان در کابل بر زمین نشستنخستین پرواز تجاری ایران پس از روی کار آمدن گروه طالبان در افغانستان در کابل پایتخت این کشور بر زمین نشست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

«اینجا زندان است»؛‌ روایت خبرنگار تسنیم از حضور 2 روزه در اوین- اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimاینجا زندان است روایت خبرنگار تسنیم از حضور ۲ روزه در زندان_اوین: افراد مشهوری در بند ۴ حضور دارند از آقای «الف. ط» گرفته تا متهمان یا محکومان پرونده پتروشیمی، محیط زیست و «و»، «خ» که می‌گویند شاخ اینستاگرام بوده؛ اینها زندان را طور دیگری روایت می‌کنند مازنداپهارادانشگاه می کنیم .امام خمینی.حالا هراستاد دانشگاهی که درجه بالاتری درکشور یاجهان دارد دراوین است جالب نیست؟ بخشهایی از گزارش با اندکی تفسیر 1. سپیده قلیان ماههاست که از زندان اوین به زندان آبادان منتقل شده اما درخواست او برای مواد اولیه کیک، هنوز روی میز رئیس زندان اوین در تهران است! خبرنگار از حجم و تنوع نامه ها، روی میز رئیس زندان سخن می گوید اگر ایشان ماشین امضا هم بود باز هم نمی شد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

'انتظار از سازمان ملل برای حل مشکلات افغانستان غیرواقعی است' | DW | 16.09.2021آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل می‌گوید این نهاد بین‌المللی در موقعیتی نیست که بتواند به بحران افغانستان پایان دهد. او همچنین گفته که امکانات سازمان ملل برای میانجیگری در افغانستان با هدف ایجاد دولتی فراگیر محدود است. پس ببند در اون ‌گاله رو مرتیکه جولنبور پس چرا در اون خراب شده را گِل نميگيريد شما كه هيچ قدرت اجرايى در مقابل حكومتهاى ظالم و ديكتاتور نداريد بهتره كاسه كوزه را جمع كنيد بريد دنبال يه كار شرافتمندتر تنها کشوری که می‌تواند درافغانستان امنیت برقرارکند ایران است که جهان بااذیت و آزار مردم افغانستان درنهایت به‌ آن‌ تن میدهد،
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

غریب‌آبادی ادعا کرد: منشأ آلودگی اعلام‌شده از سوی آژانس برای ایران «کاملا ناشناخته» استنماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادعا کرد که منشأ آلودگی اعلام‌شده از سوی آژانس برای ایران «کاملا ناشناخته» است. قیافه رو تو رو خدا احتمالا کار بلال فروشه بوده Ajene ein aloodegiha ro eijad kardan, vase Hamin Islamic Republic government in Iran azash khabar nadareeee!!!! Pinokiooooooo e ravaniiii 🤥🤥🤥🤥🤥🤥fek karde mellat goshhashon makhmaliiiii!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »