راهکارهایی عملی برای غلبه بر لکنت زبان | DW | 22.10.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 65 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بیست‌ و دوم اکتبر روز جهانی آگاهی در مورد لکنت زبان است. میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از این اختلال گفتاری رنج می‌برند. مارتین زومر، متخصص نورولوژی، یکی از آنهاست. او راهکاریی عملی برای غلبه بر لکنت‌زبان دارد.

مارتین زومر متخصص نورولوژی در کلینیک دانشگاه گوتینگن آلمان است. او یکی از ۸۰۰ هزار نفری است که در آلمان از لکنت زبان رنج می‌برند. این آمار حدود یک درصد جمعیت آلمان است. مارتین زومر می‌گوید این آمار تقريبأ در تمام کشورهای جهان یکسان است، یعنی حدود یک‌ درصد جمعیت کل در هر کشور با این مشکل درگیر هستند.

بسیاری از آنها به دلیل ناتوانی خود دچار مشکلات روحی می‌‌شوند، خود را تنها حس می‌کند و تمایلی به برقراری ارتباط با دیگران ندارد و گاه تلاش می‌کند از تلفظ برخی از کلمات یا تجربه برخی شرایط پرهیز کنند، مثلأ پاسخ دادن به تلفن یا طفره رفتن از نشان دادن راه به یک رهگذر. مارتین زومر می‌گوید هنوز روشن نیست که چه عاملی موجب اختلال در مکانیسم صحبت کردن می‌شود.

دکتر زومر هنگام صحبت، گاه مدتی طولانی سکوت می‌کند تا لغتی که می‌خواهد با آن منظورش را بیان کند بر زبان آورد و گاه چندین بار برای ادای یک کلمه تلاش می‌کند. گفتاردرمانی ‌کمکی به دکتر زومر نکرده است. او می‌گوید که در دوران کودکی‌اش، چندان هم این روش مرسوم نبوده است. این متخصص نورولوژی که همه زندگی‌‌اش از لکنت‌زبان رنج برده می‌گوید: «من سال‌هاست که عضو گروه‌های خودیاری هستم و همین نشان می‌د‌هد که من دائماً برای دستیابی به وضعیتی که از آن راضی باشم، تلاش می‌کنم.

دکتر زومر می‌داند چهره‌های مشهور بسیاری لکنت‌زبان داشته‌اند مثلأ اسحاق نیوتن فیزیکدان نامدار، نویسنده و نمایشنامه‌نویس بریتانیایی جرج برنادر شاو، بروس ویلس، بازیگر و تهیه‌کننده آمریکایی و یا حتی ارسطو.دکتر زومر می‌گوید یکی از روش‌های افزایش اعتماد به نفس آواز خواندن است. او می‌‌گوید توانایی آواز خواندن در نیمکره راست مغز کنترل می‌شود و تقریبأ تمام کسانی که به دلیل اختلال در نیمکره چپ اختلال زبان دارند، می‌توانند بدون مشکل آواز بخوانند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

عالی👌

متخصص 'عصب شناسی' درست است نه نورولوژی... چرا فارسی نمی نویسید ؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کسی که فساد بَیِن دارد را رد صلاحیت کنند، نه کسی مثل من با 9 متر عمامه به اتهام عدم التزام عملی به اسلام
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

آخرین خبرهای سه‌شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ | DW | 22.10.2019افتخار مردان وزنان ایران زمینی خانوم منصوریان دمت گرم بانوی با وقار ایرانی 🙏
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تلاش‌های نتانیاهو برای برون رفت از بحران سیاسی و تشکیل دولت | DW | 20.10.2019تلاش‌های نتانیاهو برای تشکیل دولت ائتلافی تا کنون بی نتیجه بوده است. او سه روز فرصت دارد دولت خود را تشکیل دهد. این در حالی است که شانس رقیب او، بنی گانتس نیز برای کسب اکثریت لازم در پارلمان بسیار محدود ارزیابی می‌شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

جایزه صلح کتابفروشان آلمان برای عکاس نامدار؛ سباستیائو سالگادو | DW | 21.10.2019جایزه صلح کتابفروشان آلمان به سالگادو تعلق گرفت. او اولین عکاس حرفه‌ایست که این جایزه پراهمیت را دریافت می‌کند. اما او تنها عکاس نیست، وجدانی بیدار و آزاد است که با دوربین‌اش همواره در کنار فرودستان و ستمزدگان قرار دارد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ظریف: آماده سفر به ریاض هستم، اگر ...ظریف: *اگر شرایط مناسب فراهم شود، آماده سفر به عربستان برای حل اختلافات هستم *تهران از هر ابتکار عملی برای کاهش تنش در منطقه استقبال می‌کند نرمش قهرمانانه به خاطر حسن نصرالله آقا‌ لطفا یواش همونطور که در جنگ پیشقدم نیستید ، در التماس هم پیشگام نباشید تورو خدا ، بخصوص این‌ مهره های سعودی اقا آقا ،، ببخشید، چرا به گوه خوردن افتادین؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مایک پمپئو: اگر لازم شود ترامپ برای اقدام نظامی علیه ترکیه آماده استمایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا سه‌شنبه 22 اکتبر 2019 تاکید کرد که اگر لازم شود دونالد ترامپ برای ایف! ایف! ایف! 'اگر'،'اگر'،'اگر'! تجّار عاشق پول در امریکا (باند ترامپ)،به مساله جنگ و اقدام نظامی که میرسند،همه پزیشن و ژست های آنها خلاصه می شود در 'جملات شرطی' و 'اگرها'! ضرب المثل معروفی است که تجار و عشاق پول علیرغم هیکل های گنده،'قلب های گنجشکی'در سینه آنان می تپد! لاف الکی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »