راهکارهای پیشنهادی یک کارشناس فناوری‌های اینترنتی برای ارتباط با خارج از کشور هنگام «قطع اینترنت» در ایران

28/03/1400 11:14:00 ق.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. یک کارشناس فناوری‌های اینترنتی می‌گوید که هرگاه در ایران برای حکومت مشکلی پیش بیاید یا اعتراضات خیابانی شکل بگیرد، نخستین اقدام جمهوری اسلامی قطعی یا کندی اینترنت است، اما برای مقابله با این سانسور راه‌کارهایی هم وجود دارد.

مهدی یحیی‌نژاد، کارشناس فناوری‌های اینترنتی، در گفت‌وگو با بخش فارسی صدای آمریکا، با بیان این که در زمان قطعی اینترنت در ایران، راه‌های ارتباط با بیرون خیلی محدود می‌شود، می‌گوید که علاه بر تلفن که یک رابطه کلامی است، در نواحی مرزی افرادی سیم‌کارت‌های کشورهای دیگر را دارند و با استفاده از آن می‌توانند از اینترنت موبایلشان استفاده بکنند.

به گفته آقای یحیی‌نژاد، برای شهروندان داخل ایران هنوز راه خیلی خوبی وجود ندارد که بتوانند اطلاعات را به بیرون بفرستند، اما راهی برای دریافت اطلاعات هست و آن شبکه ماهواره‌ای «توشه» است. این محصول اجازه می‌دهد افراد محتوا را از طریق بشقاب‌ها و شبکه‌های ماهواره توشه به صورت یک بسته اطلاعات جدید، شامل اخبار و محتوای آموزشی دیگر، دریافت کنند و می‌توانند روی کامپیوترهایشان مشاهده کنند. headtopics.com

این کارشناس فناوری اینترنتی توضیح می‌دهد: «در زمان قطعی اینترنت راه‌ها خیلی محدود می‌شود. ولی باز هم در آن زمان‌ها ممکن است کسانی باشند که از ادارات دولتی یا جاهای خاصی بتوانند دسترسی داشته باشند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

تصاویر هوایی از محل خروج یک قطار باری از مسیر خط آهن در مکزیکبنا به گزارش رسانه‌های محلی این قطار باری حامل هیچ گونه «ماده خطرناکی» نبود. امیدوارم آسیب جانی ازشون دور باشه مکزیکیها بواسطه شمنان مکزیک میشناسم و بسیار تحت تاثیر نوع زندگی کمین کنندگان و شکارچیان و رویابینان (ساحران)هستم .

بقایای یک کشتی از دو قرن پیش در اعماق آب‌های نزدیک ساحل سنگاپور کشف شدبه گفته باستان‌شناسان این کشتی ساخت هند بود و در سال ۱۷۹۶ میلادی در مسیر حرکت از چین به مقصد هند غرق شد. از نظر روحی احتیاج دارم عکاس در چنین اکتشافاتی باشم

تصاویری از سیل نپال؛ یک نفر کشته و هفت نفر مفقود شدندمقام‌های منطقه‌ای می‌گویند که تاکنون یک جسد پیدا شده است و هفت نفر دیگر در مسیر طغیان رودخانه مفقود شده‌اند. با این حال گروه‌های امداد توانسته‌اند دست‌کم ۶۰ نفر را نجات دهند.

ورود چهارمین محموله واکسن کرونا از سوی هلال احمر/یک میلیون دوز دیگر هفته آتی می‌آیدیک میلیون دُز واکسن دیگر هفته آتی می‌آید مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر از ورود چهارمین محموله واکسن کرونا به کشور از سوی این جمعیت خبر داد و گفت: یک‌ میلیون دوز دیگر نیز تا اوایل هفته آینده وارد کشور می‌شود.

انتقاد تند یک شاکی پرونده سعید طوسی از انفعال ابراهیم رئیسی | DW | 17.06.2021یکی از شاکیان پرونده سعید طوسی، در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه به خاطر عدم رسیدگی به این پرونده از او انتقاد کرد. طوسی متهم به کودک‌آزاری است و گفته می‌شود با 'نفوذ بیت رهبری' از این اتهام تبرئه شد. اخوند و نوچهاش دیوس هستند رای_بی_رای No2IR مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی یهو دم انتخابات یادش اومد کاملا طبیعی جناب DW ! تلاشتان بی فایده ست رای ما رئیسی!

گزارش: «سه میلیون» دانش‌آموز در ایران در یک سال گذشته از تحصیل بازماندند🔺گزارش: «سه میلیون» دانش‌آموز در ایران در یک سال گذشته از تحصیل بازماندند به گزارش روزنامه همشهری، بیشتر کودکان بازمانده از تحصیل «یا به ابزار هوشمند مثل موبایل و تبلت دسترسی ندارند یا در مناطقی زندگی می‌کنند که اینترنت در آن جا نیست.» سه میلیون از رفتن به شکنجه گاهی به اسم مدرسه بازماندند.