راهپیمایی و اعتصاب در فرانسه؛ کارگران بخش بندری مارسی را مسدود کردند

22/09/1398 12:24:00 ق.ظ

راهپیمایی و اعتصاب در فرانسه؛ کارگران بخش بندری مارسی را مسدود کردند

راهپیمایی و اعتصاب در فرانسه؛ کارگران بخش بندری مارسی را مسدود کردند این اعتراض یک روز پس از آن ادامه می یابد که ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه جزئیات برنامه اصلاح قانون بازنشستگی را اعلام کرد که بر اساس آن سن بازنشستگی قانونی همچنان در ۶۲ سالگی باقی خواهد ماند اما کارگران بر اساس سیستم پاداش و تخفیف تشویق می شوند...

این اعتراض یک روز پس از آن ادامه می یابد که ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه جزئیات برنامه اصلاح قانون بازنشستگی را اعلام کرد که بر اساس آن سن بازنشستگی قانونی همچنان در ۶۲ سالگی باقی خواهد ماند اما کارگران بر اساس سیستم پاداش و تخفیف تشویق می شوند که تا ۶۴ سالگی کار کنند.

برنامه دولت امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه آن است که ۴۲ سیستم متفاوت بازنشستگی در فرانسه را در یک سیستم جامع که بر اساس امتیاز کار خواهد کرد، تجمیع کند. با این حال طرح دولت نه تنها باعث رضایت اتحادیه‌های کارگری نشده است بلکه به خشم آنها افزوده است.

شاخه راه آهن اتحادیه چپ کارگران فرانسه (CGT) اعلام کرده است که اعتصاب بخش راه‌آهن در تعطیلات کریسمس متوقف نخواهد شد مگر اینکه دولت به خواسته‌های آنها گوش کند. اعتصاب و راهپیمایی اتحادیه‌هایی کارگری به همراه گروههایی از دانشجویان از ۵ دسامبر آغاز شده است. اعتصاب کارگران راه‌آهن عملا حمل و نقل فرانسه را فلج کرده است و به نظر می رسد که در روزهای آینده ادامه یابد. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اعتصاب غذا برای استفاده از حق مرخصی؛ گفت‌و گو با دختر افشین بایمانیMahrokhbanoo اگر جرم ایشون فقط پناه دادن باشه باید به اقای خامنه ای گفت چطور اقوام شما بعد از جنگ برگشتن به تهران که اگر شخص دیگه بود کمتر از اعدام نداشت ولی یک نفر دیگه چون رهبر نیست کسی رو نداره برای پناه به برادرش باید این حبس سنگین بگیره (در صورتیکه فقط پناه داده باشه)

مکرون: زندانی بودن دو شهروند فرانسوی در ایران قابل تحمل نیستمکرون: *زندانی بودن دو شهروند فرانسوی در ایران قابل تحمل نیست *آن‌ها باید بدون تاخیر آزاد شوند *من این را به رئیس جمهور روحانی گفته‌ام spying in iran نخندید و نگفت منم تازه باخبرشدم😉 منم گفتم

تدابیر امنیتی شدید و ترور فعالان در عراق همچنان ادامه دارددستگاه‌های امنیتی عراق چهارشنبه 11 دسامبر تدابیر امنیتی پیشگیرانه‌ شدیدی را در مناطق و استان‌های از جاسوسان و دشمنان ملت عراق از دو طرف خارجی هر چه کمتر بهتر...

وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه ایران اعمال کردوزارت خزانه‌داری آمریکا چندین شرکت و فرد ایرانی را در لیست تحریم‌ها قرار داد.

عملیات ارتش لیبی علیه شبه‌نظامیان وابسته به حفترنیروهای ارتش لیبی سه خودرو نظامی شبه نظامیان وابسته به خلیفه حفتر را در جنوب طرابلس، پایتخت این کشور منهدم کردند. - خبرگزاری آناتولی

راهپیمایی اعتراضی در استانبول علیه شرایط غیرانسانی در زندان‌های مصرگروه همبستگی با زندانیان مصری برای آگاه سازی افکار عمومی جهان نسبت به شرایط نامناسب و غیرانسانی بیش از 60 هزار نفر در زندان‌های مصر در استانبول راهپیمایی برگزار کردند. - خبرگزاری آناتولی گروه همبستگی با زندانیان مصری برای آگاه سازی افکار عمومی جهان نسبت به شرایط نامناسب و غیرانسانی بیش از 60 هزار نفر در زندان‌های مصر در استانبول راهپیمایی برگزار کردند.