راهبردهای مشخص در حوزه تربیت جنسی دانش‌آموزان تدوین می‌شود

16/09/2019 09:12:00 ق.ظ

رئیس پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش: این پژوهشگاه درصدد است راهبردهای مشخصی را علاوه بر تبیین مفهومی، در حوزه #تربیت_جنسی دانش‌آموزان طراحی و تدوین کند و در نهایت این راهبردها به اجرا درآید.

تربیت_جنسی

رئیس پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش: این پژوهشگاه درصدد است راهبردهای مشخصی را علاوه بر تبیین مفهومی، در حوزه تربیت_جنسی دانش‌آموزان طراحی و تدوین کند و در نهایت این راهبردها به اجرا درآید.

تهران- ایرنا- رئیس پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش و پرورش گفت: این پژوهشگاه درصدد است راهبردهای مشخصی را علاوه بر تبیین مفهومی، در حوزه تربیت جنسی دانش‌آموزان طراحی و تدوین کند و در نهایت این راهبردها به اجرا درآید.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی درسی بر اساس سند تحول بنیادین باید براساس ویژگی‌ها، متناسب با مخاطب، جنسیت و خصوصیات فرهنگی و زبانی صورت گیرد.رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پروورش معتقد است که باید بر اساس ویژگی های جنسی مخاطبان آموزش و پرورش محتوای آموزشی تولید کند و از سوی دیگر روش های تربیتی طراحی و تدوین شود.

به گفته کریمی آموزش و پرورش بر مبنای ویژگی های مخاطبان باید طراحی، برنامه ریزی درسی و تدوین محتوا را انجام دهد، اگر ویژگی های جنسی دانش آموزان در برنامه های درسی لحاظ نشود، تربیت خالی از ابعاد منطقی و مدرن می شود.وی خاطرنشان کرد: گاه ممکن است در برخی از بخش ها، برنامه ها به صورت سلیقه ای اعمال شود یعنی در یک طرح یک اصل کمتر مورد توجه قرار گیرد، بطور مثال دربحث طرح تربیت جنسی، بخشی از نظام آموزشی براساس سلیقه خود بیشتر به محتوای مردانه بپردازد اما بنای این وزارتخانه بر این است که تناسب منطقی و علمی ویژگی‌های مخاطب که همانا دانش آموزان هستند در برنامه ریزی درسی رعایت شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

در آینده نه چندان دور درباره شفافیت در دولت و مبارزه با فساد صحبت خواهم کردمعاون اول رئیس‌جمهور گفت: در آینده نه چندان دور در رابطه با شفافیت در دولت و مبارزه با فساد صحبت خواهم کرد که البته آقای حاجی میرزایی در این زمینه تلاش‌های زیادی کردند.

کشته شدن 11 سرباز افغان در حمله خودی در قندهار افغانستانمقام‌های ولایت قندهار در جنوب افغانستان شنبه 14 سپتامبر تایید کردند که 11 سرباز پولیس در یک حمله

توضیحات استاندار تهران در خصوص افزایش آمار سقط جنین در استاناستاندار تهران: تهران با توجه به دارا بودن متخصصین کارآزموده، مقصد بیماران سایر استان‌هاست، به علاوه با توجه به اینکه سقط جنین غیرقانونی است و در شهرهای کوچک پزشکان و مردم یکدیگر را می‌شناسند افراد برای سقط جنین به تهران می‌آیند

دست کم ۴۴ جسد مثله شده در چاهی در مکزیک پیدا شدماموران پزشکی جنایی مکزیک برای شناسایی دست کم ۴۴ جسد مثله شده که در دل چاهی در نزدیکی شهر گوآدیلی‌حارا کشف شده با مشکل روبرو شده‌اند. اجساد که قطعه قطعه شده‌اند مجموعا در ۱۱۹ کیسه زباله قرار داده شده بودند.

انفجار بمب در جریان مسابقه والیبال در افغانستان؛ 3 کشته

لایحه ساماندهی سهام عدالت در مجلس زیر چاپ است/ اختیارات مشمولان سهام عدالت در بورسرییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه لایحه ساماندهی سهام عدالت در مجلس زیر چاپ است، گفت: نسخه نهایی لایحه هر دو اختیار را به دارندگان سهام عدالت می‌دهد که یا در قالب ETF و یا در قالب سهام هر یک از شرکت‌های سرمایه‌پذیر، فعالیت کنند و مالک شوند.

«فرهاد کریمی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره مطالعات آموزش و پرورش در زمینه طرح تربیت جنسی اظهار کرد: پژوهشگاه از سال های گذشته به بحث تربیت جنسی در کتاب های درسی ورود پیدا کرده و پیشنهاداتی را ارائه داده که در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح و پرداخته شده است.به گزارش خبرنگار ایلنا، مراسم معارفه وزیر آموزش و پرورش با حضور  اسحاق جهانگیری؛ معاون اول رییس جمهور، سیدجواد حسینی؛ سرپرست سابق آموزش و پرورش، سید محمد بطحایی وزیر؛ سابق آموزش و پرورش، علی ربیعی؛ سخنگوی دولت و جمعی از معاونان آموزش و پرورش صبح امروز در سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.خودی در این ولایت کشته شدند.به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در سومین جلسه شورای حمل و نقل و ترافیک استان تهران گفت: این جلسه به صورت فوق‌العاده و به درخواست شهرداری تهران برای بررسی و تایید طرح جامعه حمل و نقل ریلی تهران و حومه برگزار شد که در این طرح اهدافی از جمله بهینه سازی خطوط مترو تهران شامل کاهش سرفاصله‌ها، ارتقای ایمنی و افزایش دسترسی مترو برای آحاد جامعه مورد تاکید قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی درسی بر اساس سند تحول بنیادین باید براساس ویژگی‌ها، متناسب با مخاطب، جنسیت و خصوصیات فرهنگی و زبانی صورت گیرد. رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پروورش معتقد است که باید بر اساس ویژگی های جنسی مخاطبان آموزش و پرورش محتوای آموزشی تولید کند و از سوی دیگر روش های تربیتی طراحی و تدوین شود. او گفت من آمادگی این را دارم که سرپرستی آموزش و پرورش را به عهده بگیرم و در این زمینه خدمت کنم و هر لحظه گزینه دیگری برای وزارت آموزش و پرورش انتخاب شد، تمام خدمات را به آنها ارائه خواهم داد. به گفته کریمی آموزش و پرورش بر مبنای ویژگی های مخاطبان باید طراحی، برنامه ریزی درسی و تدوین محتوا را انجام دهد، اگر ویژگی های جنسی دانش آموزان در برنامه های درسی لحاظ نشود، تربیت خالی از ابعاد منطقی و مدرن می شود. احمدی در صفحه رسمی توییترش نوشت، این رویداد در ولسوالی «شاه ولیکوت» ولایت قندهار رخ داده که در نتیجه فرمانده سیف الله همراه 9 سرباز پولیس کشته شدند. وی خاطرنشان کرد: گاه ممکن است در برخی از بخش ها، برنامه ها به صورت سلیقه ای اعمال شود یعنی در یک طرح یک اصل کمتر مورد توجه قرار گیرد، بطور مثال دربحث طرح تربیت جنسی، بخشی از نظام آموزشی براساس سلیقه خود بیشتر به محتوای مردانه بپردازد اما بنای این وزارتخانه بر این است که تناسب منطقی و علمی ویژگی‌های مخاطب که همانا دانش آموزان هستند در برنامه ریزی درسی رعایت شود. قطعا در آینده نه چندان دور در رابطه با شفافیت در دولت و مبارزه با فساد صحبت خواهم کرد که البته آقای حاجی میرزایی در این زمینه تلاش‌های زیادی کردند. کریمی افزود: برای طرح تربیت جنسی مطالعات بسیاری صورت گرفته و راهکارهایی ارائه شده اما این راهبردها باید به صورت مدون طراحی و ابلاغ شود، همچنین در مراجع مربوطه تصویب شود تا زمینه اجرایی پیدا کند. وی افزود: در مورد خط متروی اسلامشهر تهران نیز اختلاف نظری برای شیوه اجرایی آن به صورت انتقالی یا تبادلی وجود داشت که نهایتا پیشنهاد مشاور شهرداری اسلامشهر مبنی بر اجرای این طرح به صورت انتقالی مورد موافقت استانداری تهران قرار گرفت.

پیش از این مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش، از تنظیم پیش نویس طرح تربیت جنسی خبر داده و اعلام کرده بود که این موضوع در دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفته است. او مورد تایید رئیس جمهور و اکثریت نماینده‌های مجلس قرار گرفت و من از نمایندگان مجلس و حمایت آنها تشکر خواهم کرد.. وی همچنین اظهار داشته است که این طرح با مشارکت همه دستگاه های مرتبط از جمله آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، کمیسیون حوزوی شورای عالی انقلاب و فرهنگی، معاونت امور زنان ریاست جمهوری و برخی دیگر از دستگاه ها تنظیم شده و در پیش نویس طرح تربیت جنسی به فرصت ها و تهدیدهای آموزش جنسی به دانش آموزان پرداخته شده است که به عنوان یک ضرورت و پدیده اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد./ . خوشبختانه آموزش و پرورش در جمهوری اسلامی و سندهای بالادستی، مانند سند تحول بنیادین بسیار جایگاه مهمی دارد.