رانش زمین در برزیل بیش از ۱۰۰ کشته بر جای گذاشت | DW | 18.02.2022

29/11/1400 09:56:00 ق.ظ

در پی بارندگی شدید و رانش زمین دست‌کم ۱۱۷ نفر در شهر پتروپلیس در جنوب برزیل جان باختند و صدها نفر به پناهگاه‌های موقت منتقل شدند.

در پی بارندگی شدید و رانش زمین دست‌کم ۱۱۷ نفر در شهر پتروپلیس در جنوب برزیل جان باختند و صدها نفر به پناهگاه‌های موقت منتقل شدند. مقام‌های دولتی محلی اعلام کردند در پی بارش شدید باران و رانش زمین در پتروپلیس، در ایالت...

مقام‌های دولتی محلی اعلام کردند در پی بارش شدید باران و رانش زمین در پتروپلیس، در ایالت ریودوژانیرو دست‌کم ۱۱۷ نفر جان خود را از دست دادند. پتروپلیس روز سه‌شنبه ۱۷ فوریه (۲۸ بهمن‌ماه) شاهد بارش بیش از ۲۹ سانتی‌متر باران در طول سه ‌ساعت بود که به ویرانی ۸۰ خانه انجامید و زندگی در این شهر را متوقف کرد. به گزارش مقام‌های محلی بیش از ۱۱۰ نفر در جریان رانش زمین ناپدید شده‌اند.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید پتروپلیس شهری تپه‌ای واقع در شمال شهر ریودوژانیرو است و یک مقصد گردشگری پرطرفدار. ژائیر بولسونارو، رئیس‌جمهور برزیل که روز دوشنبه ۲۵ بهمن عازم روسیه شده بود، در مسکو به خبرنگاران گفت، دولتش قصد دارد"هر آنچه را می‌تواند به شهردار (پتروپلیس) ارائه دهد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

همدلی سربازان ترکیه با کودکان زلزله‌زده

وزارت دفاع ملی ترکیه تصاویر بازی و همدلی سربازان کشور با کودکان در مناطق زلزله‌زده را به اشتراک گذاشت. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

باران سیل‌آسا و رانش زمین در برزیل ۱۸ کشته برجای گذاشتدر کمتر از ۶ ساعت، در برخی از نقاط شهر تا ۲۶۰ میلی متر باران باریده که از میزان بارندگی که برای کل ماه فوریه انتظار می‌رفته، بیشتر بوده است. درودها دوستان فردا پنج شنبه 17.2.2022 ستاره بر پاپ بانو 15.7.1443 دیو بر سوارکار 28.11.1400 انرژی هسته ای بر عدالت برافروختن شمع جهت شادی و آرامش روح جانباختگان

پلوسی در بیت‌المقدس: آمریکا و اسرائیل در مهار برنامه هسته‌ای ایران در کنار هم هستندنانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که روز چهارشنبه ۱۶ فوریه همراه با هیاتی از کنگره این کشور وارد بیت‌المقدس (اورشلیم) شد، بر حمایت همه‌جانبه واشنگتن از تل‌آویو تأکید کرد. دروغگو ! Lier بود و نبودتون دیگه اهمیتی نداره.ما باید سکان کشتی سرنوشت هامون رو خودمون به دست بگیریم.اینهنه انرژی و هوش هایی که صرف آبادانی غرب شد.سر آخر با آینده ای نامعلوم.این سالهای اخیر با حقایق بسیار تلخی روبرو شدیم.درست استفاده کنیم،آینده شیرینی رو خواهیم ساخت.بعد از شکستن تمام پلها؟؟؟

در آستانه بهار محدودیت‌های کرونا در آلمان در سه گام رفع می‌شوند | DW | 16.02.2022بهار می‌آید و اغلب محدودیت‌های کرونا می‌روند. سران دولت‌های فدرال و ایالتی آلمان رفع محدودیت‌های کرونا در چند مرحله را به تصویب رساندند که از هفته آینده آغاز می‌شود.

افزایش قیمت خانه و زمین در پایتخت چقدر است؟افزایش قیمت خانه و زمین در پایتخت چقدر است؟ طبق گزارش‌های رسمی قیمت هر متر خانه در تهران در پنج سال گذشته حدود ۶۵۵ درصد افزایش داشته است.

سیل مرگبار در برزیل جان دست‌کم ۹۴ نفر را گرفتبارش باران‌های سیل‌آسا در ایالت ریودوژانیروی برزیل باعث جاری شدن سیل وحشتناک در این کشور شده و خرابی‌های بسیاری بر جای گذاشته است.

شمار قربانیان سیل در برزیل به 105 نفر رسیدشمار قربانیان سیل در برزیل به 105 نفر رسید به گزارش سایت خبری جی1 برزیل٬ شمار قربانیان سیل و رانش زمین در شهر کوهستانی «پتروپلیس» ایالت ریو دو ژانیروی این کشور به 105 نفر افزایش یافته و 134 تن نیز مفقود شده‌اند.