رانش زمین چندین خانه را در دهکده‌ای در نروژ بلعید، شماری مفقود و زخمی شدند - BBC News فارسی

11/10/1399 06:06 ب.ظ

رانش زمین چندین خانه را در دهکده‌ای در نروژ بلعید، شماری مفقود و زخمی شدند

رانش زمین در دهکده‌ای در نروژ چندین خانه را در زیر گل و لای مدفون و ۱۰ نفر را مجروح کرد که حال یکی از آن‌ها وخیم گزارش شده است. پلیس گفته بیم آن می‌رود که برخی از ساکنان این منطقه در زیر گل و لای گرفتار شده باشند. تاکنون حدود ۱۰۰۰ نفر از ساکنان دهکده گجدروم در شمال شرق اسلو، پایتخت، مجبور به تخلیه خانه‌های خود شده‌اند.

گروه‌های امداد گفته‌اند که وضعیت برای عملیات نجات بی‌ثبات است.توضیح تصویر،گروه‌های امداد با کمک هلی‌کوپتر و پهپادهای مجهزبه دوربین‌های فناوری جستجوی گرما، بر فراز محل به دنبال نشانه هایی از حیات در زیرگل و لای هستند.

پلیس از مردم خواسته که در آستانه سال نو از آتش‌بازی خودداری کنند، به این دلیل که ممکن است در عملکرد فناوری جستجوی گرما خللی وارد کند. بیش از ۳۰ خانه در نتیجه رانش زمین تخریب شده‌، اما با توجه به وضعیت زمین احتمال تخریب بیشتر هم وجود دارد. مقامات هشدار داده‌اند که مردم از این منطقه دور بمانند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

۱۰ نفر هم مفقود شده‌اند که تاکنون خبری از آن‌ها در دست نیست.

پلیس گفته بیم آن می‌رود که برخی از ساکنان این منطقه در زیر گل و لای گرفتار شده باشند.

تاکنون حدود ۱۰۰۰ نفر از ساکنان دهکده گجدروم در شمال شرق اسلو، پایتخت، مجبور به تخلیه خانه‌های خود شده‌اند. گروه‌های امداد گفته‌اند که وضعیت برای عملیات نجات بی‌ثبات است.توضیح تصویر،گروه‌های امداد با کمک هلی‌کوپتر و پهپادهای مجهزبه دوربین‌های فناوری جستجوی گرما، بر فراز محل به دنبال نشانه هایی از حیات در زیرگل و لای هستند.

پلیس از مردم خواسته که در آستانه سال نو از آتش‌بازی خودداری کنند، به این دلیل که ممکن است در عملکرد فناوری جستجوی گرما خللی وارد کند.

بیش از ۳۰ خانه در نتیجه رانش زمین تخریب شده‌، اما با توجه به وضعیت زمین احتمال تخریب بیشتر هم وجود دارد. مقامات هشدار داده‌اند که مردم از این منطقه دور بمانند.

رانش زمین از اوایل روز گذشته آغاز شد. به گفته پلیس ساکنان این منطقه با زنگ زدن به اورژانس اعلام کردند که خانه‌های آن‌ها در حال حرکت است.