رامین بحرانی، تنها نامزد ایرانی‌تبار در اسکار ۹۳؛ نگاهی‌ به زندگی و آثار او

25/12/1399 11:08 ب.ظ

رامین_بحرانی، تنها نامزد ایرانی‌تبار در اسکار ۹۳؛ نگاهی‌ به زندگی و آثار او رامین بحرانی فعالیت‌های سینمایی خود را بصورت جدی از سال ۲۰۰۵ آغاز کرد از آثار موفق او می‌توان به «فارنهایت ۴۵۱»، «۹۹ خانه»، «به هر قیمتی»، و «کیسه پلاستیکی» اشاره کرد.

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی، اسامی نامزدهای نود و‌سومین مراسم اهدای جوایز اسکار را اعلام کرد. امسال رامین بحرانی، سینماگر ایرانی آمریکایی، برای فیلم «ببر سفید» نامزد جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی شده است.

او فیلمنامه را با اقتباس از کتابی با همین عنوان، اثر آراویند آدیگا نویسنده هندی نوشت که جایزه بوکر گرفت، و مدتها در فهرست پرفروش‌های نشریه نیویورک تایمز قرار داشت. رامین بحرانی علاوه بر کارگردانی، یکی از تهیه‌کنندگان ببر سفید نیز هست؛ فیلمی که با استقبال زیادی از سوی منتقدین همراه شد و از آثار پربیننده شبکه اینترنتی «نتفلیکس» است. داستان درباره یک جوان فقیر هندی است که با تلاش زیاد به عنوان راننده یک خانواده ثروتمند استخدام می‌شود، و با استفاده از این موقعیت، برای پیشرفت و ترقی دست به هر کاری می‌زند.

این سینماگر ایرانی آمریکایی برای نگارش فیلمنامه، علاوه بر اسکار، نامزد دریافت جوایز بفتا، و انجمن نویسندگان آمریکا نیز شده است. انجمن نویسندگان آمریکا، نامزدهای جوایز فیلمنامه‌نویسی را اعلام کرد؛ رامین بحرانی با «ببر سفید» یکی از نامزدها است headtopics.com

انجمن نویسندگان آمریکا، نامزدهای امسال جوایز فیلمنامه‌نویسی خود را در بخش‌ آثار غیراقتباسی، اقتباسی، و مستند اعلام کرد. رامین بحرانی، سینماگر ایرانی آمریکایی یکی از نامزدهای دریافت جایزه انجمن نویسندگان آمریکا است. او در بخش فیلمنامه اقتباسی ‌برای «ببر سفید» نامزد دریافت این جایزه شده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اسکار ۹۳ - کامی عسگر از نامزدهای پیشین جایزه اسکار: به رامین بحرانی برای ساخت «ببر سفید» افتخار می‌کنمنود و سومین دوره مراسم اهدای جوایز اسکار، یکشنبه ۲۵ آوریل، در لس آنجلس برگزار می‌شود. کامی عسگر از هنرمندان فعال ایرانی‌تبار در هالیوود است.

رافائل گروسی: غنی‌سازی اورانیوم ایران به سطح بحرانی نزدیک می‌شودرافائل گروسی،‌ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تلاش آژانس برای بازرسی‌های گسترده‌تر از تاسیسات

'توفیق اجباری' یک جریان‌ساز موسیقی • گپی با رامین صدیقی | DW | 26.03.2021بیش از ۲۰ سال از عمر نشر موسیقی هرمس می‌گذرد. رامین صدیقی، مدیر هرمس در گپی با دویچه وله فارسی از وضعیت موسیقی و هنرمندان در پاندمی کرونا می‌گوید و همچنین از کار با هنرمندان خارجی و تلاشی تازه برای عرضه صفحه گرامافون.

لبنان، بحرانی که همواره یک سرش به ریاض ختم می‌شوداگر روزگاری عربستان سعودی منجی لبنانی‌ها از جنگ داخلی و پدرخوانده توافق طائف محسوب می‌شد، امروز بسیاری از لبنانی‌ها این کشور را عامل اصلی فلاکت خود می‌دانند.

وضعیت بحرانی سد زاینده رود/ در تامین آب شرب شاید دچار مشکل شویموضعیت بحرانی سد زاینده رود رئیس مشترکین و درآمد شرکت آب منطقه ای اصفهان: *۷۵ درصد سد زاینده‌ رود خالی است *ذخیره قبلی آب از سال آبی گذشته هم در سد زاینده رود نداریم *این ذخیره نسبت به مدت مشابه سال گذشته فاجعه است *در تامین آب شرب شاید دچار مشکل شویم بجای آب موشکهای دوربرد به مردم بدهید شاهین شهر و فولادشهر و بهارستان را خالی کنید بفرسید از همونجایی که اومدن مشکل حل میشه