رافائل نادال باز هم قهرمان رولان گاروس شد؛ بیست و دومین گرند اسلم برای تنیسور اسپانیایی

16/03/1401 07:01:00 ق.ظ

تنیسور اسپانیایی با این قهرمانی توانست به بیست و دومین گرند اسلم خود در تاریخ مسابقات تنیس دست یابد و فاصله خود را با راجر فدرر و نواک جوکوویچ افزایش دهد.

تنیسور اسپانیایی با این قهرمانی توانست به بیست و دومین گرند اسلم خود در تاریخ مسابقات تنیس دست یابد و فاصله خود را با راجر فدرر و نواک جوکوویچ افزایش دهد. رافائل نادال، موفق شد با شکست حریف نروژی بار دیگر در مسابقات تنیس رولان گاروس فرانسه به عنوان قهرمانی دست یابد.

این تنیسور اسپانیایی روز یکشنبه در دیدار پایانی توانست با نتایج ۶-۳، ۶-۳ و همچنین ۶-۰ کاسپر رود نروژی را شکست دهد و به بیست و دومین گرند اسلم خود دست یابد. او که پرافتخارترین تنیسور تاریخ این رشته ورزشی است هرگز در فینال رولان گاروس نباخته و هر بار در این رقابت‌ها به دیدار پایانی رسیده، در نهایت جام قهرمانی را بالای سر برده است.

رقیب جوان نادال در این مسابقه یکی از محصولات آکادمی خود این تنیسور اسپانیایی بود که همواره نادال را به عنوان الگوی خود معرفی کرده است. با قهرمانی در گرند اسلم رولان گاروس ۲۰۲۲ فاصله نادال با راجر فدرر و نواک جوکوویچ در کسب عنوان قهرمانی در مسابقات گرند اسلم به ۲ افزایش پیدا کرد.

رافائل نادال در فینال رقابت‌های تنیس رولان گاروس AP Photo بعد از پایان مسابقه نادال در جمع حاضران در ورزشگاه طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از کسب این عنوان قهرمانی گفت: «نمی‌دانم در آینده چه اتفاقاتی رخ می‌دهد اما من به مبارزه و به راه خود ادامه می‌دهم. برای من فوق‌العاده شگفت‌انگیز بود که با حمایت‌های بی‌نظیر شما اینجا بازی کردم.» headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.