راز سیاهی آبزیان فوق‌سیاه فاش شد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 24 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

عکس‌های کم‌نظیر از آبزیان فوق‌سیاه، راز سیاهی آنها فاش شد

دکتر کارن ازبورن از از موزه ملی تاریخ طبیعی اسمیتسونین در واشنگتن می‌گوید:"نمی‌توانستم یک عکس خوب بگیرم، فقط سایه ماهی می‌افتاد".

مطالعه دقیق او نشان داد پوست سیاه‌تر از سیاه این ماهی نور را کامل جذب و عکاسی از آن را سخت می‌کند. دانشمندان می‌گویند این خاصیت باعث استتار کامل این موجودات می‌شود.در عمق اقیانوس، جایی برای پنهان شدن از شکارچیان وجود ندارد به همین دلیل این"سیاهی مطلق" باعث می‌شود این جانوران تقریبا نامرئی شوند. از این یافته که در نشریه"Current Biology" شرح داده شده، می‌توان در ساخت اجسام جدید"فوق سیاه" استفاده کرد، مثلا برای پوشش داخلی تلسکوپ و دوربین.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

طرح مالیات بر خانه‌های خالی به کمیسیون اقتصادی ارجاع شدمالیات بر خانه‌های خالی | نمایندگان مجلس جزئیات طرح دو فوریتی اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم(مالیات بر خانه‌های خالی) را برای رفع ابهام به کمیسیون اقتصادی ارجاع کردند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

امیر کویت در بیمارستان بستری شد🔺امیر کویت در بیمارستان بستری شد ⚡️براساس گزارش خبرگزاری کویت، شیخ صبا الاحمد الجابر الصباح، امیر ۹۱ ساله کویت، برای انجام «معاینات عمومی» در بیمارستان بستری شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

المپیک زمستانی پکن لغو نخواهد شدالمپیک_زمستانی پکن لغو نمی شود | کمیته برگزاری المپیک زمستانی ٢۰٢٢: با وجود شیوع ویروس کرونا که همچنان در جهان وجود دارد، IOC روی هر دو المپیک (المپیک توکیو سال آینده و المپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن) طبق برنامه کار می‌کند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

کرونا آمد، دزدی دریایی در آسیا دو برابر شدبنا بر یک گزارش جدید، دو برابر شدن موارد دزدی دریایی در آسیا موجب 'نگرانی عمیق' شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

طرح مالیات بر خانه‌های خالی به کمیسیون اقتصادی ارجاع شدطرح مالیات بر خانه‌های خالی به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد طرح مالیات بر خانه‌های خالی برای کار کارشناسی بیشتر و رفع ابهام به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

طرح مالیات بر خانه‌های خالی به کمیسیون اقتصادی ارجاع شدطرح مالیات بر خانه‌های خالی برای رفع ابهامات و بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی ارجاع شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »