راز عمر طولانی در جزیره ژاپنی که ساکنان‌اش بالای صد سال عمر می‌کنند

24/09/1399 05:01:00 ب.ظ

راز عمر طولانی در جزیره ژاپنی که ساکنان‌اش بالای صد سال عمر می‌کنند این گزارش را بخوانید 🔽

برای داشتن عمری طولانی باید کدام رژیم غذایی را رعایت کرد؟ دانشمندان برای تحقیق درباره نوع تغذیه به سراغ مناطقی رفته‌اند که ساکنان آن‌ها عموما سن و سال بالاتری را تجربه کرده‌اند. اگر می‌خواهید که تا ۱۰۰ سال زنده باشید، باید همچون افراد سالم مناطقی زندگی کنید و غذا بخورید که ثابت کرده‌اند می‌توانند تا ۱۰۰ سال زندگی کنند.

جزیره اوکیناوا، واقع در جنوب ژاپن در اقیانوس آرام، با نرخ متوسط ۶۸ فرد بالای ۱۰۰ سال در هر صد هزار نفر یکی از «محدوده‌های آبی» جهان به شمار می‌رود. مناطقی که طبق تعریف مردم در آن‌ها بیش از دیگر نواحی عمر می‌کنند.

ساکنان این شهر پیش از شروع غذا یک جمله الهام‌گرفته از کنفسیوس حکیم را با عنوان «Hara hachi bu» شروع می‌کنند؛ «زمانی که شکم ۸۰ درصد پر شد، باید دست از غذا کشید.» تحقیقات نشان می‌دهد که تقریبا ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد تا مغز بتواند ظرفیت معده بدن را ثبت کند و آرام غذا خوردن همراه با پرهیز از پرخوری می‌تواند به این امر کمک ‌کند. به عبارت دیگر اگر وقتی فکر می‌کنید ۸۰ درصد سیر هستید غذا را کنار بگذارید، در واقع ۱۰۰ درصد سیر هستید فقط هنوز آن را نمی‌دانید.

در حالی که مطابق توصیه وزارت بهداشت ایالات متحده میزان کالری لازم برای هر فرد بالغ بین ۱۶۰۰ تا ۲۴۰۰ کالری برای زنان و ۲ تا ۳ هزار کالری برای مردان است، افراد امروزه تا ۳۶۰۰ کالری در روز مصرف می‌کنند که افزایشی ۲۴ درصدی را در مقایسه با نیم قرن پیش نشان می‌دهد. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>