العربية

العربية

رادیو فرانسه: 4هواپیمای حامل جنگجویان سوری هوادار ترکیه در لیبی فرود آمد

رادیو فرانسه: 4هواپیمای حامل جنگجویان سوری هوادار ترکیه در لیبی فرود آمد #العربية

01/01/2020 11:55:00 ب.ظ

رادیو فرانسه: 4هواپیمای حامل جنگجویان سوری هوادار ترکیه در لیبی فرود آمد العربية

رادیو فرانسه، روز چهارشنبه 1 ژانویه، از ورود تعداد زیادی «جنگجوی سوری» به لیبی با پروازهای ثبت نشده

رادیو فرانسه افزود: «اطلاعات مربوط به حضور سوری‌هایی که ترکیه به لیبی فرستاده مرتبا در حال افزایش است؛ به خصوص بعد از انتشار فیلم‌هائی که حضور آن ها در پایتخت لیبی را ضبط کرده است.»به گزارش رادیو فرانسه، شرکت هواپیمائی لیبی موسوم به «افریقیا ایرلاین» و شرکت خطوط هواپیمائی «اجنحه» متعلق به عبدالحکیم بلجاج مقیم ترکیه، این جنگجویان را به هدف کمک به گروهای مسلح طرفدار کابینه الوفاق از ترکیه به طرابلس منتقل کردند.

رضا پهلوی با انتقاد از اتحادیه اروپا: مشروعیت بخشیدن به رئیسی همانند یک سیلی بود شاهزاده رضا پهلوی: فرصت کوبیدن واپسین میخ به تابوت جمهوری اسلامی فراهم شده است المپیک توکیو؛ علی داودی در وزنه‌برداری مدال نقره گرفت - BBC News فارسی

شایان ذکر است که دولت السراج حضور جنگجویان سوری در لیبی را تکذیب کرده و تأکید دارد کلیپ‌های ویدئویی منتشر شده، در شهر الرقه سوریه فیلمبرداری شده است، اما فعالان لیبی این ادعاها را رد کرده و عکس‌هایی را منتشر کردند که محل فیلمبرداری را نشان می‌دهد، که به گفته آن‌ها، منطقه ای در نزدیکی تاکبالی در منطقه صلاح الدین واقع در 10 کیلومتری مرکز طرابلس پایتخت لیبی است.

در همین حال ماهر عبدالرحمن، مدیر «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» در گفت‌وگو با رادیو فرانسه تاکید کرده 500 جنگجوی سوری، وارد لیبی شده و شماری دیگر نیز در ترکیه منتظر اعزام به طرابلس هستند.امکان تغییر تصمیم ترکیهاز سوی دیگر، فواد اکتای معاون رئیس‌جمهوری ترکیه روز چهارشنبه اظهار داشت که در صورت متوقف شدن تحرک ارتش ملی لیبی، آنکارا ممکن است روند اعزام نیرو به لیبی را متوقف کند، البته اگر ارتش لیبی حمله به دولت الوفاق را متوقف کند. headtopics.com

پارلمان ترکیه روز پنجشنبه قرار است در مورد طرح قانونی پیرامون استقرار نیروهای نظامی ترکیه در لیبی وارد شور شود، آن‌هم پس از آن‌كه دولت الوفاق به سرپرستی فایز السراج خواستار حمایت آنکارا در چهارچوب توافق‌نامه همکاری نظامی شد. ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

نقش پررنگ پهپادها در کنترل آتش‌سوزی‌های‌ جنگلی در ترکیه

پهپادهای ساخت ترکیه در کنترل آتش سوزی های جنگلی کشور طی سالهای اخیر نقش مهمی را ایفا کرده اند. - خبرگزاری آناتولی

چالش یک ماه بدون الکل در فرانسه به راه افتادچالش یک ماه بدون الکل در فرانسه: «آیا می‌توانید یک ماه مشروب نخورید؟» ما چهل ساله نخوردیم یه عمر نخوردیم یه ماهم روش جهنمو ضرر خخخخخ... من الان 11 ساله که نخوردم...

پیام ماکرون پس از ۲۷ روز اعتصاب در فرانسه: طرح بازنشستگی اجرا خواهد شدمخالفان طرح اصلاح نظام بازنشستگی بر این باور هستند که دولت امانوئل ماکرون قصد دارد ضمن افزایش سن بازنشستگی میزان مستمری بازنشستگان را کاهش دهد.

وزیر نیروهای مسلح فرانسه شب سال نوی میلادی را در خلیج فارس می‌گذراندبنا به اعلام وزارت نیروهای مسلح فرانسه فلورانس پارلی در آستانه آغاز ماموریت دریایی کشورهای اروپایی در خلیج فارس بر روی ناوچه کوربه حضور پیدا می کند.

ادامه اعتصاب‌ها در فرانسه؛ در روز نخست سال تنها ۳۵ درصد قطارها حرکت می‌کنندشرکت راه آهن فرانسه اعلام کرده است که برای روز نخست سال جدید تنها ۳۵ درصد قطارها حرکت خواهند کرد.

خبرگزاری آناتولیشرایط دشوار پناهجویان سوری در مرز ترکیه

شبه‌نظامیان عراقی هوادار ایران دومین در ورودی سفارت آمریکا را نیز آتش زدندشبه‌نظامیان هوادار ایران که به همراه فرماندهانشان در اعتراض به حمله هوایی آمریکا به مواضعشان در عراق دَرِ سفارت؟؟؟؟؟ شبه نظامیان هوادار ایران ؟؟؟؟ آقایان بی غیرت سعودی، اینها مردم با غیرت عراق هستند که در مقابل اهانت آمریکا به تمامیت ارضی کشورشان شرافتمندانه اعتراض می کنند. تا بگویند عراقی ها مانند سعودی ها گاو شیرده نیستند. چرا به شعور مخاطب توهین میکنید؟ اینقدر تا حالا آمریکا و اینجوری تحقیر نشده بود؟!!!