رادیو فرانسه: 4هواپیمای حامل جنگجویان سوری هوادار ترکیه در لیبی فرود آمد

01/01/2020 11:55:00 ب.ظ

رادیو فرانسه: 4هواپیمای حامل جنگجویان سوری هوادار ترکیه در لیبی فرود آمد #العربية

العربية

رادیو فرانسه: 4هواپیمای حامل جنگجویان سوری هوادار ترکیه در لیبی فرود آمد العربية

رادیو فرانسه، روز چهارشنبه 1 ژانویه، از ورود تعداد زیادی «جنگجوی سوری» به لیبی با پروازهای ثبت نشده

رادیو فرانسه افزود: «اطلاعات مربوط به حضور سوری‌هایی که ترکیه به لیبی فرستاده مرتبا در حال افزایش است؛ به خصوص بعد از انتشار فیلم‌هائی که حضور آن ها در پایتخت لیبی را ضبط کرده است.»به گزارش رادیو فرانسه، شرکت هواپیمائی لیبی موسوم به «افریقیا ایرلاین» و شرکت خطوط هواپیمائی «اجنحه» متعلق به عبدالحکیم بلجاج مقیم ترکیه، این جنگجویان را به هدف کمک به گروهای مسلح طرفدار کابینه الوفاق از ترکیه به طرابلس منتقل کردند.

شایان ذکر است که دولت السراج حضور جنگجویان سوری در لیبی را تکذیب کرده و تأکید دارد کلیپ‌های ویدئویی منتشر شده، در شهر الرقه سوریه فیلمبرداری شده است، اما فعالان لیبی این ادعاها را رد کرده و عکس‌هایی را منتشر کردند که محل فیلمبرداری را نشان می‌دهد، که به گفته آن‌ها، منطقه ای در نزدیکی تاکبالی در منطقه صلاح الدین واقع در 10 کیلومتری مرکز طرابلس پایتخت لیبی است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

بعد از ٢ سال کرونایى دانش آموزان با چه چالش هایى روبرو هستند؟

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، بعد از دو سال تعطیلی مدارس، آموزش حضوری از فردا با حضور ۱۶ میلیون دانش آموز آغاز می شود. ادامه مطلب >>

چالش یک ماه بدون الکل در فرانسه به راه افتادچالش یک ماه بدون الکل در فرانسه: «آیا می‌توانید یک ماه مشروب نخورید؟» ما چهل ساله نخوردیم یه عمر نخوردیم یه ماهم روش جهنمو ضرر خخخخخ... من الان 11 ساله که نخوردم...

پیام ماکرون پس از ۲۷ روز اعتصاب در فرانسه: طرح بازنشستگی اجرا خواهد شدمخالفان طرح اصلاح نظام بازنشستگی بر این باور هستند که دولت امانوئل ماکرون قصد دارد ضمن افزایش سن بازنشستگی میزان مستمری بازنشستگان را کاهش دهد.

وزیر نیروهای مسلح فرانسه شب سال نوی میلادی را در خلیج فارس می‌گذراندبنا به اعلام وزارت نیروهای مسلح فرانسه فلورانس پارلی در آستانه آغاز ماموریت دریایی کشورهای اروپایی در خلیج فارس بر روی ناوچه کوربه حضور پیدا می کند.

ادامه اعتصاب‌ها در فرانسه؛ در روز نخست سال تنها ۳۵ درصد قطارها حرکت می‌کنندشرکت راه آهن فرانسه اعلام کرده است که برای روز نخست سال جدید تنها ۳۵ درصد قطارها حرکت خواهند کرد.

خبرگزاری آناتولیشرایط دشوار پناهجویان سوری در مرز ترکیه

شبه‌نظامیان عراقی هوادار ایران دومین در ورودی سفارت آمریکا را نیز آتش زدندشبه‌نظامیان هوادار ایران که به همراه فرماندهانشان در اعتراض به حمله هوایی آمریکا به مواضعشان در عراق دَرِ سفارت؟؟؟؟؟ شبه نظامیان هوادار ایران ؟؟؟؟ آقایان بی غیرت سعودی، اینها مردم با غیرت عراق هستند که در مقابل اهانت آمریکا به تمامیت ارضی کشورشان شرافتمندانه اعتراض می کنند. تا بگویند عراقی ها مانند سعودی ها گاو شیرده نیستند. چرا به شعور مخاطب توهین میکنید؟ اینقدر تا حالا آمریکا و اینجوری تحقیر نشده بود؟!!!

خبر داد.Aa سی موسسه و نهاد بهداشت و سلامت فرانسه چالشی را با نام «ژانویه بدون الکل» برای مبارزه با آثار منفی نوشیدنی‌های الکلی به راه انداخته‌اند.دولت ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه ضمن رد احتمال کاهش میزان مستمری بازنشستگان تاکید می کند که فرانسوی ها به دلیل افزایش شاخص امید به زندگی باید دیرتر از نسل های قبلی بازنشسته شوند.پاریس پیش از این اعلام کرده بود که ماموریت دریایی کشورهای اروپایی در خلیج فارس از اوایل سال ۲۰۲۰ آغاز می شود و حدود ۱۰ کشور اروپایی و غیر اروپایی به آن خواهند پیوست.

این رادیو به نقل از منابع آگاه تاکید کرد، 4 هواپیمای حامل جنگجویان سوری از تیپ‌های طرفدار آنکارا در روزهای جمعه و یکشنبه در فرودگاه معیتیقه در لیبی بر زمین نشستند. رادیو فرانسه افزود: «اطلاعات مربوط به حضور سوری‌هایی که ترکیه به لیبی فرستاده مرتبا در حال افزایش است؛ به خصوص بعد از انتشار فیلم‌هائی که حضور آن ها در پایتخت لیبی را ضبط کرده است. این چالش یک روز پس از شب تحویل سال آغاز می‌شود که یکی از «الکلی‌ترین» شب‌های سال در بسیاری از کشورهای جهان است، زیرا نوشیدنی‌های الکلی یکی از پایه‌های ثابت جشن‌های سال نو به شمار می‌رود.» به گزارش رادیو فرانسه، شرکت هواپیمائی لیبی موسوم به «افریقیا ایرلاین» و شرکت خطوط هواپیمائی «اجنحه» متعلق به عبدالحکیم بلجاج مقیم ترکیه، این جنگجویان را به هدف کمک به گروهای مسلح طرفدار کابینه الوفاق از ترکیه به طرابلس منتقل کردند.. شایان ذکر است که دولت السراج حضور جنگجویان سوری در لیبی را تکذیب کرده و تأکید دارد کلیپ‌های ویدئویی منتشر شده، در شهر الرقه سوریه فیلمبرداری شده است، اما فعالان لیبی این ادعاها را رد کرده و عکس‌هایی را منتشر کردند که محل فیلمبرداری را نشان می‌دهد، که به گفته آن‌ها، منطقه ای در نزدیکی تاکبالی در منطقه صلاح الدین واقع در 10 کیلومتری مرکز طرابلس پایتخت لیبی است. کارزار «ژانویه بدون الکل» البته از همان آغاز با واکنش منفی نهادهای «اهل بزم» مواجه شد. در همین حال ماهر عبدالرحمن، مدیر «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» در گفت‌وگو با رادیو فرانسه تاکید کرده 500 جنگجوی سوری، وارد لیبی شده و شماری دیگر نیز در ترکیه منتظر اعزام به طرابلس هستند. وزارت نیروهای مسلح فرانسه بر عدم مشارکت فرانسه در ائتلاف دریایی به رهبری آمریکا تاکید کرده است.

امکان تغییر تصمیم ترکیه از سوی دیگر، فواد اکتای معاون رئیس‌جمهوری ترکیه روز چهارشنبه اظهار داشت که در صورت متوقف شدن تحرک ارتش ملی لیبی، آنکارا ممکن است روند اعزام نیرو به لیبی را متوقف کند، البته اگر ارتش لیبی حمله به دولت الوفاق را متوقف کند.» نهادهای فرانسوی حامی محدودیت مصرف نوشیدنی‌های الکلی می‌گویند اساسا قرار بود دولت این کارزار را به راه بیندازد اما این ابتکار عمل پس از دیدار امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه با مسئولان انجمن تولیدکنندگان شامپاین، عملا از دستور کار نهادهای دولتی حذف شد. پارلمان ترکیه روز پنجشنبه قرار است در مورد طرح قانونی پیرامون استقرار نیروهای نظامی ترکیه در لیبی وارد شور شود، آن‌هم پس از آن‌كه دولت الوفاق به سرپرستی فایز السراج خواستار حمایت آنکارا در چهارچوب توافق‌نامه همکاری نظامی شد. به نوشته رویترز در گزارش سازمان ملل متحد آمده است که ترکیه علی‌رغم تحریم سازمان ملل، پیشتر تجهیزات نظامی را برای دولت آشتی ملی ارسال کرده و تاکید دارد این پشتیبانی را ادامه خواهد داد. ناتالی لتور، یکی از سازمان‌دهندگان «ژانویه بدون الکل» می‌گوید هدف این کارزار، نه الکلی‌های سفت و سخت که شهروندان عادی هستند. .