رادیو آبادان؛ در کنار چشم از خاطر فراموشیم ما

20/06/1399 04:23 ب.ظ

این قسمت رادیو_آبادان به «عباس آشی» که برخلاف این روزهای ایران، آش او هنوز خوش‌مزه و دل‌چسب است، تقدیم می‌شود. موضوع این قسمت، اعدام‌های_دهه_شصت در خیابان‌ها و ملاء‌عام و تاثیر این شیوه مجازات در روحیه کودکان آن زمان است. اعدام_نکنید

موضوع سی‌ودومین قسمت از برنامه، اعدام‌های دهه ۶۰ در خیابان‌ها و ملاء‌عام و تاثیر این شیوه مجازات در روحیه کودکان آن زمان است.

در این قسمت از برنامه «رادیو آبادان»، علاوه بر خبرهای تلخ و مضحکی که برای شما دست‌چین کرده‌ایم، «ننه فرید» علاوه بر آموزش پخت «کشک‌وبادمجان»، به عنوان یک شهروند پرسش‌گر، از نحوه اعتراف‌گیری «نوید افکاری» و پخش آن در صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران گله و شکایت دارد.

یک داستان واقعی هم از زندگی‌شخصی خود برای شما تعریف کرده‌ام. میهمان ویژه این قسمت، یکی از اعضای تحریریه «ایران‌وایر»، «پویان خوشحال» است. پویان چند سال پیش در ایران به خاطر نوشتن واژه «درگذشت» به جای «شهادت» برای امام سوم شیعیان، بازداشت و در نهایت مجبور به ترک ایران شد.

پادکست «رادیو آبادان» قرار است با رویکردی طنز در «ایران‌وایر»، به مشکلات اقتصادی، سیاسی، ورزشی و فرهنگی در آبادان و ایران بپردازد. آبادان به دلیل وجود پالایشگاه در آن و حضور انگلیسی‌ها قبل از انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷، اولین شهری در ایران بود که ایستگاه مستقل رادیو و تلویزیون داشت. دارای سینماهای متعددی هم بود.

ادامه مطلب:
iranwire »

نیمه تعطیل شدن جایگاه‌های سوخت به علت کمبود قطعات در آبادان

دانشمند مجارستانی برای ابداع روش درمان نابینایی جایزه سال اروپا را بردروش انقلابی آقای روسکا نوعی ژن‌درمانی است که طی آن سلول‌های بینایی در چشم انسان با استفاده از ژن دوباره فعال می‌شوند تا بتوانند به نور واکنش نشان دهند.

توقف موقت آزمایشات دانشگاه آکسفورد روی واکسن کروناتوقف موقت آزمایشات دانشگاه آکسفورد روی واکسن کرونا مرحله نهایی آزمایش‌های دانشگاه آکسفورد برای تولید واکسن مقابله با ویروس کرونا به خاطر 'بروز واکنش منفی' در یکی از افراد مورد آزمایش به طور موقت متوقف شده است.

دلیل آتش سوزی جدید در بندر بیروت چه بود؟- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnim🎥 آتش‌گرفتن بخشی از ویرانه‌های انفجار_بیروت مرکز دفاع شهری اعلام کرد که آتش‌سوزى جدید ناشی آواربرداری و آثار به جاى مانده از انفجار از طرف ارتش بوده است

لوکاشنکو: اگر بلاروس سقوط کند نوبت روسیه می‌شودالکساندر لوکاشنکو که طی ۲۶ سال گذشته قدرت را در بلاروس در دست داشته است از مقامات روسیه خواست تا به حمایت از او ادامه دهند.

کارنامه آموزش و پرورشدر هفت سال اخیر، از تجهیز مدارس به امکانات آموزش از راه دور تا آشتی با آموزش در برخی نقاط خاص سیستان‌و_بلوچستان، اقدامات وزارت آموزش و پرورش بوده است | مهم‌ترین این اقدامات را در این گزارش ببینید