رادیوی ملی آمریکا بهترین سریال‌های سال را برگزید؛ «چرنوبیل» و «تاج» در صدر جدول

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺 رادیوی ملی آمریکا بهترین سریال‌های سال را برگزید؛ چرنوبیل و تاج در صدر جدول ⚡️شبکه رادیوی ملی آمریکا یا «اِن پی آر» ( NPR) به مناسبت پایان سال میلادی بهترین سریال های تلویزیونی یا اینترنتی سال گذشته میلادی را معرفی کرده است.

گام‌هایی که در سال ۲۰۱۹ برداشته شد؛ از حضور زنان ایرانی در استادیوم برای یک مسابقه تا رفع محدودیت‌های سفر برای زنان سعودی

با این حال در سال ۲۰۱۹، گام‌های مهمی در راستای برابری جنسیتی در گوشه و کنار جهان از جمله ایران برداشته شد.چهارمین پیروزی تیم فوتبال زنان آمریکا در جام جهانی، بحث در مورد دستمزد برابر به زنان و مردان فوتبالیست را باز کرد. پاداش پیروزی در جام جهانی سال ۲۰۱۸ برای مردان فوتبالیست، ۴۰۰ میلیون دلار بود؛ در حالی که بازیکنان زن امسال ۳۰ میلیون دلار پاداش خواهند گرفت. رئیس فیفا گفته است که قصد دارند این رقم را برای جام جهانی سال ۲۰۲۳ فوتبال زنان دوبرابر کند؛ ولی به گفته خانم راپینو، برای رسیدن به برابری راه درازی در پیش است.در ایران، پس از فشار فدراسیون بین‌المللی فوتبال و تلاش‌های فعالان مدنی درهای استادیوم پس از چهار دهه به روی زنان باز شد.

این رویداد، ۳۵ سال پس از آنکه سوتلانا ساویتسکایا، نخستین زنی که راه پیمایی فضایی انجام داد صورت گرفت.گروهی از زنان ژاپنی طوماری را با ۱۹ هزار امضاء در اعتراض به اینکه زنان باید در محیط کار کفش پاشنه بلند بپوشند به دولت ارائه دادند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چرنوبیل یه نوعی داستان واقعی حال حاضر ایران و سرکوب ازادی اطلاعات و پنهان کاری تو ایرانه!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بیست سال پیش در شب سال نو، قدرت به پوتین تفویض شدبیست سال پیش در شب سال نو، قدرت به ولادیمیر پوتین تفویض شد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سال ۲۰۱۹ سالی پُرماجرا و تاسف آور برای ورزش ملی ایران • گفت‌وگو با ایراج ادیب زاد | DW | 31.12.2019سال ۲۰۱۹، سالی مملو از اتفاقات ناگوار برای ورزش ملی ایران بود. از وضعیت متزلزل فوتبال گرفته تا تعلیق جودو، ادامه فرار ورزشکاران از کشور و موضوع مسابقه با ورزشکاران اسرائیلی. گفت‌وگو با تحلیلگر ورزشی ایرج ادیب زاده.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

جشن آغاز سال نو در استانبولهزاران نفر از شهروندان ترکیه و گردشگران خارجی به مناسبت آغاز سال نو در میادین شهر استانبول گردهم آمده و به جشن و شادی پرداختند. - خبرگزاری آناتولی جشن آغاز سال‌نو در استانبول
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جشن آغاز سال 2020 در سراسر جهان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ممنوعیت و محدودیت آتش‌بازی سال نو در ۳۰ شهر و شهرستان آلمانماموران گمرک و پلیس فرانسه در سال های اخیر برای مقابله با ورود غیرقانونی ترقه و مواد محترقه از آلمان، علاوه بر برپا کردن ایست و بازرسی‌های مرزی، وارد خاک همسایه شرقی می‌شوند و با فروشندگان مواد آتش‌بازی غیرقانونی برخورد می‌کنند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تهدید سال نویی ترامپ علیه ایرانتهدید سال نویی ترامپ علیه ایران: ایران، کاملا، در برابر جان‌باختگی‌ها و آسیب‌های وارد شده در هر یک از اماکن ما مسئول خواهد بود. آن‌ها «هزینه گزافی» را خواهند پرداخت! این یک هشدار نیست، یک تهدید است. سال نو مبارک! توی این حرفها تهدید میبینید؟ ترجمه تحت اللفظی : خامنه ای حواستو جمع کن هنوز نکردمت خخخخخ ترامپ هم یک دیوانه افسار گسیخته بیش نیست
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »