راجر فدرر با اوپن قطر 'باز‌می‌گردد' - BBC News فارسی

14/11/1399 03:35 ب.ظ

راجر فدرر با اوپن قطر 'باز‌می‌گردد'

آخرین باری که اسطوره سوئیسی در یک مسابقه رسمی شرکت کرد، ژانویه پارسال بود که در نیمه‌نهایی اوپن استرالیا به نواک جوکوویچ باخت.

اوپن قطر که فدرر می‌خواهد در آن حاضر شود قرار است از ۸ تا ۱۳ مارس (۱۸ تا ۲۳ اسفند) در دوحه برگزار شود. فدرر که سه بار قهرمان این تورنمنت شده است گفت: "مدتی طولانی با خودم فکر کردم که کی و کجا می‌توانم بازگردم. می‌خواستم با یک تورنمنت کوچک شروع کنم که توجه زیادی روی من نباشد، جایی که طبیعتا استرس مسابقات هم یک مقدار کم‌تر است."

فدرر به رسانه‌های سوئیس گفت امسال (میلادی) هدف اصلی‌اش حضور در ویمبلدون و المپیک است. فدرر تا کنون هشت بار قهرمان ویمبلدون شده و در این زمینه رکورددار است. او گرچه همراه با استن واورینکا قهرمان مسابقات دو نفره المپیک شده اما طلای انفرادی المپیک تنها افتخاری است که فدرر در دنیای تنیس نتوانسته به آن برسد. او در المپیک ۲۰۱۲ تا یک قدمی این عنوان رفت ولی فینال را به اندی ماری بریتانیایی باخت و نقره گرفت.

ادامه مطلب:
bbcpersiansport »

'نقش سپاه قدس' در بمب‌گذاری در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو | DW | 08.03.2021سازمان‌های اطلاعاتی هند از ارتباط ماجرای بمب‌گذاری در نزدیکی سفارت اسرائیل در دهلی نو با سپاه قدس خبر داده‌اند. گفته شده که عاملان با صحنه‌آرایی بر آن بوده‌اند مسئولیت این حمله را بر دوش 'دولت اسلامی' (داعش) بیاندازند. ترامپ چه تخمی از این حرومزاده ها کشیده بود نترس، اگه سپاه قدس بود بمبو تو کون سفیر کار میذاشت 😆 خوب کاری کردن

کرونا در اروپا؛ وخامت شرایط در پرتغال و منع تظاهرات در بلژیک و اتریششیوع گسترده کرونا در حالی در اروپا ادامه دارد که پرتغال به دلیل ازدیاد موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ وارد شرایط اضطراری شده است و مقامات انتظامی و امنیتی دو کشور بلژیک و اتریش نیز هرگونه تظاهرات ضد قرنطینه را ممنوع اعلام کرده‌اند. کمونیستهای چین خوب ریدن تو اروپا

پنهان‌کاری چین در ارتباط با کرونا؛ ابهام در مورد 174 مبتلا به کرونا در 2019سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که چین از ارائه اطلاعات در مورد 174 مورد ابتلا به کرونا که در سال 2019 میگن بن نایف رو میخوان پادشاه کنن خبر درسته یا شایعه ست چين بايد پاسخگو باشد. و عادلانه محاكمه شوند كه چرا در ابتداي اين ويروس، بجاي روشنگري، ان دكتر را به زندان فرستادند. مسول اينهمه جانباختگان از اين ويروس، تنها چين است.

سفارت آمریکا در میانمار به شهروندان آمریکایی در آن کشور هشدار داد در خانه بمانندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

کرونای انگلیسی در کشور رو به افزایش/ پرهیز از تجمع در آرامستان‌ها در پنج‌شنبه آخر سالعضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به افزایش موارد ابتلا به این بیماری در کشور و همچنین در پیش بودن پنجشنبه آخر سال، گفت: از مردم می‌خواهیم با قرائت فاتحه‌ای از دور برای عزیز از دست رفته خود از رفتن به آرامستان‌ها خودداری کنند؛ چراکه آثار تجمع در پنجشنبه آخر سال پس از ۱۵ روز در موارد بستری و پس از یک ماه در موارد مرگ و میر نمود خواهد یافت.

آخرین باری که اسطوره سوئیسی در یک مسابقه رسمی شرکت کرد، ژانویه پارسال بود که در نیمه‌نهایی اوپن استرالیا به نواک جوکوویچ باخت.

اوپن قطر که فدرر می‌خواهد در آن حاضر شود قرار است از ۸ تا ۱۳ مارس (۱۸ تا ۲۳ اسفند) در دوحه برگزار شود.

فدرر که سه بار قهرمان این تورنمنت شده است گفت: "مدتی طولانی با خودم فکر کردم که کی و کجا می‌توانم بازگردم. می‌خواستم با یک تورنمنت کوچک شروع کنم که توجه زیادی روی من نباشد، جایی که طبیعتا استرس مسابقات هم یک مقدار کم‌تر است."

فدرر به رسانه‌های سوئیس گفت امسال (میلادی) هدف اصلی‌اش حضور در ویمبلدون و المپیک است.

فدرر تا کنون هشت بار قهرمان ویمبلدون شده و در این زمینه رکورددار است. او گرچه همراه با استن واورینکا قهرمان مسابقات دو نفره المپیک شده اما طلای انفرادی المپیک تنها افتخاری است که فدرر در دنیای تنیس نتوانسته به آن برسد. او در المپیک ۲۰۱۲ تا یک قدمی این عنوان رفت ولی فینال را به اندی ماری بریتانیایی باخت و نقره گرفت.

اوپن استرالیا امسال با سه هفته تاخیر به دلیل همه‌گیری کرونا از ۸ فوریه (شش روز دیگر) در ملبورن آغاز می‌شود.