رابرت مالی خواهان ادامه نقش «سازنده» سئول برای از سرگیری مذاکرات برجام شد

15/07/1400 06:16 ب.ظ

🔺رابرت مالی خواهان ادامه نقش «سازنده» سئول برای از سرگیری مذاکرات برجام شد کره جنوبی پیشتر اعلام کرده بود حدود هفت میلیارد دلار از اموال ایران را، که به دلیل تحریم‌ها مسدود کرده است، در اختیار دارد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

خبرگزاری رسمی کره جنوبی، یونهاپ، روز پنجشنبه ۱۵ مهر اعلام کرد نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران با معاون وزیر خارجه کره جنوبی، در مورد همکاری بر سر احیای توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام، گفت‌وگوی تلفنی کرده است.

یک سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در پاسخ کتبی به کامبیز توانا خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا گفت: «ما تایید می‌کنیم که این گفت‌وگو انجام شده و دو طرف با هم صحبت کرده‌اند.» بیانیه وزارت خارجه کره جنوبی تصریح می کند که رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در گفت‌وگو با چوی جونگ کان معاون وزیر خارجه کره جنوبی خواستار ادامه نقش «سازنده» سئول برای از سرگیری مذاکرات شده است.

تاکنون شش دور از مذاکرات احیای برجام میان ایران و قدرت های جهانی در وین برگزار شده است. پس از روی کار آمدن ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهوری ایران، مقام های دولت او، از جمله وزیر امور خارجه، اظهارات مبهمی در مورد زمان بازگشت تهران به میز مذاکره عنوان کرده اند.

آمریکا به ایران هشدار داده است که فرصت بازگشت به مذاکرات نامحدود نخواهد بود و با توجه به عدم پایبندی تهران به تعهدات خود در توافق و پیشرفت‌هایی که در حوزه هسته‌ای می‌کند، ممکن است بازگشت به برجام منافع حاصل از آن را دیگر تامین نکند. headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

وجود بیش از ۶۱ هزار بازمانده از تحصیل و ترک‌تحصیل‌کرده در سیستان‌وبلوچستان

تحقیقات قضایی از صدراعظم اتریش به دلیل استفاده از رسانه‌ها برای منافع حزبی آغاز شددستگاه قضائی اتریش تحقیقات از سباستین کورتس، صدراعظم این کشور را به ظن فساد آغاز کرد. آقای کورتس مظنون به آن است که از بودجه دولت برای ایجاد یک پوشش رسانه‌ای مطلوب خود استفاده کرده است. حاجی ولش کنین بیاین ببیند کل مملکت در اختیار یکی دونفره اینجا 😂

رازگشایی از خط‌خوردگی نامه‌های ماری‌آنتوانت به معشوق خود پس از ۲۳۰ سالدانشمندان در فرانسه موفق شده‌اند با استفاده از تکنیک جدید اشعه ایکس پس از حدود ۲۳۰ سال خط‌خوردگی‌های نامه‌های ملکه ماری آنتوانت، همسر لوئی شانزدهم آخرین پادشاه فرانسه، به معشوق خود را رازگشایی کنند و بفهمند چه کلماتی به عمد سیاه شده‌اند.

اضافه شدن ۲۰۰ مدرسه در استان تهران به مراکز واکسیناسیونِ دانش آموزان/ آمار روزانه کمتر از یک میلیون تزریق واکسن، مطلوب نیست/ عدم استقبال از واکسینه شدن از سوی جمعیت باقی ماندهدر گفتگو با ایلنا مطرح شد: اضافه شدن ۲۰۰ مدرسه در استان تهران به مراکز واکسیناسیونِ دانش آموزان/ آمار روزانه کمتر از یک میلیون تزریق واکسن، مطلوب نیست/ عدم استقبال از واکسینه شدن از سوی جمعیت باقی مانده

وزارت دفاع ملی ترکیه: رزمایش نظامی مشترک «جاودانی-2021» ادامه داردوزارت دفاع ملی ترکیه از ادامه رزمایش نظامی مشترک «جاودانی-2021» با حضور نیروهای مسلح سه کشور، ترکیه، آذربایجان و گرجستان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی: به اقدام علیه ایران ادامه می‌دهیماویو کوخاوی در اظهار نظری غیر دیپلماتیک عنوان کرد این رژیم به اقدام علیه ایران ادامه خواهد داد. There is a very important thing about Imam Mahdi. We all think that Imam Al-Mahdi will have a special personality. He will have someone tied on his head and will be wearing a long rat.

خبرگزاری رسمی کره جنوبی، یونهاپ، روز پنجشنبه ۱۵ مهر اعلام کرد نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران با معاون وزیر خارجه کره جنوبی، در مورد همکاری بر سر احیای توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام، گفت‌وگوی تلفنی کرده است.

یک سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در پاسخ کتبی به کامبیز توانا خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا گفت: «ما تایید می‌کنیم که این گفت‌وگو انجام شده و دو طرف با هم صحبت کرده‌اند.»

بیانیه وزارت خارجه کره جنوبی تصریح می کند که رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در گفت‌وگو با چوی جونگ کان معاون وزیر خارجه کره جنوبی خواستار ادامه نقش «سازنده» سئول برای از سرگیری مذاکرات شده است.

تاکنون شش دور از مذاکرات احیای برجام میان ایران و قدرت های جهانی در وین برگزار شده است. پس از روی کار آمدن ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهوری ایران، مقام های دولت او، از جمله وزیر امور خارجه، اظهارات مبهمی در مورد زمان بازگشت تهران به میز مذاکره عنوان کرده اند.

آمریکا به ایران هشدار داده است که فرصت بازگشت به مذاکرات نامحدود نخواهد بود و با توجه به عدم پایبندی تهران به تعهدات خود در توافق و پیشرفت‌هایی که در حوزه هسته‌ای می‌کند، ممکن است بازگشت به برجام منافع حاصل از آن را دیگر تامین نکند.

بر اساس اعلام وزارت خارجه کره جنوبی، در گفت‌وگوی روز پنجشنبه میان دو مقام آمریکایی و کره ای، معاون وزیر خارجه کره جنوبی تاکید کرده است که کشورش با توجه به «اهمیت روابط تهران-سئول» حاضر به همکاری‌های لازم برای از سرگیری مذاکرات با ایران است.پیشتر اعلام کرده بود حدود هفت میلیارد دلار از اموال ایران را، که به دلیل تحریم‌ها مسدود کرده است، در اختیار دارد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیشتر از وزیر خارجه کره جنوبی خواسته بود پول های توقیف شده ایران را آزاد کند.

وزیر خارجه کره جنوبی در پاسخ به تقاضای امیرعبداللهیان برای «دوچندان کردن تلاش‌های» سئول به منظور آزادسازی پول‌های توقیف شده ایران به او گفت، کشورش تمام تلاش خود را در این راه به کار بسته است، که نتیجه آن، به گفته وزیر خارجه کره جنوبی، شامل استفاده از این پول برای «پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل و تضمین تجارت انسان‌دوستانه» بود.