رابرت فیسک: رئیس دیوانه در واشنگتن است؛ آنکه در تهران نشسته عاقل است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رابرت فیسک، نویسنده و تحلیلگر سرشناس انگلیسی: *رئیس دیوانه در واشنگتن است؛ آنکه در تهران نشسته عاقل است *آمریکایی‌ها چه امیدی به رئیس جمهور خود دارند؟ *امیدواریم که آمریکایی‌ها از این دولت سرکش و دیوانه رهایی یابند

به گزارش ایسنا، رابرت فیسک در مقاله‌ای که روزنامه ایندیپندنت آن را منتشر کرد نوشت: این مساله را انکار نمی کنم که ما غربی ها آشنایی کامل به تاریخ خاورمیانه نداریم اما زمانی که گمان می کردیم ما اهل خیر هستیم و ایرانی ها اهل شر، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روی کار آمد تا به این مساله پی ببریم که رهبر دیوانه ترامپ است و رئیس جمهور ایران آدم عاقلی است.

این روزنامه نگار و تحلیلگر کهنه کار انگلیسی در بخش دیگری از مقاله خود آورده است: بعد از اینکه حسن روحانی اعلام کرد" به دنبال عکس گرفتن نیست"، روزنامه واشنگتن پست فورا نوشت که چرا روحانی امیدها برای دیدار احتمالی با همتای آمریکایی خود را از بین می برد؟ این یاوه گویی ها چیست! آمریکایی‌ها چه امیدی به رئیس جمهور خود دارند؛ رئیس جمهوری که دو سال و نیم است روی کار آمده و تنها حرف های تهدیدآمیز، دروغ و نژادپرستانه می زند.

در ادامه این مقاله آمده است: علیرغم شکست تمام کسانی که در طول تاریخ برای وساطت میان ایران و آمریکا تلاش کردند، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه می‌تواند میان این دو کشور نقش میانجیگر ایفا کند. اگر مطلبی که روزنامه لوموند آن را منتشر کرد درست باشد مکرون به دنبال این است که ترامپ را قانع کند تا به کشورهای واردکننده نفت از ایران اجازه دهد به خرید نفت خود از این کشور ادامه دهند؛ کشورهایی مانند ترکیه، ژاپن، هند و کره جنوبی و در مقابل ایران به تعهدات خود به برجام بازخواهد گشت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مشاور رئیس جمهوری افغانستان: موافقتنامه طالبان و آمریکا فقط به رئیس جمهور نشان داده شدهوحید عمر، مشاور ارشد رئیس جمهور غنی گفته که آقای خلیلزاد یک کپی از موافقت نامه طالبان و آمریکا را فقط به رئیس جمهور نشان داده ولی نسخه‌ای را در اختیار رئیس جمهوری افغانستان قرار نداده است. زلمی خلیلزاد بعد از مذاکره ۱۰ روزه با نمایندگان گروه طالبان در قطر امروز با محمد اشرف غنی، رئیس جمهور و عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی دیدار کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

حوثی‌ها از کشته شدن دهها نفر در حمله نیروهای ائتلاف به زندانی در یمن خبر دادندشبه نظامیان شیعه حوثی از کشته شدن ۶۰ زندانی در جریان حملات هوایی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به یک بازداشتگاه در جنوب غرب شهر ذمار در یمن خبر داده‌اند. صلیب سرخ جهانی ضمن ابراز نگرانی نیروی امدادی به این منطقه اعزام کرده. ایران هم این حمله را محکوم کرده است .
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

پناهجوی افغان مظنون به حمله با چاقو در فرانسه: ندایی به من فرمان قتل داددادستانی فرانسه اعلام کرده است که مظنون این حادثه خود را مسلمان معرفی کرده اما اظهاراتش «متناقض» است. بنا به این گزارش وی مدعی شده است که «ندایی» با مضمون توهین به خدا شنیده و به او دستور داده تا دست به قتل بزند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آمریکا و لهستان در مورد همکاری در فناوری «فایو جی» به توافق رسیدندآمریکا و لهستان در مورد همکاری در فناوری «فایو جی» به توافق رسیدند در جریان دیدار مایک پنس معاون رئیس جمهوری ایالات متحده از لهستان، دو کشور توافق‌‌نامه‌‌ای را برای همکاری در حوزه فناوری «فایو جی» (نسل پنجم) امضا کردند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش اروپا به حمله به یک زندان در یمناتحادیه اروپا حمله هوایی به زندانی در شهر ذمار یمن را که موجب کشته و زخمی شدن ده‌ها تن شده است، باعث افزایش تنشهای منطقه ای دانست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

داستان پسری که در ۱۰ ماهگی خواند و در ۶ سالگی به دانشگاه آکسفورد رفتداستان پسری که در ۱۰ ماهگی خواند و در ۶ سالگی به آکسفورد رفت جاشوا بکفورد کم‌سن‌ترین فردی است که در آکسفورد پذیرش شده این نوجوان نابغه زمانی‌ که ۱۰ ماه داشت، قادر به خواندن و نوشتن بود بکفورد در ۳ سالگی توانست ژاپنی صحبت کند او سابقه ابتلا به اوتیسم دارد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »