رابرت مالی: انتخابات ایران تاثیری بر مذاکرات هسته‌ای ندارد | DW | 10.03.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران می‌گوید هیچ روندی در ارتباط با جمهوری اسلامی به خاطر انتخابات کند یا سریع نمی‌شود. روحانی در اظهار نظری متفاوت با قبل گفته ایران آماده است بر اساس تعهد در برابر تعهد با آمریکا تعامل کند.

رابرت مالی، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران می‌گوید احتمال برداشته شدن تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی منتفی نیست اما رئیس جمهوری ایالات متحده، جو بایدن در این زمینه گام یک‌جانبه‌ای بر نمی‌دارد.

پیش از این برخی مقام‌های ارشد دولت حسن روحانی، از جمله وزیر خارجه محمد جواد ظریف به صورت تلویحی و گاهی تا حدی آشکار به کاخ سفید هشدار داده‌اند که با توجه به احتمال زیاد پیروزی اصولگرایان تندرو در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ فرصت باقیمانده در دولت دوازدهم برای دست یافتن به توافق را از دست ندهد.رابرت مالی تاکید کرده که دولت آمریکا به خاطر انتخابات ایران تلاش برای مذاکرات را سریع‌تر یا کندتر نمی‌کند و این فرایند تنها در هماهنگی به منافع و امنیت ملی آمریکا پیش خواهد رفت.

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا به"اکسیوس" گفته دولت جو بایدن فقط پس از آغاز گفت‌وگوهای دو طرفه و به عنوان بخشی از یک روند دو جانبه آمادگی دارد رفع برخی تحریم‌ها را بررسی کند.او می‌افزاید دو طرف باید حتی اگر شده به صورت غیر مستقیم وارد گفت‌وگو شوند، گرچه انجام گفت‌وگوهای مستقیم سودمندتر خواهد بود. رابرت مالی هم می‌گوید از نظر دولت مذاکرات مستقیم موثرتر و امکان بروز سوءتفاهم در آن کمتر است.

حسن روحانی در نشست روز چهارشنبه هیئت دولت ضمن اشاره به این که آمریکا باید پیش‌قدم باشد خطاب به این کشور گفت: «برای بازگشت ‌به‌تعهدات به‌صورت کل در برابر کل و‌یا جزء در برابر جزء آماده‌ایم، این شما هستید که می‌توانید مسیر درست و صحیح را انتخاب کنید.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خاک بر سر همتون!دموکرات و جمهوری خواه و کوفت و زهر مار! ما ملت ایران بیدار و هشیاریم و خودمان کار این نوکران اجنبی رو تموم میکنیم. بزودی زود! حالا بایدن یا هر خر دیگری برود کون خودش را پاره کند و دم کون تک تک ملاها رو لیس بزند! نه_به_جمهوري_اسلامى USABehFarsi FranceenIran

بایدن آمریکا رو خوار و ذلیل می‌کنه

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: در ارتباط با سانحه نطنز، با مقامات ایران در تماسیمسخنگوی آژانس بین‌المللی انرژی در گفت‌وگویی به سانحه رخ داده در تاسیسات غنی سازی نطنز اشاره کرده و گفت که آژانس از آن مطلع است. ۴۴ دقیقه حتی یک لایک خون جوانان وطن میچکد از چنگ تو..... . .. ... .... نه_به_جمهوري_اسلامي نه_به_قرارداد_۲۵_ساله ولو_بلغ_ما_بلغ خطاب به عرازشه احمق قضیه نطنز دیگه مرغ و روغن و گرونی نیستا بذارید پای روحانی و بگین انتخاب غلط مردم باعثه!!! دیگه این قضیه مستقیم به خامنه ای مربوطه و منتظریم جرعات اقتدار شجاعتشو ببینیم و ببینیم چقدر میتونه از سرمایه مملکت حراست کنه!!! یا مثل موش تو سوراخی خواهد خزید؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آنتونی بلینکن: در مورد انتخابات ایران نظر نمی‌دهم؛ در ایران شخص رهبر تصمیم‌گیرنده استآنتونی بلینکن: در مورد انتخابات ایران نظر نمی‌دهم؛ در ایران شخص رهبر تصمیم‌گیرنده است وزیرخارجه ایالات متحده گفت: «من فکر می‌کنم همان‌طور که یکی از همکارانم چند روز پیش گفت، مسیر پیش روی‌مان بیش از مسافت طی شده است. پس باید ببینیم به کجا خواهیم رسید.» دیگه پول خرج نکنین برای رای آوردن اصلاح طلبا به هیچ جا نمیرسید خسته نباشید جناب وزیر امورخارجه امریکا خیلی پیشرفت داشتید
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا: پایبندی در ازای پایبندی در توافق با ایران لازم است اما کافی نیستسخنگوی وزارت خارجه آمریکا: *پایبندی در ازای پایبندی در توافق با ایران لازم است اما کافی نیست *ما به دنبال مذاکره درباره چیزی هستیم که به آن توافق‌های بعدی می‌گوییم *این یک هدف طولانی مدت‌تر برای ما است *ما به پاسخگو دانستن ایران ادامه خواهیم داد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دیدار نماینده ویژه ایران در امور افغانستان با غنی در کابلنماینده ویژه وزارت امور خارجه ایران در امور افغانستان با رئیس جمهور این کشور در کابل دیدار و گفتگو کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر دفاع آمریکا در اسرائیل؛ گانتز: در توافق با ایران حفاظت از اسرائیل باید لحاظ شودصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ایران و اسرائيل همواره یار و یاور یکدیگرند! غمت مباد، آقا نبات 😋 برای توافق با جمهوری اسلامی، باید تاسیسات اتمی‌اش دفن شود تا دست از ساختن سلاح هسته‌ای بردارد. نه_به_جمهورى_اسلامى رای_بی_رای
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

ناهماهنگی و اختلاف در اجرای مقررات مقابله با کرونا در ایران - BBC News فارسیدر ایران، آمار رسمی جانباختگان کرونا با جهشی چشمگیر به حدود ۲۶۰ نفر در روز رسیده است. وزارت بهداشت گفته که در شبانه روز گذشته بیش از ۲۱ هزار مورد جدید ابتلا هم ثبت شده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »