رابرت مالی در ریاض با مقامات عربستان دیدار کرد؛‌ گفت‌و‌گو درباره پرونده هسته‌ای ایران

28/07/1400 07:13 ب.ظ

🔺رابرت مالی در ریاض با مقامات عربستان دیدار کرد؛‌ گفت‌و‌گو درباره پرونده هسته‌ای ایران در توییت وزارت امور خارجه سعودی آمده است که در این دیدار دو طرف تازه‌ترین تحولات منطقه و موضوعات مورد علاقه مشترک را بررسی کردند. ⬇️ بیشتر بخوانید:

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی، در این دیدار دو طرف در زمینه همکاری‌های دوجانبه در رابطه با پرونده هسته‌ای ایران و مذاکرات بین‌المللی جاری مرتبط با آن بحث و تبادل نظر کردند. همچنین اهمیت تقویت اقدامی مشترک برای متوقف کردن پشتیبانی ایران از شبه نظامیان تروریست که امنیت و ثبات را در خاورمیانه و جهان تهدید می‌کنند، از دیگر موضوعات مورد بحث بود.

همچنین، وزارت امور خارجه عربستان سعودی با انتشار توییتی از دیدار رابرت مالی و عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجی و عضو شورای وزیران پادشاهی سعودی، خبر داد.

در توییت وزارت امور خارجه سعودی آمده است که در این دیدار دو طرف تازه‌ترین تحولات منطقه و موضوعات مورد علاقه مشترک را بررسی کردند. آقای مالی پیش از این در امارات متحده عربی در مورد چالش‌های امنیتی منطقه، از جمله فعالیت‌های هسته‌ای ایران، با مقامات اماراتی گفت‌وگو کرده بود.همچنینروز سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای از تماس تلفنی آقای مالی با عبداللطیف بن راشد الزیانی، وزیر امور خارجه بحرین، گفت‌و‌گو کرد.

بنا بر این بیانیه، در این تماس تلفنی روند مذاکرات میان ایران و قدرت‌‌های جهانی طرف برجام بر سر برنامه هسته‌ای ایران و همچنین تلاش‌های مربوط به از سرگیری مذاکرات مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ایران و آمریکا تا پیش از توقف مذاکرات در خرداد ماه، شش دور مذاکره غیرمستقیم با هماهنگی اتحادیه اروپا و حضور دیگر اعضای برجام برای بازگشت دو طرف به پیروی کامل از این توافق داشته‌اند، اما تاریخ دور هفتم مشخص نیست. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

دیدار اردوغان با رهبران سه کشور آفریقایی در توگورئیس جمهور ترکیه با رهبران کشورهای توگو، بورکینا‌فاسو و لیبریا دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی اردوغان انهاراازدست چپاول گران غرب نجات میده هم یک بازاروسیت برای ترکیه ایجادکرده اینست منافع ملی وروابط بردبرد

دیدار وزیر خارجه قطر با نماینده آمریکا در امور ایرانوزیر امور خارجه قطر در دیدار با نماینده ویژه آمریکا در امور ایران به بحث و رایزنی پیرامون آخرین تحولات منطقه پرداخت. - خبرگزاری آناتولی

رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواستار دیدار با مقامات ارشد ایران شدرافائل گروسی از اینکه که برخلاف توافق ۱۲ سپتامبر، هنوز دسترسی بازرسان سازمان ملل به تاسیسات تولید سانتریفیوژ «تسا» واقع در کرج ممکن نشده است ابراز تاسف کرد. خسته کردید همگی را. یک عده دیپلمات خنگ در مقابل یک نظام خودکامه 🤦 گدا را تو ده راه نمیدادند سراغ خونه ی کدخدا را میگرفت🤭 ینی عاشق کلمه 'خواستار' و غیره هستین . هیچی هم توش در نمیاد

دیوان حقوق بشر اروپا ترکیه را در پرونده «توهین فیسبوکی به اردوغان» محکوم کردودت شورلی در سال ۲۰۱۷ یک کاریکاتور و یک عکس رجب طیب اردوغان با توضیحات فکاهی در فیسبوک منتشر کرده بود.

پرونده کالاهای اساسی دپوشده در گمرک از مجلس به قوه قضائیه فرستاده شد🔺پرونده کالاهای اساسی دپوشده در گمرک از مجلس به قوه قضائیه فرستاده شد بر اساس گزارش ها، دپوی کالا در گمرک‌های ایران به دولت پیشین هم برمی‌گردد و این پرونده به عملکرد وزیران و مدیران ارشد دولت روحانی نیز مرتبط است. ⬇️ بیشتر بخوانید: سلطان گریم تویی بقیه اداتم نمیتونن در بیارن😳

دیدار وزرای کشور ترکیه و ایران در تهرانسلیمان سویلو و احمد وحیدی وزرای کشور ترکیه و ایران در تهران دیدار و گفت‌وگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

در این گزارش همچنین آمده است که تشدید تلاش‌های مشترک برای رسیدگی به نقض موافقتنامه‌ها و معاهده‌های بین‌المللی توسط ایران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین اهمیت تقویت اقدامی مشترک برای متوقف کردن پشتیبانی ایران از شبه نظامیان تروریست که امنیت و ثبات را در خاورمیانه و جهان تهدید می‌کنند، از دیگر موضوعات مورد بحث بود.

همچنین، وزارت امور خارجه عربستان سعودی با انتشار توییتی از دیدار رابرت مالی و عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجی و عضو شورای وزیران پادشاهی سعودی، خبر داد.

در توییت وزارت امور خارجه سعودی آمده است که در این دیدار دو طرف تازه‌ترین تحولات منطقه و موضوعات مورد علاقه مشترک را بررسی کردند.

آقای مالی پیش از این در امارات متحده عربی در مورد چالش‌های امنیتی منطقه، از جمله فعالیت‌های هسته‌ای ایران، با مقامات اماراتی گفت‌وگو کرده بود.همچنینروز سه‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای از تماس تلفنی آقای مالی با عبداللطیف بن راشد الزیانی، وزیر امور خارجه بحرین، گفت‌و‌گو کرد.

بنا بر این بیانیه، در این تماس تلفنی روند مذاکرات میان ایران و قدرت‌‌های جهانی طرف برجام بر سر برنامه هسته‌ای ایران و همچنین تلاش‌های مربوط به از سرگیری مذاکرات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ایران و آمریکا تا پیش از توقف مذاکرات در خرداد ماه، شش دور مذاکره غیرمستقیم با هماهنگی اتحادیه اروپا و حضور دیگر اعضای برجام برای بازگشت دو طرف به پیروی کامل از این توافق داشته‌اند، اما تاریخ دور هفتم مشخص نیست.

ایالات متحده بارها برای ازسرگیری مذاکرات احیای برجام اعلام آمادگی کرده و از ایران خواسته است پیش از آن که خیلی دیر شود، به این مذاکرات بازگردد.

دولت ابراهیم رئیسی گفته است در حال بررسی مذاکرات دولت پیشین است و پس از پایان بررسی‌ها به وین باز‌می‌گردد.

آمریکا در مقابل می‌گوید هر چه زمان بیشتری سپری شود، بازگشت متقابل به پیروی از برجام شاید دیگر آن منافع مدنظر را به همراه نداشته باشد.متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.

از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.