رئیس مجلس آلمان در کی‌یف؛ ادای احترام به قربانیان جنگ‌جهانی دوم | DW | 08.05.2022

18/02/1401 08:19 ب.ظ

سفر بربل باس به اوکراین از آن جهت مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفتە کە او بلندپایە‌ترین مقام آلمان است کە پس از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین وارد این کشور می‌شود.

بربل باس، رئیس پارلمان سراسری آلمان (بوندستاگ) برای گرامی‌داشت یاد قربانیان جنگ جهانی دوم و گفتگوهای سیاسی وارد کی‌یف شد. او بلندپایە‌ترین مقام آلمانی است کە پس از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین وارد این کشور می‌شود. یکشنبه ۸ مه، خانم بربل باس، رئیس مجلس سراسری آلمان، همراه با روسلان استفانچوک، همتای اوکراینی خود در مراسم بزرگداشت یاد قربانیان جنگ جهانی دوم شرکت کرد و بر روی مقبره سرباز گمنام و قربانیان یهودی آلمان نازی، تاج گل گذاشت.

باس دعوت خود به اوکراین در این روز را به عنوان نماینده کشور مسبب جنگ جهانی دوم،"گامی بزرگ" برای حفظ ارزش‌های اروپایی خواند و خواستار توقف فوری جنگ تجاوزکارانه روسیه علیه اوکراین شد. پس از این مراسم رئیس مجلس آلمان ضمن دیدار از حومه شمالی شهر کی‌یف و بوچا، از اعمال ارتش روسیه اظهار شگفتی کرد. او در ادامه گفت: «چنین حملات هدفمندی علیه غیرنظامیان نقض جدی قوانین بین المللی است، که باید به طور مستقل مورد بررسی قرار گیرد و مسئولان آن محاکمه شوند.»

رئیس بوندستاگ در کی‌یف با ولودیمیر زلنسکی و دنیس اشمیهال، رئیس جمهور و نخست وزیر اوکراین هم دیدار و گفت‌وگو کرد. سفر بربل باس به اوکراین از آن جهت مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفتە کە او بلندپایە‌ترین مقام آلمان است کە پس از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین وارد این کشور می‌شود. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

واردات ۲۰۰ هزار تن روغن خام به کشور/ بازار به تعادل می‌رسدمعاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی از واردات ۲۰۰ هزار تن روغن خام به کشور برای تامین نیاز کشور خبر داد و اعلام کرد: تا آخر این هفته بازار روغن به تعادل می رسد.

اتحادیه اروپا به دنبال یافتن «راه‌حل میانه»؛ بورل، انریکه مورا را به تهران می‌فرستدمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می‌گوید در سفر مورا به تهران قصد دارد به مقام‌های جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد دهد که برچسب تروریستی از روی سپاه پاسداران برداشته شود اما تحریم‌ها علیه بخش‌های امنیتی و اقتصادی این نهاد همچنان پابرجا بماند.

به ازای فروش نان، یارانه به حساب نانوا واریز می‌شودوزیر اقتصاد: *به ازای فروش نان، یارانه به حساب نانوا واریز می‌شود *قیمت نان افزایش نمی‌یابد *تعدیل قیمت آرد موجب کاهش قاچاق می‌شود *دولت اجرای طرح در خصوص «نان سنتی» را به خود ما سپرد که از این هفته در برخی استان‌ها آغاز می‌شود در این صورت چه تضمینی هست که نانوا آرد را بطور آزاد نفروشد؟ تصور کنید نانوا هستید لیست فروش فیک میسازید و آرد را بصورت آزاد میفروشید. یارانه به جیب شما میرود و نیازی به کار کردن ندارید 1 nun khali mardom dashtan a, unam ....

آیا راه رسیدن به باغ سبز اقتصادی اردوغان به شوره‌زار منتهی خواهد شد؟🔻اعتمادآنلاین بررسی می‌کند: 🔸️آیا راه رسیدن به باغ سبز اقتصادی اردوغان به شوره‌زار منتهی خواهد شد؟ 🔹️بدون هیچ مقدمه‌ای باید رجب طیب اردوغان این اسلام‌گرای دوآتشه را نماد واقعی و معاصر مقوله دائمی بودن منافع، چرچیل، قلمداد کرد. به حال و روز شئونیزم فارسی خود گریه کنید پا تو کفش خردمندان و بزرگان ملتهای تورکان نکنید. بسیار بی محتوا و سست.

اپیلاسیون در مشهد به دستور ستاد امر به معروف ممنوع شدرسانه‌های ایران از صدور ابلاغیه‌ای به دستور ستاد امر به معروف مشهد خبر داده‌اند که در آن انجام اپیلاسیون و بسیاری از آرایش‌های مربوط به زنان از جمله کاشت ناخن و تتوی «نقاط محرمه» ممنوع اعلام شده است. اخبار_ایران اونجا کم کم بروسوالی افغانستان داره میشه و بخشنامه هاش طالبانی داره میشه یعنی مردمی که نون ندارن بخورن، پول اپیلاسیون و تاتو دارند؟ 😂این بدبختا با طالبان رقابت می‌کنند. شبا میخوابن به این فکر میکنن نکنه طالبان پیش بیفته .

نماینده مجلس: واقعیت را باید به مردم گفت که برجام به نتیجه نمی‌رسدمحمود احمدی بیغش، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، با اعلام اینکه «ما نمی‌توانیم از اصول انقلابی دست برداریم»، گفت اختلاف ما با آمریکا و اروپایی‌ها مبنایی است. آیا انقلابی بودن به معنای زندگی در بدبختی و فلاکت است؟ مگر فلسفه انقلاب رهایی از بدبختی نبود؟ شما گه میخورید مبناي بيشعوري و حماقت و دزي و چپاول كشور