رئیس بنیاد شهید: یک شرکت زیرمجموعه «پنج هزار میلیارد تومان» اختلاس کرده است

31/03/1401 09:03 ب.ظ

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید، می‌گوید هنوز حجم خساراتی که وارد شده و اختلاس‌هایی که اتفاق افتاده است را نمی‌دانیم.

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، رئیس بنیاد شهید، می‌گوید هنوز حجم خساراتی که وارد شده و اختلاس‌هایی که اتفاق افتاده است را نمی‌دانیم. رئیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی برای نخستین بار از اختلاس‌ها در این نهاد دولتی پرده برداشت و گفت فقط یکی از شرکت‌های زیرمجموعه حدود «پنج هزار میلیارد تومان» اختلاس کرده است.

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی روز سه‌شنبه ۳۱ خرداد در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران، گفت: ما هنوز حجم خساراتی که وارد شده و اختلاس‌هایی که اتفاق افتاده است را نمی‌دانیم و فقط یکی از شرکت‌ها حدود پنج هزار میلیارد تومان اختلاس کرده است.

او بدون نام بردن از این شرکت گفت: «آن‌قدر این موضوع بزرگ بود که ما از دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی خواستیم بیایند، ورود کنند و موضوع را بررسی کنند». بنیاد شهید یک نهاد دولتی است که در ۲۲ اسفند سال ۱۳۵۸ بر اساس فرمان آیت‌الله روح‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی، تاسیس شد و مسئول رسیدگی به امور جانبازان، اسرا و خانواده‌های کشته‌شدگان در جنگ ایران و عراق است.

این بنیاد دارای یک سازمان اقتصادی است که ده‌ها شرکت زیرنظر آن است. از دیگر دارایی‌های بنیاد شهید می‌توان به مجموعه اقتصادی کوثر با دارا بودن ده‌ها شرکت، سازمان اموال و املاک بنیاد شهید، شرکت سرمایه‌گذاری شاهد، بانک دی و بانک ایران زمین اشاره کرد. headtopics.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

خامنه‌ای درباره حمله روسیه به اوکراین: مشکل اصلی این است که غربی‌ها درصدد توسعه ناتو هستندرهبر جمهوری اسلامی روز یکشنبه ۲۹ خرداد با توجیه حمله روسیه به اوکراین مدعی شد: «در قضیه اوکراین مشکل اصلی این است که غربی‌ها درصدد توسعه ناتو هستند و آن‌ها هر جا که بتوانند... راست میگی چرا به عراق حمله،کرد صدامو چپه،کرد یک کلمه حرف نزدی تا بیخ،گوشت‌ آومده بودن جریان چیه شیطون نکنه پشت مشتها با امریکا انگلیس،رابطه داشتی داری،بلاچه،بعد از صدام بود که ترکمون به ایرانو عراقو سوریه زدی دژمن شاد کن،کردی تحلیل سیدعلی کینه در توجیه تجاوز روسیه به اوکراین به صرف آنکه ناتو روسیه را تحریک کرده بنابراین روسیه حق دارد ب اوکراین تجاوز کند درست مثل آن است که بگوییم صدام حق داشت به ایران تجاوز کند چون انقلابیون خمینی به طریق یا روشهایی صدام را با قصد صدور انقلاب به عراق تحریک کرده بودند!

رضایی: به قیام اقتصادی نیاز داریم / کم‌عقلی آمریکا و اروپا است که قدرت ایران را نپذیرفته‌اندمحسن رضایی: *به قیام اقتصادی نیاز داریم *کم‌عقلی آمریکا و اروپا است که قدرت ایران را نپذیرفته‌اند *کنار گذاشتن ملت ایران در امنیت و پیشرفت جهانی غیرقابل جبران است *چرا به مذاکرات برجام تن نمی‌دهید؟ چرا چیزی که خود امضا کرده‌اید را حاضر نیستید بپذیرید؟ مگر شما حالت دیگه‌ای غیر از چمباتمه بلدی؟ 😆😁بابا بیا پایین این قدرکص شعر نگو😆 تا وقتی حکومت دست آدم های متوهم و بیسواد و احمق و وطن فروشی مثل خامنه ای و پاسداران دزداست، قطعا ایران هیچگاه روی پیشرفت، آرامش و رفاه را نخواهد دید!!!

پناهنده‌ نسل سومی که اولین پزشک جامعه خود شد - BBC News فارسیسلیمه رحمان باوجود نداشتن امکانات اما اولین پزشک جامعه پناهندگان ترکمن شد. آژانس پناهندگان سازمان ملل می‌گوید که تعداد افرادی که از خانه‌های خود آواره شده‌اند - همانطور که سلیمه است - از ۱۰۰ میلیون نفر فراتر رفته است. اکثر آنها در کشورهای در حال توسعه زندگی می‌کنند که کنوانسیون‌های مربوط به پناهندگان را امضا نکرده‌اند. It's hard for you but Try to Tell the Truth IranInReality 👇🏻 IranInReality شما انگلیسها واقعا دست شیطونو از پشت بستید. مردم افغانستان خوب هستن اما در کشور همسایه ها! چرا ۳۹_۴۰ هزار نفرطالبان رو ور نمیدارید برید؟ لندن تا ۱۰ _۱۲ میلیون افغان بدبخت برگردند به کشورشون؟

کسی که تخم‌مرغ‌ها را در سبد آمریکا می‌گذارد، به پیشرفت کشور اعتقادی نداردوزیر کشور: *کسی که تخم‌مرغ‌ها را در سبد آمریکا می‌گذارد، به پیشرفت کشور اعتقادی ندارد *برخی جریان‌های سیاسی در داخل کشور دنبال رهاسازی کشور در برابر غرب است *مردم‌سالاری ما در جمهوری اسلامی هیچ ربطی به دموکراسی غربی ندارد راست میگه سبد روسیه بزرگتره همه اش میگید آمریکا آمریکا کسی هست که الان همون مرغ وتخم مرغ واقعی تونو بخره !!! هرگاه مسئولی با قید های مانند هیچ ، همه ، ابداً و .... سخن گفت در کلامش شک کنید افکار پوسیده ی شعب ابی طالبی پاسخگو نیست در برابر افغانستان و یمن و ... ؛ کره جنوبی و مالزی و امارات و عربستان و سنگاپور و ... را هم نیم نگاهی کنید

اردوغان: تقریبا هر روز شاهد تراژدی پناهجویانی هستیم که توسط نیروهای یونان مورد آزار قرار می‌گیرنداردوغان: تقریبا هر روز شاهد تراژدی پناهجویانی هستیم که توسط نیروهای یونان مورد سرقت، آزار، ضرب و شتم قرار می‌گیرند، حتی به قتل می‌رسند اردوغان: بار اصلی بحران مهاجرت و پناهجویان نه بر دوش کشورهای پیشرفته بلکه بر دوش کشورهایی مانند ترکیه که با مناطق بحرانی همسایه هستند، قرار دارد اردوغان: برخی از چند صد پناهنده‌ای که پذیرفته‌اند به عنوان ابزار تبلیغاتی استفاده می‌کنند اما در برابر بحران انسانی عمیق‌تر، مسئولیتی بر عهده نمی‌گیرند

دو تبعه خارجی عضو داعش که در لیست قرمز اینترپل قرار دارند، در آنکارا بازداشت شدنددو عضو خارجی گروه تروریستی داعش که در لیست قرمز اینترپل قرار دارند، طی عملیات پلیس ترکیه در آنکارا بازداشت شدند

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی می‌گوید هنوز حجم خساراتی که وارد شده و اختلاس‌هایی که اتفاق افتاده است را نمی‌دانیم

رئیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی برای نخستین بار از اختلاس‌ها در این نهاد دولتی پرده برداشت و گفت فقط یکی از شرکت‌های زیرمجموعه حدود «پنج هزار میلیارد تومان» اختلاس کرده است.

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی روز سه‌شنبه ۳۱ خرداد در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران، گفت: ما هنوز حجم خساراتی که وارد شده و اختلاس‌هایی که اتفاق افتاده است را نمی‌دانیم و فقط یکی از شرکت‌ها حدود پنج هزار میلیارد تومان اختلاس کرده است.

او بدون نام بردن از این شرکت گفت: «آن‌قدر این موضوع بزرگ بود که ما از دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی خواستیم بیایند، ورود کنند و موضوع را بررسی کنند».

بنیاد شهید یک نهاد دولتی است که در ۲۲ اسفند سال ۱۳۵۸ بر اساس فرمان آیت‌الله روح‌الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی، تاسیس شد و مسئول رسیدگی به امور جانبازان، اسرا و خانواده‌های کشته‌شدگان در جنگ ایران و عراق است.

این بنیاد دارای یک سازمان اقتصادی است که ده‌ها شرکت زیرنظر آن است. از دیگر دارایی‌های بنیاد شهید می‌توان به مجموعه اقتصادی کوثر با دارا بودن ده‌ها شرکت، سازمان اموال و املاک بنیاد شهید، شرکت سرمایه‌گذاری شاهد، بانک دی و بانک ایران زمین اشاره کرد.

مجلس نهم یک هیات تحقیق و تفحص از بنیاد شهید تشکیل داد ولی گزارش آن به‌دلیل «فشارهای سیاسی» در صحن علنی قرائت نشد. با این حال، امیر خجسته، رئیس این هیات، در اسفند سال ۹۵ در گفت‌وگو با روزنامه «همدلی» از کشف اختلاس «۱۵ میلیارد تومانی و همچنین حیف‌ومیل بیش از ۱۷۰ میلیارد تومان از دارایی‌های بانک دی در صرافی‌ها» خبر داد.

او یک‌سال بعد گفت در «غارت» بانک دی، «۳۱ نفر» شرکت داشتند که همین افراد در بانک سرمایه نیز اختلاس کردند.

رئیس بنیاد شهید هم در مصاحبه با تسنیم گفته که «یک گروه عمده‌ای از مدیران بانک دی دستگیر شدند و در زندان هستند. این فقط یک نمونه از بانک دی بود، حالا همین مسائل در مجموعۀ کوثر یا در مجموعۀ صندوق ذخیره شاهد و جاهای مختلفی که اخبارش هر از چند گاهی به گوش می‌رسد، هم تا حدی وجود دارد».

ایران در سال‌های اخیر درگیر پرونده‌های متعدد کلان اختلاس بوده است که برگزاری برخی از دادگاه‌های آن‌ها بسیار جنجال‌برانگیز شد و جزئیات بسیاری از این پرونده‌ها نیز هیچگاه منتشر نشد.