رئیس جمهوری ازبکستان در آستانه پیروزی قاطع در انتخابات ریاست جمهوری است

02/08/1400 11:36 ب.ظ

🔺رئیس جمهوری ازبکستان در آستانه پیروزی قاطع در انتخابات ریاست جمهوری است او در سال ۲۰۱۶ و پس از مرگ اسلام کریمف، رئیس جمهوری پیشین، زمام امور ازبکستان را در اختیار گرفت. ⬇️ بیشتر بخوانید:

شوکت میرزایف، رئیس جمهوری فعلی ازبکستان، در این انتخابات با رقیبی چندان جدی مواجه نبود و پیش‌بینی می‌شود با اکثریت قاطع برنده انتخابات شود. آقای میرزایف، در مقایسه با سلف خود، عرصه را برای آزادی بیان گسترده‌تر کرده و اجازه ظهور برخی رسانه‌های خبری و وبلاگ‌نویس‌های مستقل را داده است. وی همچنین کنترل شدید امور مربوط به اسلام را در این کشور عمدتا مسلمان کاهش داده است.

قرار است نتایج مقدماتی انتخابات روز دوشنبه ٣ مهر اعلام شود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

جمهوری آذربایجان چند وبسایت مرتبط با جمهوری اسلامی را مسدود کرد

گفت‌وگوی رؤسای جمهوری آمریکا و فرانسه؛ بایدن و مکرون در ایتالیا دیدار می‌کنندگفت‌وگوی رؤسای جمهوری آمریکا و فرانسه؛ بایدن و مکرون در ایتالیا دیدار می‌کنند جو_بایدن رئیس جمهوری آمریکا و امانوئل_مکرون رئیس جمهوری فرانسه در مورد همکاری‌های امنیتی گفت‌وگو کرده و در جریان اجلاس سران گروه ۲۰ در ایتالیا نیز با هم دیدار می‌کنند.

کرونا در ایران؛ هزینه سنگین تعجیل در بازگشایی‌ها

ده کشته و صدها زخمی در تظاهرات علیه فرانسه در پاکستان | DW | 24.10.2021لاهور برای دومین روز شاهد رویارویی پلیس پاکستان با هواداران گروه اسلامگرای افراطی 'تحریک لبیک پاکستان' بود. معترضان خواستار آزادی رهبر خود و همچنین اخراج سفیر فرانسه از پاکستان شده‌اند.

سنتکام: یک رهبر القاعده در حمله پهپادی در سوریه کشته شد | DW | 23.10.2021ارتش آمریکا از کشته شدن یکی از اعضای ارشد گروه تروریستی القاعده خبر داده است. به گفته ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا، عبدالحمید المطر طی حمله پهپادی در منطقه تل‌ ابیض در شمال سوریه کشته شده است.

بارش باران در ۷ استان/کاهش دما تا ۱۰ درجه در نوار شمالی کشوربارش باران در ۷ استان کاهش دما تا ۱۰ درجه در نوار شمالی کشور سازمان هواشناسی نسبت به بارش باران و رعد و برق در هفت استان و کاهش دما بین ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد در نوار شمالی کشور هشدار داد.

او در سال ۲۰۱۶ و پس از مرگ اسلام کریمف، رئیس جمهوری پیشین، زمام امور ازبکستان را در اختیار گرفت.

آقای میرزایف، در مقایسه با سلف خود، عرصه را برای آزادی بیان گسترده‌تر کرده و اجازه ظهور برخی رسانه‌های خبری و وبلاگ‌نویس‌های مستقل را داده است. وی همچنین کنترل شدید امور مربوط به اسلام را در این کشور عمدتا مسلمان کاهش داده است.

قرار است نتایج مقدماتی انتخابات روز دوشنبه ٣ مهر اعلام شود.

مطالب مرتبط