رئیس مجلس ترکیه: بازگشایی ایاصوفیه نقطه عطفی در تاریخ‌ کشورمان است

31/07/2020 10:57:00 ق.ظ

ایاصوفیه, ایاصوفیه

رئیس مجلس ترکیه : بازگشایی ایاصوفیه نقطه عطفی در تاریخ‌ کشورمان است

31.07.2020استانبول/ خبرگزاری آناتولیمصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ترکیه پس از اقامه نماز عید قربان در مسجد کبیر ایاصوفیه استانبول، در جمع خبرنگاران حضور یافته و اظهار داشت: بازگشایی ایاصوفیه نقطه عطفی در تاریخ‌مان است.وی در ادامه گفت: اولین نماز عید قربان را پس از 86 سال در مسجد ایاصوفیه اقامه کردیم، این برای ملتمان شوری وصف‌ناپذیر است. بازگشایی ایاصوفیه یک نقطه عطف در تاریخ است.

شنتوپ ضمن تاکید بر اینکه برخی از کشورها از جمله فرانسه هیچ ارتباطی با مدیترانه شرقی ندارند، تصریح کرد: تنها زمانی می‌توانند اظهار نظر کنند که حرف کشورهای این منطقه تمام شده باشد.وی خاطرنشان کرد: مسئولیت امنیت مدیترانه شرقی در درجه اول برعهده ترکیه بوده و برای استفاده از تمامی اختیارات خود براساس حقوق بین الملل مصمم است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

سفیر سابق بریتانیا در ترکیه رئیس جدید سازمان اطلاعات مخفی شد - BBC News فارسیریچارد مور، سفیر سابق بریتانیا در ترکیه به عنوان رئیس جدید سرویس اطلاعات خارجی بریتانیا (MI6) معرفی شده است. آقای مور درحال حاضر رئیس اداره سیاسی وزارت خارجه بریتانیاست.

رئیس جدید سرویس جاسوسی بریتانیا در میانه چالش با روسیه و چین منصوب شدمور مجبور خواهد بود که ضمن کسب داده‌های بسیار پر اهمیت از منابع مختلف، سازمان خود را از دستبرد سرویس‌های اطلاعاتی دیگر در امان بدارد.

ریچارد مور رئیس جدید سازمان اطلاعات مخفی بریتانیا شدسفیر سابق انگلستان در آنکارا رئیس جدید سازمان اطلاعات مخفی این کشور شد. - خبرگزاری آناتولی

انتقاد رئیس سازمان سنجش از اظهارنظر افراد غیر مرتبط و غیرمسئول درباره کنکوررئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه این سازمان در خصوص برگزاری کنکور تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا است، گفت: متاسفانه وضعیت به گونه ای شده که تمامی افراد مرتبط، غیر مرتبط، مسئول و غیر مسئول در خصوص آزمون ها اظهار نظر می کنند و حتی برخی از اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا نیز با مصوبات این ستاد مخالفت می کنند.

پرونده کیفری علیه رئیس فیفا در سوئیس به جریان افتادجانی اینفانتینو باید در دادگاهی در سوئیس از اتهامات وارده در خصوص سواستفاده از جایگاه خود و تبانی دفاع کند.

بررسی پرونده دختر روحانی در کمیسیون آموزش مجلس- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimبررسی پرونده مريم_روحانی در مجلس «فروردین» عضو کمیسیون آموزش مجلس: باید به صورت شفاف درباره صحت و سُقم عضویت دختر رئيس جمهور در هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی به مردم پاسخ داده شود این موضوع در جلسه کمیسیون آموزش مجلس بررسی می‌شود

رئیس مجلس ترکیه بازگشایی مسجد ایاصوفیه را نقطه عطفی در تاریخ کشور خوانده و گفت این موضوع برای ملتمان شوری وصف‌ناپذیر است.ریچارد مور برای مدتی سفیر بریتانیا در ترکیه بود ریچارد مور ، سفیر سابق بریتانیا در ترکیه به عنوان رئیس سرویس اطلاعات خارجی بریتانیا (MI6) معرفی شده است.هم‌رسانی این مطلب:.سفیر سابق انگلستان در آنکارا رئیس جدید سازمان اطلاعات مخفی این کشور شد.

31.07. قرار است آقای مور در پاییز سال جاری کار خود را به عنوان رئیس جدید این سازمان اطلاعاتی آغاز کند.2020 استانبول/ خبرگزاری آناتولی مصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ترکیه پس از اقامه نماز عید قربان در مسجد کبیر ایاصوفیه استانبول، در جمع خبرنگاران حضور یافته و اظهار داشت: بازگشایی ایاصوفیه نقطه عطفی در تاریخ‌مان است. وی در ادامه گفت: اولین نماز عید قربان را پس از 86 سال در مسجد ایاصوفیه اقامه کردیم، این برای ملتمان شوری وصف‌ناپذیر است. یکی از روسای سابق (MI6) ) ریچارد مور را به عنوان "انتخابی بسیار خوب، متین، متعهد، متفکر و شجاع" ستوده است. بازگشایی ایاصوفیه یک نقطه عطف در تاریخ است. لازم به ذکر است ریچارد مور در سال‌های 2014 تا 2017 به‌عوان سفیر انگلیس در آنکارا خدمت می کرد.

شنتوپ ضمن تاکید بر اینکه برخی از کشورها از جمله فرانسه هیچ ارتباطی با مدیترانه شرقی ندارند، تصریح کرد: تنها زمانی می‌توانند اظهار نظر کنند که حرف کشورهای این منطقه تمام شده باشد. این سازمان می‌گوید که سه هدف اصلی آن متوقف کردن تروریسم، مقابله با فعالیت کشورهای‌ها متخاصم و حفظ برتری سایبری بریتانیاست. وی خاطرنشان کرد: مسئولیت امنیت مدیترانه شرقی در درجه اول برعهده ترکیه بوده و برای استفاده از تمامی اختیارات خود براساس حقوق بین الملل مصمم است. رئیس مجلس ترکیه در پایان تاکید کرد: مسئله و غم آذربایجان مسئله و غم ما نیز به شمار می‌رود، شادی آنها نیز شادی ماست.. آنکارا به حمایت خود از باکو در دفاع از حقوق مشروع خود ادامه خواهد داد. .