ایاصوفیه, ایاصوفیه, رئیس مجلس ترکیه, عید قربان, مصطفی شنتوپ

ایاصوفیه, ایاصوفیه

رئیس مجلس ترکیه: بازگشایی ایاصوفیه نقطه عطفی در تاریخ‌ کشورمان است

31/07/2020 10:57:00 ق.ظ

رئیس مجلس ترکیه : بازگشایی ایاصوفیه نقطه عطفی در تاریخ‌ کشورمان است

31.07.2020استانبول/ خبرگزاری آناتولیمصطفی شنتوپ، رئیس مجلس ترکیه پس از اقامه نماز عید قربان در مسجد کبیر ایاصوفیه استانبول، در جمع خبرنگاران حضور یافته و اظهار داشت: بازگشایی ایاصوفیه نقطه عطفی در تاریخ‌مان است.وی در ادامه گفت: اولین نماز عید قربان را پس از 86 سال در مسجد ایاصوفیه اقامه کردیم، این برای ملتمان شوری وصف‌ناپذیر است. بازگشایی ایاصوفیه یک نقطه عطف در تاریخ است.

طرح صیانت از فضای مجازی 'باعث مهاجرت نخبگان می‌شود' | DW | 31.07.2021 دختر هندی به خاطر پوشیدن شلوار جین کشته شد - BBC News فارسی اسرائیل مهاجمان به نفتکش خود در دریای عرب را به‌ پاسخ محکم تهدید کرد

شنتوپ ضمن تاکید بر اینکه برخی از کشورها از جمله فرانسه هیچ ارتباطی با مدیترانه شرقی ندارند، تصریح کرد: تنها زمانی می‌توانند اظهار نظر کنند که حرف کشورهای این منطقه تمام شده باشد.وی خاطرنشان کرد: مسئولیت امنیت مدیترانه شرقی در درجه اول برعهده ترکیه بوده و برای استفاده از تمامی اختیارات خود براساس حقوق بین الملل مصمم است.

ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

سفیر سابق بریتانیا در ترکیه رئیس جدید سازمان اطلاعات مخفی شد - BBC News فارسیریچارد مور، سفیر سابق بریتانیا در ترکیه به عنوان رئیس جدید سرویس اطلاعات خارجی بریتانیا (MI6) معرفی شده است. آقای مور درحال حاضر رئیس اداره سیاسی وزارت خارجه بریتانیاست.

رئیس جدید سرویس جاسوسی بریتانیا در میانه چالش با روسیه و چین منصوب شدمور مجبور خواهد بود که ضمن کسب داده‌های بسیار پر اهمیت از منابع مختلف، سازمان خود را از دستبرد سرویس‌های اطلاعاتی دیگر در امان بدارد.

ریچارد مور رئیس جدید سازمان اطلاعات مخفی بریتانیا شدسفیر سابق انگلستان در آنکارا رئیس جدید سازمان اطلاعات مخفی این کشور شد. - خبرگزاری آناتولی

انتقاد رئیس سازمان سنجش از اظهارنظر افراد غیر مرتبط و غیرمسئول درباره کنکوررئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه این سازمان در خصوص برگزاری کنکور تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا است، گفت: متاسفانه وضعیت به گونه ای شده که تمامی افراد مرتبط، غیر مرتبط، مسئول و غیر مسئول در خصوص آزمون ها اظهار نظر می کنند و حتی برخی از اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا نیز با مصوبات این ستاد مخالفت می کنند.

پرونده کیفری علیه رئیس فیفا در سوئیس به جریان افتادجانی اینفانتینو باید در دادگاهی در سوئیس از اتهامات وارده در خصوص سواستفاده از جایگاه خود و تبانی دفاع کند.

بررسی پرونده دختر روحانی در کمیسیون آموزش مجلس- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimبررسی پرونده مريم_روحانی در مجلس «فروردین» عضو کمیسیون آموزش مجلس: باید به صورت شفاف درباره صحت و سُقم عضویت دختر رئيس جمهور در هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی به مردم پاسخ داده شود این موضوع در جلسه کمیسیون آموزش مجلس بررسی می‌شود