رئیس جمهوری آمریکا در اروپا: پرزیدنت بایدن با پاپ فرانسیس دیدار کرد

07/08/1400 04:34 ب.ظ

🔺رئیس جمهوری آمریکا در اروپا: پرزیدنت بایدن با پاپ_فرانسیس دیدار کرد

رئیس جمهوری ایالات متحده که برای شرکت در دو اجلاس بین‌المللی به اروپا سفر کرده است، روز جمعه هفتم آبان وارد رم پایتخت ایتالیا شد و در نخستین بخش از سفر خود با رهبر کاتولیک‌های جهان در واتیکان دیدار کرد. گفت‌وگوهای دو طرف حدود یک ساعت و پانزده دقیقه طول کشید و پس از آن نیز حدود پانزده دقیقه... رئیس جمهوری ایالات متحده که برای شرکت در دو اجلاس بین‌المللی به اروپا سفر کرده است، روز جمعه هفتم آبان وارد رم پایتخت ایتالیا شد و در نخستین بخش از سفر خود با رهبر کاتولیک‌های جهان در واتیکان دیدار کرد.

گفت‌وگوهای دو طرف حدود یک ساعت و پانزده دقیقه طول کشید و پس از آن نیز حدود پانزده دقیقه برای گرفتن عکس و تبادل هدایا در حضور اعضای هیئت‌های همراه، از جمله جیل بایدن بانوی اول ایالات متحده، صرف شد. جزئیات گفت‌وگوهای دو طرف منتشر نشده است، اما بنابر اعلام کاخ سفید، پرزیدنت بایدن از تلاش‌های پاپ فرانسیس در حمایت از فقرا و آنهایی که از گرسنگی، جنگ، و آزار و اذیت در جهان رنج می‌برند، قدردانی کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین از پیشگامی رهبر کاتولیک‌های جهان در مبارزه با بحران آب و هوایی و نیز حمایت‌های او از تلاش‌های جهانی برای پایان دادن به همه‌گیری کووید-۱۹ و دسترسی برابر همگان به واکسن ستایش کرد. headtopics.com

بخورید

Please expel SIV applicants from Afghanistan before they are killed by the Taliban please help us🙏🏻🙏🏻🙏🏻😭😭😭 POTUS KamalaHarris SecBlinken USEmbassyKabul

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

سازمان ملل: مزدوران روس در جمهوری افریقای مرکزی حقوق بشر را نقض می‌کنندسازمان ملل طی گزارشی از نقض حقوق بشر در جمهوری افریقای مرکزی توسط مزدوران شرکت نظامی «واگنر» روسیه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

محبوب‌ترین لباس‌های جشن هالووین ۲۰۲۱ در اروپا و آمریکا چیست؟نگران این هستید که لباسی مشابه برخی دیگر از میهمان‌های جشن هالووین ۲۰۲۱ به تن داشته باشید و لباس مبدل شما در جشن ۳۱ اکتبر (۹ آبان) چندان جذاب و خیره‌کننده یا حتی بامزه و مفرح به چشم نیاید؟

جو بایدن وارد اروپا شد؛ برجام از محورهای گفتگوها در حاشیه نشست گروه ۲۰ استاجلاس سالانه سران گروه بیست در حالی در رم برگزار می شود که برخی از سران حضور مجازی را به حضور فیزیکی در ایتالیا ترجیح داده اند. شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین در کنار ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن از رهبرانی هستند که به طور مجازی و از راه دور در این نشست شرکت می کنند.

لیتوانی در صدر کشورهای اتحادیه اروپا؛ زباله‌های پلاستیکی ۷۰ درصد بازیافت می‌شودآخرین گزارش اداره آمار اتحادیه اروپا نشان می دهد که تولید زباله های پلاستیکی در یک دهه اخیر با افزایش ۴۰ درصدی مواجه شده است. همزمان بیش از یک چهارم این زباله ها توسط شهروندان اروپایی بازیافت شده است.

کشورهای «گروه ۲۰» برابری واکسیناسیون در جهان را در رم به بحث می‌گذارند🔺کشورهای «گروه ۲۰» برابری واکسیناسیون در جهان را در رم به بحث می‌گذارند گزارش جدید گروه مبارزه با فقر «وان» نشان می‌دهد از بیش از ۶۵۷ میلیون دز واکسن وعده داده شده توسط کشورهای گروه ۲۰، حدود ۴۴ درصد تحویل داده شده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

بررسی رویکرد ترکیه به «حکمرانی جهانی در دوران پسا کرونا» در رُمپنل بررسی رویکرد ترکیه در مورد شیوه‌های «حکمرانی جهانی در دوران پسا کرونا» پیش از آغاز اجلاس گروه 20 در رم برگزار خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

چاپ

رئیس جمهوری ایالات متحده که برای شرکت در دو اجلاس بین‌المللی به اروپا سفر کرده است، روز جمعه هفتم آبان وارد رم پایتخت ایتالیا شد و در نخستین بخش از سفر خود با رهبر کاتولیک‌های جهان در واتیکان دیدار کرد.

گفت‌وگوهای دو طرف حدود یک ساعت و پانزده دقیقه طول کشید و پس از آن نیز حدود پانزده دقیقه برای گرفتن عکس و تبادل هدایا در حضور اعضای هیئت‌های همراه، از جمله جیل بایدن بانوی اول ایالات متحده، صرف شد.

جزئیات گفت‌وگوهای دو طرف منتشر نشده است، اما بنابر اعلام کاخ سفید، پرزیدنت بایدن از تلاش‌های پاپ فرانسیس در حمایت از فقرا و آنهایی که از گرسنگی، جنگ، و آزار و اذیت در جهان رنج می‌برند، قدردانی کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین از پیشگامی رهبر کاتولیک‌های جهان در مبارزه با بحران آب و هوایی و نیز حمایت‌های او از تلاش‌های جهانی برای پایان دادن به همه‌گیری کووید-۱۹ و دسترسی برابر همگان به واکسن ستایش کرد.

جو بایدن و پاپ فرانسیس پیشتر سه بار با یکدیگر دیدار کرده بودند.

هدف سفر رئیس جمهوری آمریکا به اروپا، شرکت در دو اجلاس بین‌المللی است؛ یکی نشست دو روزه سران گروه ۲۰ که از شنبه آغاز می‌شود و دیگری اجلاس تغییرات اقلیمی در گلاسکوی اسکاتلند که از دوشنبه آغاز به کار خواهد کرد.

پرزیدنت بایدن در طول اقامت خود در پایتخت ایتالیا دیدارهای جداگانه‌ای نیز با سران برخی از کشورها خواهد داشت؛ از جمله با سران فرانسه، آلمان و بریتانیا، سه متحد اروپایی آمریکا در توافق هسته‌ای تیر ۱۳۹۴ قدرت های جهانی با ایران.

ایالات متحده و سایر اعضای برجام شش دور مذاکره با ایران در وین پایتخت اتریش برای احیای برجام برگزار کرده‌اند که در خرداد ماه گذشته متوقف شد. تاریخ برگزاری دور هفتم این مذاکرات هنوز به طور دقیق مشخص نشده است.

واشینگتن پیشتر ضمن تاکید بر لزوم پیگیری دیپلماسی در برابر تهران در این زمینه، هشدار داده است که فرصت مذاکره نامحدود نیست و با توجه به پیشرفت‌های هسته‌ای ایران ممکن است بازگشت به برجام دیگر سودمند نباشد.

دیدار بایدن با امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه، نخستین دیدار دو رئیس جمهوری پس از اختلاف دیپلماتیک ماه گذشته است که در پی قرارداد آمریکا و بریتانیا با استرالیا برای ساخت ناوگان زیردریایی هسته‌ای به‌وجود آمد.

استرالیا پیش از آن با فرانسه برای ساخت زیردریایی‌های متعارف در حال گفت‌وگو بود، اما آن را کنار گذاشت و با آمریکا و بریتانیا قرارداد بست؛ تصمیمی که با اعتراض پاریس روبرو شد و سفرای خود را از آن کشورها فراخواند.

رئیس جمهوری ایالات متحده پس از شرکت در نشست سران گروه ۲۰، برای شرکت در اجلاس تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد در شهر گلاسکو، راهی اسکاتلند می‌شود. این اجلاس از دوشنبه اول نوامبر آغاز به‌کار خواهد کرد.پر خواننده‌ترين‌ها