رئیس صدا و سیما: سیاست دولت اعلام ناگهانی خبر افزایش قیمت بنزین بود

12/09/1398 08:14 ب.ظ

عبدالعلی علی‌عسکری رئیس سازمان صدا و سیمای ایران می‌گوید سیاست دولت اعلام ناگهانی خبر افزایش قیمت بنزین بوده است. آقای علی‌عسکری همچنین گفت 'ظهر روز پنج‌شنبه به ما اعلام شد که قرار است این خبر ساعت ۲۴ پنجشنبه شب روی آنتن برود.'

عبدالعلی علی‌عسکری رئیس سازمان صدا و سیمای ایران می‌گوید سیاست دولت اعلام ناگهانی خبر افزایش قیمت بنزین بوده است. آقای علی‌عسکری همچنین گفت 'ظهر روز پنج‌شنبه به ما اعلام شد که قرار است این خبر ساعت ۲۴ پنجشنبه شب روی آنتن برود.' پنجره همرسانی را ببندید حق نشر عکس leader.ir عبدالعلی علی‌عسکری رئیس سازمان صدا و سیمای ایران، می‌گوید سیاست دولت"اعلام ناگهانی" خبر افزایش قیمت بنزین بوده است.

آقای علی‌عسکری امروز گفت:"روز چهارشنبه (۲۲ آبان) پس از بازگشت رئیس جمهور از سفر یزد در جلسه هیات دولت اعلام شد که این تصمیم قطعی است اما زمان اعلام آن هنوز قطعی نبود با این وجود بعد از ظهر همان روز در جلسه‌ای با معاونان سازمان، برنامه‌ریزی‌های لازم در رسانه ملی برای اطلاع‌رسانی و همراهی با دولت برای اجرای درست و موفق این طرح انجام شد."

به گفته آقای علی‌عسکری، دولت برای پیشگیری از صف‌های طولانی مقابل پمپ‌ بنزین‌ها،"سیاست اعلام ناگهانی خبر بالا رفتن قیمت بنزین را در پیش گرفته بود". او گفت:"ظهر روز پنج‌شنبه (۲۳ آبان) به ما اعلام شد که قرار است این خبر ساعت ۲۴ پنجشنبه شب روی آنتن برود و ما نیز درست مطابق آنچه وزیر کشور و دولت از رسانه ملی خواسته بودند عمل کردیم و در این امر هیچگونه کوتاهی نداشته‌ایم."

رئیس صدا و سیما گفت دولت"اولین بار در نیمه آبان سال ۹۷" تصمیم گرفت این قانون را عملی کند اما این تصمیم عملی نشد.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

ناتو از کمیسیون انتخابات افغانستان خواست نتایج مقدماتی را اعلام کندنیکلاس کی نماینده غیر نظامی ناتو در امور افغانستان در گفتگوی ویژه با بخش فارسی بی‌بی‌سی گفت از کمیسیون انتخابات افغانستان می‌خواهند نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را اعلام کند. او از نامزدان و فعالان سیاسی خواست به تصمیم کمیسیون احترام بگذارند.

آلمان: امیدواریم نتیجه انتخابات افغانستان در اسرع وقت اعلام شودوزیر دفاع آلمان در کابل ابراز امیدواری کرد که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در آینده نزدیک اعلام شود. - خبرگزاری آناتولی

اعتراضات ایران؛ عارف: نهادهای مسئول به طور شفاف تعداد کشته‌شدگان را اعلام کنندمحمدرضا عارف، نماینده تهران و رئیس فراکسیون امید مجلس ایران از 'نهادهای مسئول' خواست تا به طور 'شفاف' تعداد کشته‌شدگان اعتراضات اخیر را اعلام کنند. محمود صادقی نماینده مردم تهران نیز امروز در توییتر خود نوشت که 'اگر مسئولان آمار کشته‌شدگان را منتشر نکنند، نمایندگان می‌کنند'. حقیقتا انتظار همچین واکنش رادیکال و سریعی رو از جناب عارف نداشتم نهاد مسول؟؟کدوم نهاد پاسخ داده تو‌این چهل سال که الان پاسخگو باشن؟ یە وقت بهتون فشار نیاد؟

دولت با افزایش قیمت بنزین به بیراهه رفتبسیاری از آگاهان اقتصادی بر این باورند که اگر نگاه دولت در افزایش قیمت این کالای استراتژیک آزادسازی قیمت‌ها بوده، بدون شک به بیراهه رفته است. چراکه بر اساس مفاهیم اقتصادی، وقتی قیمت‌ها آزاد می‌شوند باید نرخ تورم و رقم دستمزد هم اصلاح شود. این در حالی است که دست‌کم رفتار دولت به واقعیت دیگری اشاره دارد.

فراز و فرود کارنامه ۵ ساله موگرینی/ چالش‌های پیش‌روی «بورل» در اتحادیه اروپاسفیر سابق ایران در نروژ گفت: مسئول سابق سیاست خارجی اتحادیه اروپا در وضعیت پیچیده و سخت سکان‌دار این سمت بود، اما چالش‌های پیش‌روی جانشین وی بسیار مشکل‌تر خواهد بود.

گلایه مردم از افزایش نرخ برخی اقلام مصرفی و حمل ونقل به بهانه بنزین

این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود

پنجره همرسانی را ببندید

حق نشر عکس

leader.ir

عبدالعلی علی‌عسکری رئیس سازمان صدا و سیمای ایران، می‌گوید سیاست دولت"اعلام ناگهانی" خبر افزایش قیمت بنزین بوده است.

آقای علی‌عسکری امروز گفت:"روز چهارشنبه (۲۲ آبان) پس از بازگشت رئیس جمهور از سفر یزد در جلسه هیات دولت اعلام شد که این تصمیم قطعی است اما زمان اعلام آن هنوز قطعی نبود با این وجود بعد از ظهر همان روز در جلسه‌ای با معاونان سازمان، برنامه‌ریزی‌های لازم در رسانه ملی برای اطلاع‌رسانی و همراهی با دولت برای اجرای درست و موفق این طرح انجام شد."

به گفته آقای علی‌عسکری، دولت برای پیشگیری از صف‌های طولانی مقابل پمپ‌ بنزین‌ها،"سیاست اعلام ناگهانی خبر بالا رفتن قیمت بنزین را در پیش گرفته بود".

او گفت:"ظهر روز پنج‌شنبه (۲۳ آبان) به ما اعلام شد که قرار است این خبر ساعت ۲۴ پنجشنبه شب روی آنتن برود و ما نیز درست مطابق آنچه وزیر کشور و دولت از رسانه ملی خواسته بودند عمل کردیم و در این امر هیچگونه کوتاهی نداشته‌ایم."

رئیس صدا و سیما گفت دولت"اولین بار در نیمه آبان سال ۹۷" تصمیم گرفت این قانون را عملی کند اما این تصمیم عملی نشد."این اتفاق در روزهای پایانی سال ۹۷، اردیبهشت سال ۹۸ و شهریور امسال تکرار شد" و در همه این تاریخ‌ها"رسانه ملی برنامه‌ریزی دقیقی برای همراهی با دولت کرده بود."

عبدالرضا رحمانى فضلى وزیر کشور ایران هفته پیش گفته بود تصمیم به افزایش قیمت بنزین پیش از سال ١٣٩٧ بوده و اوایل دی ماه سال ٩٦"تمام امکانات" برای افزایش قیمت بنزین آماده شده بود اما"وقایع دی ماه همان سال باعث شد که ما آن را اجرا نکنیم و این موضوع به تعویق افتاد".

چه‌کسی از زمان اجرای طرح افزایش

قیمت

بنزین خبر داشته؟

حسن روحانی رئیس جمهور ایران هفته پیش گفته بود:"شبی که سهمیه‌بندی بنزین اجرا شد من خودم هم اطلاع نداشتم و نمی‌دانستم که اجرای این طرح این هفته است یا هفته آینده، چرا که به شورای امنیت کشور گفته بودم که زمان آن را به من هم حتی نگویند، چرا که به آنها گفته بودم در صدا و سیما کارهای تبلیغاتی اجرای این طرح را انجام دهید و هر شبی که مناسب بود آن را اجرایی کند."

آقای روحانی تکید کرد که او هم از زمان اجرای تصمیم بی‌خبر بوده است:"من هم مثل همه مردم ایران مطلع شدم که صبح جمعه قیمت بنزین تغییر کرده است چرا که من هم این طرح را به شورای امنیت واگذار کرده بودم و به آنها گفته بودم که زمانش را به من نگویید چرا که در جلسه سران قوا مصوب شده است."