رئیس‌جمهوری ونزوئلا مذاکرات سری با دولت آمریکا را تائید کرد

30/05/1398 01:21:00 ب.ظ

نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا گفته است دولت او در چند ماه گذشته در حال گفت‌و‌گو با دولت آمریکا بوده است. رئیس‌جمهوری ونزوئلا گفته است او اجازه مذاکرات با مقام‌های آمریکایی را داده است. دونالد ترامپ هم تائید کرده که دولت آمریکا با 'نماینده‌های مختلف ونزوئلا در حال گفت‌و‌گو است.'

نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهوری ونزوئلا گفته است دولت او در چند ماه گذشته در حال گفت‌و‌گو با دولت آمریکا بوده است. رئیس‌جمهوری ونزوئلا گفته است او اجازه مذاکرات با مقام‌های آمریکایی را داده است. دونالد ترامپ هم تائید کرده که دولت آمریکا با 'نماینده‌های مختلف ونزوئلا در حال گفت‌و‌گو است.' دولت آمریکا به منظور اعمال فشار بیشتر بر دولت ونزوئلا، این ماه تحریم‌های بیشتری را علیه دولت آقای...

دولت آمریکا به منظور اعمال فشار بیشتر بر دولت ونزوئلا، این ماه تحریم‌های بیشتری را علیه دولت آقای مادورو وضع کرد. هدف آمریکا از این تحریم‌ها، وادار کردن رئیس‌جمهوری ونزوئلا به ترک قدرت است. اما آقای مادورو تائید کرده که طی چند ماه گذشته، دولت ونزوئلا، مذاکراتی با چهره‌های بلندپایه دولت دونالد ترامپ داشته است.

آقای مادورو در سخنانی که از تلویزیون ونزوئلا پخش شد گفت:"همان‌طور که در ونزوئلا به دنبال گفت‌و‌گو بوده‌ام، راهی را دنبال کردم (که با آن) رئیس‌جمهوری ترامپ واقعا به ونزوئلا گوش می‌دهد." آقای ترامپ تائید کرده که دولت او با"نماینده‌های مختلف ونزوئلا در حال گفت‌و‌گو است."

آقای ترامپ گفته است:"نمی‌خواهم بگویم با چه کسی، اما ما با سطوح عالی در تماس هستیم." رئیس‌جمهوری ونزوئلا گفته است او اجازه مذاکرات با مقام‌های آمریکایی را داده است. اخیرا برخی گزارش‌های رسانه‌ای خاطرنشان کرده بودند که دیوسدادو کابیو، از سیاستمداران پرنفوذ ونزوئلا در حال مذاکره با مقام‌های آمریکایی در باره حذف آقای مادورو از قدرت است. headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

شهودها بدون مفاهیم کور هستند| محمدرضا تاجیک

یک به اقتضای شرایط، و در هنگامۀ رخداد 1401، تکاپو و فعالیت مفهومی، یا رخدادآگاهی از رهگذر تأمل در مفاهیم بنیادین و سویۀ دلالتی و کنشی آنان، برایم موضوعیتی دوباره (و البته متفاوت) یافت. سخت دل‌مشغول یافتن «مفاهیم بنیادینی» (کوزلک، مفاهیم بنیادین را بخش‌های گریزناپذیر و غیرقابل جایگزین از واژگان سیاسی و اجتماعی تعریف می‌کند که تعیین‌کننده هستند و باید از منظر تاریخی مورد مطالعه قرار گیرند) شدم که در فهم شرایط این رخداد نقشی اساسی داشتند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

با نورا نراقی، دختر موتورسواری که حالا موج‌سوار است

هشدار؛ «شیشه‌»ای جدید با قیمت ارزان در راه استمرگ روزانه ۱۰ تن بدلیل مصرف مواد مخدر ستاد مبارزه با مواد مخدر: سالیانه ۴۵۰ هزار نفر به سبب سوء مصرف مواد مخدر در دنیا و در ایران روزانه ۱۰ نفر جان خود را از دست می‌دهند و به عبارتی در سال، ۳۶ هزار و ۶۰۰ نفر جان خود را از دست می‌دهند.

قیمت بلیت اتوبوس در ایام اربعین گران نمی‌شود/ اولویت ارایه خدمات با زائران حسینی است و شرمنده سایر مسافران می‌شویم/ دولتمردان هنر ارایه خدمات متناسب با تقاضا را ندارندرییس اتحادیه تعاونی‌های مسافری با بیان اینکه قرار نیست بلیت اتوبوس در ایام محرم و اربعین به مقصد پایانه‌های مرزی عراق تغییر کند، گفت:تمام ناوگان اتوبوسی و مینی‌بوسی کشور برای ارایه خدمات به زائران حسینی بسیج شده‌اند و اگر استقبال بالا باشد، در این ایام از ارایه خدمات به مشتریان دائمی معذوریم و شرمنده آنها می‌شویم.

شمخانی: هدف تحریم‌ها، مذاکره نیست، وادار کردن ما به تسلیم استدبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: ایران منبع ترور در منطقه نیست، بلکه عامل ثبات است و شهدای آن جان خود را فدا کرده و گروه‌های تروریستی مانند القاعده و داعش را شکست دادند.

۳۰ درصد اقتصاد ایران زیر زمین استتهران- ایرناپلاس- فرار مالیاتی، کم یا زیاد، در بیشتر کشورها وجود دارد، اما هزینه‌ای که فرار مالیاتی به کشورهای در حال توسعه وارد می‌کند، بیشتر از کشورهای توسعه‌ یافته است. در ایران نیز بخشی از این هزینه و زیان عمومی، به دلیل اقتصاد زیرزمینی و فعالیت‌های غیررسمی رخ می‌دهد.

ظریف:‌ فروش نفت ایران توسط هیچ نهاد بین المللی تحریم نشده استهلسینکی- ایرنا- وزیر امور خارجه با تاکید بر این که فروش نفت ایران توسط هیچ نهاد بین المللی تحریم نشده است، گفت: ایران متعهد به تصمیمات اتحادیه اروپا نیست و اروپا هم به دنبال تحمیل تصمیمات خود به هیچ عضو خارج از اتحادیه اروپا نیست.