رئیس‌جمهوری چچن: ماریوپول و کی‌یف را تصرف می‌کنیم

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 8 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 6%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس‌جمهوری چچن: ماریوپول و کی‌یف را تصرف می‌کنیم العربيه_فارسى

رئیس‌جمهوری چچن، دوشنبه 11 آوریل، در ویدیویی تأکید کرد که نیروهای روسیه به شهر بندری تحت محاصره ماریوپول، در جنوب شرقی اوکراین، و همچنین کی‌یف پایتخت و دیگر شهرها و روستاهای این کشور حمله خواهند کرد.قدیروف در این کلیپ ویدئویی که در کانال تلگرامی خود منتشر شد، گفت: «نه تنها به ماریوپول، بلکه به شهرها، روستاها و جاهای دیگر اوکراین نیز حمله خواهد شد».

او که از حمایت ولادیمیر پوتین، برخوردار است، در اوایل ماه جاری اعلام کرد که نیروهایش به مهم‌ترین سنگر اوکراینی‌ها در ماریوپول حمله کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کی‌یف: 500 شخصیت روس و جدایی‌طلب را به عنوان «جنایتکار جنگی» شناسایی کردیمارنا ویندیکتووا، دادستان کل اوکراین اعلام کرد که نهاد قضایی این کشور 500 شخصیت روس و جدایی‌طلب شرق اوکراین را به عنوان جنایتکاران جنگی شناسایی کرده
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

پوشش زنده: اوکراین برای «جنگ بزرگ» در شرق آماده می‌شودیک هفته پس از آغاز عقب‌نشینی روسیه از حومه کی‌یف، مقام‌های اوکراینی می‌گویند نظامیان، شبه‌نظامیان و دولت این کشور خود را برای رویارویی گسترده در شرق آماده می‌کند. به اونایی که میگن چرا از افغانستان حمایت نمی کردید و از اوکراین حمایت میکنید، باید گفت، زلنسکی با اشرف غنی یا طالبان زمان حمله آمریکا، یکیست آیا؟!؟ اونا ترسو بودن و خودشون به خودشون رحم نمیکنن در حالیکه زلنسکی یه واقعا قهرمانه. ✌️🇺🇦 ZelenskyyUa البته منظور از شبه نظامیان همان گروه فاشیستی و نازیستی AZOV و بریگاد ملی است . این جنگ فقط یک بازنده دارد و آنهم اوکراین است ولی حماقت زلنسکی در جنگ نیابتی و حشتناک است روسیه اگر در شرایط برابر بجنگد یعنی از بمب اتم و بمب شیمیایی استفاده‌ نکند شکستش از اوکراین قطعی خواهد بود
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سفر جانسون به کی‌یف و دیدار با زلنسکینخست‌وزیر انگلیس روز شنبه به کی‌یف سفر کرده و با رئیس جمهور اوکراین دیدار و گفت‌وگو کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آخرین وضعیت میدانی ایرپین در اوکرایندر ادامه گزارش‌ها از اوکراین به شهر ایرپین رفتیم. شهری که به تازگی آزاد شده و نیروهای روسی آنجا را ترک کرده‌اند، هرچند پلی که شهر کی‌یف را به ایرپین وصل می‌کرد کاملاً تخریب شده و جنگ در این منطقه کشته‌ها و زخمی‌های زیادی به جا گذاشت. اوضاع کی‌یف نسبت به روزهای گذشته بهتر شده اما شهرهای ایرپین و بوچا هنوز به صورت صد درصد پاکسازی نشده‌اند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

جانسون و زلنسکی در کی‌یف دیدار کردندنخست‌وزیر انگلیس با رئیس‌جمهور اوکراین در کی‌یف، پایتخت این کشور دیدار کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تخریب سرزمینی عامل هجوم ریزگردها به پایتخت/برای آینده گرم‌تر و خشک‌تر آماده شویممدیرکل دفتر بررسی مخاطرات زمین‌شناسی و زیست‌محیطی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، پدیده ریزگرد را همانند فرونشست پدیده‌ای ناشی از 'تخریب سرزمینی' دانست و گفت: ما در یک اقلیم متغیری زندگی می‌کنیم که اقلیم خط و نشان‌های خود را به ما نشان می‌دهد و علائم آن نیز بروز کرده است؛ از این رو آینده 'گرم‌تر و خشک‌تر' چشم اندازی است که می‌توان برای آن متصور بود و ما باید خود را برای یک آینده متفاوت نسبت به آنچه که در گذشته تجربه کردیم، آماده کنیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »