رئیس‌جمهور الجزایر مجلس را منحل و انتخابات زودرس اعلام کرد | DW | 19.02.2021

01/12/1399 07:51 ب.ظ

رئیس‌جمهور الجزایر پس از دیدارش با روسای احزاب، مجلس این کشور را منحل کرد و خواستار برگزاری انتخابات زودرس شد. انحلال مجلس الجزایر به دنبال اعتراضات گسترده در شمال این کشور اتفاق افتاد.

رئیس‌جمهور الجزایر پس از دیدارش با روسای احزاب، مجلس این کشور را منحل کرد و خواستار برگزاری انتخابات زودرس شد. انحلال مجلس الجزایر به دنبال اعتراضات گسترده در شمال این کشور اتفاق افتاد. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید انحلال مجلس الجزایر در آستانه دومین سالگرد آغاز اعتراضات گسترده الجزایری‌ها انجام گرفت. اعتراضات دو سال پیش در الجزایر منجر به سرنگونی عبدالعزیز بوتفلیقه، رئيس‌جمهور پیشین این کشور شد.

آخرین بار انتخابات مجلس الجزایر در سال ۲۰۱۷ در زمان حکومت بوتفلیقه برگزار شد و انتخابات بعدی مجلس نیز قرار بوده در سال ۲۰۲۲ برگزار شود. در چند روز گذشته فشار بر دولت الجزایر دوباره افزایش یافت. در اعتراضات شمال این کشور تظاهرکنندگان خواستار سرنگونی"رژیم" شدند. آنها با شعارهایی علیه فساد دست به اعتراض زدند.

عبدالمجید تبونه در دسامبر سال ۲۰۱۹ به عنوان رئیس‌جمهور الجزایر انتخاب شده است اما جنبش اعتراضی این کشور او را بخشی از حکومت سابق الجزایر می‌داند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.

عبدالمجید تبون، رئیس‌جمهور الجزایر پارلمان این کشور را منحل اعلام کرد. قرار است انتخابات جدیدی برگزار و کابینه دولت نیز بازسازی شود. تبون تاریخ مشخصی برای انتخابات زودهنگام الجزایر اعلام نکرد اما گفته می‌شود انتخابات بعدی در سال ۲۰۲۲ برگزار خواهد شد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

انحلال مجلس الجزایر در آستانه دومین سالگرد آغاز اعتراضات گسترده الجزایری‌ها انجام گرفت. اعتراضات دو سال پیش در الجزایر منجر به سرنگونی عبدالعزیز بوتفلیقه، رئيس‌جمهور پیشین این کشور شد.

آخرین بار انتخابات مجلس الجزایر در سال ۲۰۱۷ در زمان حکومت بوتفلیقه برگزار شد و انتخابات بعدی مجلس نیز قرار بوده در سال ۲۰۲۲ برگزار شود.

در چند روز گذشته فشار بر دولت الجزایر دوباره افزایش یافت. در اعتراضات شمال این کشور تظاهرکنندگان خواستار سرنگونی"رژیم" شدند. آنها با شعارهایی علیه فساد دست به اعتراض زدند.

عبدالمجید تبونه در دسامبر سال ۲۰۱۹ به عنوان رئیس‌جمهور الجزایر انتخاب شده است اما جنبش اعتراضی این کشور او را بخشی از حکومت سابق الجزایر می‌داند.

در همین زمینه: