رئیسی: منع تردد در شهرهای ایران با وضعیت نارنجی اجرا می‌شود

15/09/1399 12:48:00 ب.ظ

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران از ایجاد قانون منع تردد شبانه برای 278 شهر ایران که در وضعیت نارنجی هستند خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران از ایجاد قانون منع تردد شبانه برای 278 شهر ایران که در وضعیت نارنجی هستند خبر داد. - خبرگزاری آناتولی 05.12.2020 تهران/ خبرگزاری آناتولی علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران امروز شنبه گفت:"امروز دو مصوبه در ستاد مطرح شد. مصوبه اول منع تردد از ساعت 9 شب تا 4 صبح در شهرهای نارنجی علاوه بر شهرهای قرمز است.

این محدودیت قبلا در شهرهای قرمز اعمال شده بود، اما برای شهرهای در وضعیت نارنجی کرونا هم منع تردد شبانه مصوب شد".

وی دورهمی‌های خانوادگی را عامل 51 درصد انتشار بیماری در ایران دانست و افزود:"منع ترددهای شبانه هم بیشتر روی همین موضوع تاکید میکند که بحث دورهمی های خانوادگی کم شود". همچنین، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران امروز در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا گفت:"از 160 منطقه قرمزی که در دو هفته پیش داشتیم اکنون با تلاش‌ها و مراعات مردم به 64 منطقه قرمز کاهش داشته‌ایم. اما طبق گزارش‌ها 7 شهرستان نیز وضعیت فوق‌ قرمز دارند که باید حتماً برای این شهرستان‌ها اقدامات فوری انجام گیرد، چرا که نرخ ابتلا به کرونا در این شهرستان‌ها صعودی است".

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.