رئیس سابق موزه لوور پاریس به همدستی در قاچاق اشیاء عتیقه متهم شد

05/03/1401 06:17 ب.ظ

ژان لوک مارتینز که به مدت هشت سال در راس بزرگترین موزه جهان بود روز دوشنبه در فرانسه به طور موقت بازداشت شد.

ژان لوک مارتینز که به مدت هشت سال در راس بزرگترین موزه جهان بود روز دوشنبه در فرانسه به طور موقت بازداشت شد. با این حال وکلای مدافع رئیس پیشین موزه لوور تاکید کرده‌اند که موکلشان «تردیدی در اینکه دادگاه صداقتش را تائید خواهد کرد ندارد.

» بیش از ۱۰۰ اثر باستانی به جا مانده از تمدن‌های بین‌النهرین در نروژ توقیف شد

ژان لوک مارتینز بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۱ مدیریت موزه لوور در پاریس را برعهده داشت. به گفته یک منبع قضایی دو کارشناس آثار مصر نیز روز دوشنبه به طور موقت بازداشت شدند اما در نهایت بدون اینکه تحت تعقیب قضایی قرار بگیرند آزاد شدند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

این مادرجنده با اخوندها همدستی کرده و ثروت های فرهنگی ایران را از طریق توله های اخوندها و سلبریتی هایی که تو راه اروپا و ایران هستند به تاراج بردند. ابادان جاویدشاه

تهاجم روسیه به اوکراین؛ کشف ۲۰۰ جسد در زیرزمینی در ماریوپل و ادامه نبرد در شرقبندر ماریوپل در حاشیه دریای آزوف هفته‌ها زیرحملات سنگین ارتش روسیه بود

رویترز مدعی شد: محموله نفتی توقیف‌شده ایران در یونان توسط آمریکا مصادره شدخبرگزاری رویترز با استناد به اظهارات سه منبع مطلع مدعی شد که نفت توقیف شده ایران از یک کشتی در یونان به آمریکا تحویل داده شده و تحت مصادره آن است. پس ناوگروه نیرو دریایی ما کجاست؟

آفریقای جنوبی در نشست داووس؛ آیا برنامۀ حرکت به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر عملی خواهد شد؟آفریقای جنوبی هفتمین تولیدکننده بزرگ زغال سنگ در جهان است و تعداد زیادی از مشاغل نیز در این بخش فعال هستند.

در 'سانحه'ای در پایگاه نظامی پارچین یک نفر کشته شد | DW | 26.05.2022وزارت دفاع جمهوری اسلامی از بروز یک 'سانحه' جدید در 'یکی از واحدهای تحقیقاتی' پایگاه پارچین خبر داه است. در جریان این حادثه یک نفر کشته و دو نفر زخمی شده‌اند. به کوری چشم دشمنان_زبون،مزدورانِ حقیر،رسانه های موذی غربی وفارسی خارج نشین! ایران؛ با فرزندان دلاورِخویش به پیشرفت ادامه میدهدبی وقفه...'شهادت' افتخارمااست.

اعتراض خبرگزاری وابسته به سپاه به روزانه «هزار مورد سقط جنین» در ایرانخبرگزاری تسنیم بر اساس آمار وزارت بهداشت، از روزانه هزار مورد سقط جنین در ایران خبر داد. حالا سقط را غیر قانونی کن مردم می ریزند به قوانین شما

آیا بحران غذایی در شرایط جنگی به ناآرامی‌های مدنی در اروپا دامن می‌زندبه باور مدیر موسسه جهانی پایداری در دانشگاه آنگلیا راسکین، بدبینی و بی اعتمادی مردم در اروپا به ناکارآمدی نهاد‌ها و مسئولان دولتی، به جای واکنش‌های خشونت‌آمیز برای سرنگونی، بیشتر به شکل رای به سیاست‌ها و جریان‌های افراطی در انتخابات تجلی پیدا می‌کند.

وکلای مدافع او در واکنش به تعقیف قضایی موکلشان اعلام کردند: «ژان لوک مارتینز با قاطعیت هر چه تمام‌تر اتهام‌ وارده در این پرونده را رد می‌کند.»نشریه «لو کنار آنشنه» گزارش داده که ژان لوک مارتینز مظنون به نادیده گرفتن گواهی جعلی اصالت پنج شیء عتیقه مصری است که موزه لوور ابوظبی آنها را به قیمت «ده‌ها میلیون یورو» خریداری کرد.

با این حال وکلای مدافع رئیس پیشین موزه لوور تاکید کرده‌اند که موکلشان «تردیدی در اینکه دادگاه صداقتش را تائید خواهد کرد ندارد.»

بیش از ۱۰۰ اثر باستانی به جا مانده از تمدن‌های بین‌النهرین در نروژ توقیف شد

ژان لوک مارتینز بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۱ مدیریت موزه لوور در پاریس را برعهده داشت. به گفته یک منبع قضایی دو کارشناس آثار مصر نیز روز دوشنبه به طور موقت بازداشت شدند اما در نهایت بدون اینکه تحت تعقیب قضایی قرار بگیرند آزاد شدند.

مدیریت موزه لوور در پاسخ به درخواست خبرگزاری فرانسه حاضر به اظهارنظر درباره این پرونده نشد.