رئیس کمیته ملی المپیک ایران: میزبانی بحرین حاصل تبانی AFC و فیفاست

13/03/2021 04:02:00 ب.ظ

رئیس کمیته ملی المپیک ایران: میزبانی بحرین حاصل تبانی AFC و فیفاست

رئیس کمیته ملی المپیک ایران: میزبانی بحرین حاصل تبانی AFC و فیفاست

با از دست رفتن میزبانی ایران در مسابقات مقدماتی جام جهانی و جایگزینی بحرین به جای آن، رئیس کمیته ملی

پس از تعیین میزبانان مسابقات مقدماتی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا، رسانه‌های ایران، عدم میزبانی این کشور در این مسابقات و جایگزینی آن با بحرین را به شکل گسترده‌ای منعکس کردند. روزنامه شرق نیز در یادداشتی به قلم رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک ایران، در روز شنبه 13 مارس، به بررسی موضوع پرداخته و ضعف ایران در این زمینه را مربوط به «پیوند دوباره» دو کشور سعودی و قطر و همچنین چرخش قطری‌ها به سمت سعودی دانسته است. او این موضوع را حاصل افول قدرت ایران در عرصه فوتبال قلمداده کرده، همانطور که سیاست منطقه‌ای این کشور را هم رو به افول دانسته است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

کلا باید از همه‌چی محروم بشید. تبانی در این سطح خود نشانه قدرت و نفوذ سیاسی و بین المللی یه کشوره.

جروزالم پست: رئیس کمیته ملی المپیک ایران در شکنجه و قتل زندانیان نقش داشته استجروزالم پست: رئیس کمیته ملی المپیک ایران در شکنجه و قتل زندانیان نقش داشته است ▪️مخالفان حکومت ایران، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، آن کشور را به شکنجه و قتل زندانیان سیاسی کُرد و آذربایجانی، هنگام خدمت به عنوان یک افسر اطلاعاتی متهم کردند کل هیکل این رژیم اطلاعاتی امنیتی سپاهی بوده و هست.اصلا اگر طرف آدمکُش یا ملعون نباشه که کاره ای نمیشه در این رژیم گِشتاپویی. غرب وقتی خمینی و خلخالی تروریست آدمکش را راهی ایران کرد دقیقا میدونست داره چ غلطی میکنه و با آگاهی کامل از آخوندها حمایت کرد 🤚 این به اصطلاح مخالفان تا الان کجا بودند؟ یک رسانه صهیونیستی متهم کرده؟رسانه یک رژیم کودک کش غاصب که خودش متهم به هزاران جنابته بهتره خفه خون بگیره خونه نیاوران و تجارت آهن رو که مفت به‌دست نیاورده که. باید چیزی رو بفروشی که همچین دارایی ای بهم بزنی چیزی مثل شرف

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: در ایران رئیس جمهور مثل کمک خلبان استمجتبی ذوالنور گفت: «در قانون اساسی ولی فقیه شخص اول مملکت و فصل‌الخطاب است. ولی گسترده‌ترین حیطه در ایران رئیس جمهور مثل شاگرد بقالی است که بدون اجازه ارباب نمیتواند کاری کند

نامه‌ کارزار 'اتحاد برای نوید' به کمیته المپیک برای تعلیق ورزش ایران | DW | 18.03.2021در نامه‌ای که از سوی ۱۰ ورزشکار ایرانی امضا شده‌، موارد و مدارک 'تبعیض‌های جنسیتی و مذهبی' مسئولان ورزشی به IOC ارائه شده است. کارزار 'اتحاد برای نوید' از کمیته بین‌المللی المپیک خواسته که ورزش ایران را تعلیق کند.

درخواست از کمیته بین‌المللی المپیک: ایران را تحریم کنید | DW | 21.04.2021گروهی از ورزشکاران و کنشگران مدافع حقوق_بشر خواستار حذف ایران از رقابت‌های ورزشی شده‌اند. علت این درخواست پیشبرد سیاست منع روبه‌رو شدن ورزشکاران ایرانی با ورزشکاران اسرائیلی از سوی حکومت ایران اعلام شده است. حقوق بشر شما یعنی همراهی با جنایتکاران صهیونیست و چشم پوشی بر کشتار مردان و زنان و کودکان بیگناه و بی سلاح توسط جنایتکاران صهیونیست ننگ بر حقوق_بشر تان ما برای دفاع از مظلومان فلسطینی لحظه ای کوتاه نمیاییم رژیم ملاها را از رقابت های ورزشی تحریم کنید زیرا ورزشکاران ما آزادی ندارد .زیرا هنوز زنان حق رفتن به استادیوم های ورزشی را ندارد 🤣🤣🤣🤣🤣

مهرداد سراجی، رئیس کمیته فوتسال؛ نوابغ دولت احمدی‌نژاد در ساختمان فدراسیون

المپیک این کشور با انتشار یادداشتی در روزنامه شرق، ضعف ایران در این زمینه را مربوط به «پیوند دوباره» دو کشور سعودى و قطر دانست که موجب چرخش قطری‌ها به سمت سعودی شده است.سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک ایران مخالفان حکومت ایران، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، آن کشور را به شکنجه و قتل زندانیان سیاسی کُرد و آذربایجانی، هنگام خدمت به عنوان یک افسر اطلاعاتی متهم کردند.مدیریتی را رئیس جمهور دارد.ورزش نامه‌ کارزار"اتحاد برای نوید" به کمیته المپیک برای تعلیق ورزش ایران در نامه‌ای که از سوی ۱۰ ورزشکار ایرانی امضا شده‌، موارد و مدارک"تبعیض‌های جنسیتی و مذهبی" مسئولان ورزشی به IOC ارائه شده است.

پس از تعیین میزبانان مسابقات مقدماتی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا، رسانه‌های ایران، عدم میزبانی این کشور در این مسابقات و جایگزینی آن با بحرین را به شکل گسترده‌ای منعکس کردند. روزنامه شرق نیز در یادداشتی به قلم رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک ایران، در روز شنبه 13 مارس، به بررسی موضوع پرداخته و ضعف ایران در این زمینه را مربوط به «پیوند دوباره» دو کشور سعودی و قطر و همچنین چرخش قطری‌ها به سمت سعودی دانسته است. سردار پاشایی از کمیته بین‌المللی المپیک خواسته است که این گزارش‌های «وحشتناک» درباره سید رضا صالحی را بررسی کند. او این موضوع را حاصل افول قدرت ایران در عرصه فوتبال قلمداده کرده، همانطور که سیاست منطقه‌ای این کشور را هم رو به افول دانسته است. این نماینده مجلس تلویحا اصلاح‌طلبان را به دنبال مطرح کردن مجدد موضوع مذاکره متهم کرد و گفت: «هم از طریق تطمیع ملت به مذاکره و هم از طریق تهدید به جنگ، جریانات به دنبال مطرح کردن مجدد موضوع مذاکره هستند». کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) پس از مشخص کردن محل برگزاری مسابقات جام ملت‌های آسیا و مسابقات مقدماتی جام جهانی فوتبال قطر 2022 در گروه C، میزبانی را به بحرین سپرد. او بسیاری از مخالفان حکومت ایران را دستگیر و شکنجه کرده است. در این گروه تیم‌های عراق، ایران، هنگ‌کنگ و کامبوج قرار دارند. ماده ۲۷ در فهرست منشور المپیک تعیین کرده که"وظیفه کمیته‌های ملی المپیک اقدام علیه هر نوع تبعیض یا خشونت در ورزش" است.

رئیس کمیته ملی المپیک ایران روز گذشته در گفت‌وگو با رسانه‌های این کشور، میزبانی بحرین در مسابقات گروه C مقدماتی جام جهانی فوتبال 2022 قطر را نتیجه یک «تبانی» دانست و AFC و فیفا را به سکوت متهم کرد. ورزشکاران شاخص ایرانی در کارزار اتحاد برای نوید، از کمیته بین المللی المپیک خواسته‌اند تا به دلیل کشتن غیرقانونی نوید افکاری به دلیل شرکت او در تظاهرات سال ۲۰۱۸ در اعتراض به فساد حکومت، مانع حضور ایران در بازی‌های المپیک شود. پس باید سراغ نمره بعدی برویم و شاید برخی علایق‌مان را هم باید کنار بگذاریم». به گفته او، فدراسیون فوتبال ایران یک سال بلاتکلیف بود و همین موضوع باعث شد تا رقبای این کشور از این فرصت استفاده کنند و «در پنهان به صورت تبانی» تصمیمات سیاسی بگیرند. رضا صالحی امیری در ادامه اعلام کرد که دلایل مطرح شده از سوی شورای المپیک آسیا و شیخ‌ احمد «تبلیغات، حامیان مالی و تحریم‌ها» بوده که به باور او اصلا «قانع‌کننده» نیست. او در این مقاله، به گزارش تلویزیون صدای آمریکا اشاره می‌کند که در آن یک مورخ رژیم ایران به نام عبدالله شهبازی، به یکی از نزدیکان دولت رئیس جمهوری وقت محمد خاتمی گفته است که عباد (علی ربیعی) به او از خفه کردن آذربایجانی‌ها در تابوت گفته است. کنفدراسیون فوتبال آسیا، در پاسخ به اعتراض فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد که هر کشوری که بخواهد از مسابقات مقدماتی کنار بکشد، محرومیت و جریمه‌ای برایش در نظر گرفته نمی‌شود و تنها بازی‌اش سه بر صفر خواهد شد. محمد خاتمی، احمدی نژاد و حسن روحانی از عدم تناسب اختیارات و مسؤولیت رئیس جمهور بارها شکایت کردند و سعی نمودند با ارائه لوایحی به اختیارات خود بیافزایند که همیشه با کارشکنی‌های علی خامنه‌ای و منصوبان او مواجه شده‌اند. تنها نقطه امید ایران برای ایجاد تغییر در این زمینه، همراهی کشور عراق در اعتراض به میزبان شدن بحرین بود که این اتفاق نیفتاد و فدراسیون فوتبال عراق به میزبانی بحرین اعتراضی نکرد تا ایران شرط تغییر میزبانی این رقابت‌ها را از دست دهد. جروزالم پست، پس از گفت‌گو با یک منبع فارسی زبان، صحت گزارش بخش فارسی صدای آمریکا را تأیید می‌کند. پادکست ورزشی و مصاحبه با سردار پاشایی را در اینجا بشنوید: شنیدن صوت 04:09 گفت‌و‌گو با سردار پاشایی درباره نامه ورزشکاران ایرانی به کمیته بین‌المللی المپیک برای تعلیق ورزش ایران در همین زمینه:.

این در حالی است که روز گذشته یک رسانه قطری اعلام کرد اعتراض ایران اگر به همراه دیگر تیم‌های گروه باشد AFC می‌تواند میزبان را تغییر دهد. اما فدراسیون عراق به میزبانی بحرین اعتراضی نکرد و موافقت خود را با آن اعلام کرد و تنها اعتراض عراقی‌ها به تغییر برنامه بازی‌ها بود، بازی‌های کامبوج و هنگ‌کنگ برای عراق و دیگر تیم‌ها در جدول جا به جا شد و این باعث اعتراض عراقی‌ها شد. وقتی تابوت‌های میخ‌شده به تهران رسید، آذربایجانی‌ها در اثر خفگی جان داده بودند. پیش از این، دو فدراسیون کامبوج و هنگ‌کنگ اعلام کردند نمی‌توانند از این رقابت‌ها میزبانی کنند. در نتیجه این دو فدراسیون هم از میزبانی بحرین استقبال کردند. تاکنون گزارش‌های اندکی درباره ادعاهای مشارکت سیدرضا صالحی در شکنجه و قتل زندانیان سیاسی وجود داشته است که احتمالا یکی از دلایل آن، استفاده وی از نام سیدرضا فلاح است که با هدف جلوگیری از شناسایی هویت واقعی او در وزارت اطلاعات انتخاب شده بود. در پایان تنها معترض گروه، ایران شد که شرط AFC برای تغییر میزبانی را ندارد.

چون دیگر تیم‌ها با میزبانی بحرین مشکلی ندارند و اعتراضی نکردند. خبرهای دیگر . رئیس کمیته ملی المپیک ایران در یادداشت خود در روزنامه شرق با عنوان «دیگر کسی از ایران حساب نمی‌برد؟» به جستجوی ریشه مشکل پیش آمده برای ایران در خارج از این کشور پرداخته و نوشت که کنفدراسیون فوتبال آسیا، کشور سعودی و بحرین، «خدشه بدی» به اعتبار فوتبالی ایران وارد کرده‌اند. او در ادامه ضمن مطرح کردن این پرسش که آیا «توان سیاسی ایران هم کم شده است؟» تاکید کرد در اینکه مدیریت فوتبال ایران در دهه اخیر سیر نزولی داشته و رفته‌رفته از قدرت تصمیم‌گیری‌اش کاسته شده، تردیدی نیست.. صالحی‌امیری همچنین اعلام کرد با اینکه مهدی تاج، رئیس سابق فدراسیون فوتبال ایران همچنان به‌ عنوان یکی از نواب رئیس این کنفدراسیون مشغول به کار است؛ ولی به نظر می‌رسد مثل همیشه توانی در تصمیم‌گیری برای امورات اساسی ندارد. .