رئیسی: اگر تحریم‌ها رفع شود توافق خوبی بدست می‌آید | DW | 11.12.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس جمهور ایران می‌گوید اگر طرف مقابل مصمم به رفع تحریم‌ها باشد، توافق خوبی صورت می‌گیرد. اظهارات رئیسی در ادامه نشست برجام در وین بیان شده است. طرف‌های غربی مذاکرات خواستار بازگشت ایران به تعهدات توافق هسته‌ای شدند.

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران روز شنبه ۲۰ آذر در گردهمایی‌ سفرا و روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی در کشورهای همسایه‌ گفت سیاست همسایگی و ارتباط با همسایگان در جهت مقابله و خنثی‌سازی تحریم‌ها استراتژیک و راهبردی است.

رئیسی اما در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد : «امروز هم اگر طرف مقابل مصمم به رفع تحریم‌ها باشد، توافق خوبی صورت خواهد گرفت و ما حتما به دنبال این توافق خوب هستیم.» رئیسی خاطرنشان کرد: «راهبرد دشمن این است که تحریم‌ها را همواره نگه دارد و بیشتر کند. راهبرد ما این است که تحریم ها شکسته شود. تحریم‌ها باید خنثی شود و اقدام جدی برای رفع تحریم ها انجام شود. دولت دنبال تحقق هر دو مورد است. برخی گفتند مذاکره نمی‌کنند، برنامه ندارند و جدی نیستند اما اگر طرف مقابل مصمم به رفع تحریم‌ها باشد، توافق خوب بدست می آید.

رئیس جمهور ایران به موضوع عادی‌سازی روابط برخی کشورهای منطقه با اسرائیل نیز پرداخت و بدون ذکر نام این کشورها گفت این امر برای هیچکدام از این کشورها"امنیت‌ساز" نیست و سودی نخواهد داشت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

طبق معمول دم خروس یا قسم حضرت عباس

اگرررررررررررررررررررررررر

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

گروسی: به دنبال توافق با ایران برای نصب مجدد دوربین در تاسیسات کرج هستیمگروسی: *به دنبال توافق با ایران برای نصب مجدد دوربین در تاسیسات کرج هستیم *برخی از موضوعات مانند وجود مواد هسته‌ای در مکان‌های غیرمجاز نیازمند ارائه توضیحات از سوی تهران دارد *باید وضعیت ایران را ارزیابی کنیم *برنامه هسته‌ای این کشور بسیار رشد کرده انقدر لفتش بدید که جمهوری اسلامی از شورتش یه بمب اتم در بیاره بگه گروسی گروسی امشب بیا عروسی سلام شما نگران ساخت بمب اتم هستی یا پیشرفت هسته ای ایران ؟ فکر می کنم بدنبال دومی هستی که مبادا ایران رشد کند .
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

فوت 78 بیمار مبتلا به کرونا در شبانه‌روز گذشته در ایرانطی شبانه‌‌روز گذشته 3 هزار و 228 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران شناسایی شد و 78 بیمار جان باختند 3 هزار و 169 بیمار نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار روزنامه‌نگاران زندانی در جهان به بالاترین حد رسید؛ ایران در رده دهم فهرستشمار روزنامه‌نگاران زندانی در جهان به بالاترین حد رسید؛ ایران در رده دهم فهرست کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران‌ «سی پی جی» در نیویورک، پنجشنبه نهم نوامبر، گزارش سالانه خود را درباره وضعیت شغلی و ایمنی روزنامه‌نگاران در کشورهای مختلف جهان منتشر کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

هشدار فرمانده سنتکام در مورد افزایش حملات گروه‌های مورد حمایت ایران به نیروهای آمریکا در عراقفرمانده ارشد ارتش آمریکا در منطقه خاورمیانه روز پنجشنبه اعلام کرد ایالات متحده ۲۵۰۰ نیروی نظامی فعلی خود را برای یک مدت قابل پیش‌بینی در عراق حفظ خواهد کرد و هشدار داد که انتظار می‌رود حملات شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران علیه نیروهای آمریکایی و عراقی افزایش خواهد یافت. ژنرال فرانک کنت مک‌کنزی...
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزیر امور خارجه: همه در وین هستیم تا به یک توافق خوب برسیمامیرعبداللهیان: *همه در وین هستیم تا به یک توافق خوب برسیم *طرف‌های غربی باید بدانند در هشت سال گذشته به اندازه کافی حرف زده شده و وعده بی عمل داده‌اند *امروز وقت عمل است و ما برای رسیدن به توافقی جدی و خوب تلاش می‌کنیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ادامه رسیدگی به پرونده سه متهم هسته تروریستی ایران در اروپاچهارمین جلسه دادگاه تجدیدنظر رسیدگی به پرونده سه متهم هسته تروریستی اسدالله اسدی، دیپلمات سابق ایران در اروپا، جمعه 10 دسامبر، در شهر آنتورپ بلژیک برگزار
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »