رئیس حزب «آینده» ترکیه اردوغان را به خیانت در امانت متهم کرد

13/09/1399 06:29 ب.ظ

رئیس حزب «آینده» ترکیه اردوغان را به خیانت در امانت متهم کرد العربية

داود اوغلو در ویدئوی خود در توئیتر گفت که اردوغان مرتکب «خیانت در امانت» شده که اشاره به فروش 10٪ از بورس استانبول به قطر برای نجات اقتصاد دارد. او از اردوغان خواست که سر عقل آید.

داود اوغلو در توضیح میزان زیانی که گریبان‌گیر اقتصاد ترکیه شده، افزود: «آقای اردوغان شما نمی‌توانید پوششی برای سرپوش گذاشتن به این حجم از ویرانی پیدا کنید. این کشور جزو بورس ویژه شما و بازار متعلق به شما یا بنگاه شما نیست. ترکیه کشوری است که ملتی شریف در آن زندگی می‌کنند.

رئیس حزب «آینده» در ادامه گفت: «نمی توان این اقدام اردوغان را بخشید و هیچ‌کس نمی‌تواند از این زیان ببار آمده در کشور با در خواست بخشودگی و گذشت، نجات یابد. کسانی که به کشور آسیب بزنند، مورد بازخواست قرار خواهند گرفت.

به گفت داوود اوغلو، مهندس سازوکار فساد در ترکیه رئیس حزب عدالت و توسعه (اردوغان) است. داود اوغلو سخنان اردوغان را یادآوری کرد که گفته بود: «برادران من، اگر امانتی را به کسی دادید از او بازخواست خواهید کرد، این‌طور نیست؟» headtopics.com

از سوی دیگر پارلمان ترکیه با رای ائتلاف دو حزب عدالت و توسعه درکنار جنبش ملی، پیشنهاد حزب خلق جمهوری‌خواه را در مورد اجرای تحقیقات در فروش 10٪ از سهام بورس استانبول به قطر، رد کرد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »