رئیس سرویس اطلاعات آلمان هنگام حمله روسیه در اوکراین بود

08/12/1400 01:52 ب.ظ

رئیس سرویس اطلاعات آلمان هنگام حمله روسیه در اوکراین بود سرویس اطلاعات فدرال آلمان اعلام کرد رئیس سازمان امنیت اطلاعاتی خود را که هنگام وقوع تهاجم روسیه به اوکراین در کی‌یف بود با یک عملیات ویژه از آنجا خارج کرده است.

سرویس اطلاعات فدرال آلمان اعلام کرد، رئیسش را که هنگام وقوع تهاجم روسیه به اوکراین در کی‌یف بود با یک عملیات ویژه از آنجا خارج کرده است. مجله آلمانی فوکس در خبری به نقل از منابع آگاه در سرویس اطلاعات آلمان خبر داد، برونو کال پیش از آغاز عملیات نظامی روسیه سفر محرمانه‌ای به اوکراین داشت تا درباره تهدیدهای مسکو با همتایان خود در آنجا به گفت‌وگو بپردازد.

در ادامه گزارش آمده است، تهاجم بامداد پنجشنبه روسیه به اوکراین رئیس سرویس اطلاعات آلمان را همچون دیگران غافلگیر کرد. بعد از آنکه عملیات خارج کردن کال توسط وزارت خارجه آلمان از طریق یکی از پرواز‌ها با شکست مواجه شد و او نتوانست به پرواز برسد، یک واحد ویژه از سرویس اطلاعات آلمان عملیات ویژه‌ای برای خارج کردن او و هیات همراهش به انجام رساند.

ادامه مطلب:
EtemadOnline »

پیامد حمله روسیه به اوکراین؛ سیاست نظامی آلمان پس از دهه‌ها تغییر کرد«حمله روسیه به اوکراین یک نقطه عطف است. این کار روسیه، کل نظم بوجود آمده پس از جنگ [جهانی دوم] را تهدید می‌کند. در این شرایط، وظیفه ما این است که با تمام توان به اوکراین کمک کنیم تا بتواند از خود در برابر ارتش متجاوز ولادیمیر پوتین دفاع کند.»

ارزیابی اوکراین از هدف پوتین برای «آماده‌باش هسته‌ای»به گفته وزیر خارجه اوکراین، دستور رئیس جمهور روسیه به نیروهای بازدارنده هسته‌ای روسیه، تلاش برای گرفتن امتیاز در مذاکرات روز دوشنبه است. این یه احمق است که فکر میکنه روسیه اکراین رو واگذار میکنه . اکراین برای روسیه مادر و ناموسش است . امکان نداره روسیه اکراین رو از دست بده چه از لحاظ موقعیت جغرافیایی اکراین و چه از نظر سیاسی و قدرتی در دنیا.

عقب‌نشینی رئیسی از حمایت از حمله روسیه؛ 'مخالف سلطه‌گری هستیم' | DW | 27.02.2022رئیس‌جمهور ایران کە در اولین روز هجوم روسیه به خاک اوکراین در تماس تلفنی با پوتین تلویحا از اقدام این کشور حمایت کرده بود اینک می‌گوید، جمهوری اسلامی مخالف 'سلطه‌گری' است. ظاهراً بیضه آقا و نوچه جفت شده است لوطی در حال مرگ است. آره پوفیوز، سلطه گری، فقط سلطه گری آخوندا، نه؟ 🤨 این نیز بگذرد…بزودی‼️

ارتش روسیه تا 30 کیلومتری مرکز کییف پیشروی کردتهاجم نظامی همه‌جانبه روسیه به اوکراین و درگیری‌ها میان نیروهای اوکراینی و قوای ارتش روسیه در نزدیکی کییف، برای به دست گرفتن کنترل پایتخت اوکراین، ادامه

ارتش اوکراین استفاده از پهپادهای بیرقدار را آغاز کرد / نخستین دسته از قوای روسی وارد شهر خارکیف شدند/ سرنگونی جنگنده اوکراینی توسط پدافند ارتش روسیه +فیلم و تصاویرروز چهارم تحولات اوکراین؛ نشست فوق العاده شورای امنیت/ آماده‌باش ۹۵۰۰ نظامی فرانسه/ ترامپ:پوتین باهوش است، غرب احمق است/ پکن: آمریکا مسئول وضعیت فعلی اوکراین است/ کوبا: آمریکا و ناتو مسئول کشتار و آوارگی صدها هزار اوکراینی است لحظه به لحظه با اوکراین:

گفت‌وگوی تلفنی روسای مجلس ترکیه و اوکراینرئیس مجلس ترکیه گفت آنکارا آماده کمک به برقراری ارتباط بین اوکراین و روسیه در بالاترین سطح است. - خبرگزاری آناتولی

اعتمادآنلاین،

مجله آلمانی فوکس در خبری به نقل از منابع آگاه در سرویس اطلاعات آلمان خبر داد، برونو کال پیش از آغاز عملیات نظامی روسیه سفر محرمانه‌ای به اوکراین داشت تا درباره تهدیدهای مسکو با همتایان خود در آنجا به گفت‌وگو بپردازد.

در ادامه گزارش آمده است، تهاجم بامداد پنجشنبه روسیه به اوکراین رئیس سرویس اطلاعات آلمان را همچون دیگران غافلگیر کرد.

بعد از آنکه عملیات خارج کردن کال توسط وزارت خارجه آلمان از طریق یکی از پرواز‌ها با شکست مواجه شد و او نتوانست به پرواز برسد، یک واحد ویژه از سرویس اطلاعات آلمان عملیات ویژه‌ای برای خارج کردن او و هیات همراهش به انجام رساند.

این مجله اطلاعات بیشتری در مورد نحوه خارج کردن کال ارائه نکرد.