رئیس جمهور آلمان: ما بحران کرونا را پشت سر می‌گذاریم | DW | 14.12.2020

24/09/1399 11:15 ب.ظ

فرانک والتر اشتاین مایر، روز دوشنبه ۱۴ دسامبر (۲۴ آذر) خطاب به مردم کشورش گفت بر این باور است که با همبستگی و توجه متقابل به همدیگر می‌توان از بحران کرونا عبور کرد.

فرانک والتر اشتاین مایر، روز دوشنبه ۱۴ دسامبر (۲۴ آذر) خطاب به مردم کشورش گفت بر این باور است که با همبستگی و توجه متقابل به همدیگر می‌توان از بحران کرونا عبور کرد.

رئیس جمهور آلمان در یک سخنرانی کوتاه در برلین ابراز داشت: «هفته‌های آینده آزمونی برای همه ماست. ما کشوری نیرومند هستیم. همه حاضرند به یکدیگر کمک کنند و در این وضعیت بحرانی و دشوار قادرند بر ضعف‌های خود فائق شوند.

اشتاین‌مایر در هفته‌های اخیر در ارتباط با همبستگی آلمانی‌ها در روزهای بحرانی کرونا و"تقسیم عادلانه واکسن کرونا درجهان" اظهارنظر کرد. او اکنون نیزروز مانده به اعمال"محدودیت‌های شدید کرونایی در ایام کریسمس" آلمانی‌ها را به همبستگی و مبارزه مشترک علیه پاندمی کرونا فراخوانده است.

در پی توافق دولت فدرال و ایالت‌های آلمان از روز چهارشنبه، ۱۶ دسامبر محدودیت‌های اجتماعی مربوط به پاندمی کرونا در این کشور تشدید می‌شود. این محدودیت‌ها دست‌کم تا دهم ژانویه ۲۰۲۱ ادامه خواهند یافت. بر این اساس، مدرسه‌ها، مهدهای کودک و فروشگاه‌ها، به استثنای فروشگاه‌های عرضه مایحتاج روزانه، بسته می‌مانند. headtopics.com

این اصلا کاره ای نیسته همه کار آنگلا مرکله اینم مثل رئیس جمهور ما فقط یه مترسگه

مردم آلمان می دانند که کشورشان هنوز اسیر آمریکاست

آره با گند زدن تو تعطیلات آدمایی که یکساله درست و حسابی عزیزانشونو ندیدن و با باز گذاشتن بازارها تو بلک فرایدی تا مردم انقدر تو هم بلولن که آمار ۲هفته بعد از بلک فرایدی سر به فلک بکشه.

رئیس جمهور آلمان ضمن حمایت از این محدودیت‌های اتخاذ شده گفت: «آنچه اکنون اهمیت دارد حفظ سلامتی و نجات جان انسان‌ها است. از روز چهارشنبه به بعد، زندگی عمومی و خصوصی ما بیش از هر زمان دیگری در تاریخ کشورمان محدودتر می‌شود.

اشتاین‌مایر با اشاره به رشد فزاینده پاندمی کرونا در آلمان هشدار داد"وضعیت جدی است." او با توجه به افزایش تعداد بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه تاکید کرد شمار این بیماران نباید به سطحی برسد که سیستم بهداشتی کشور از هم بپاشد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

پشتمیگذاریم ریم ریم