رئیس مرکز ملی خشکسالی: تا شروع زمستان انتظار بارش نداریم

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ایران می‌گوید آبان‌ماه بسیار خشک و کم‌بارش پیش روی ایران است و این وضعیت حداقل تا آذرماه تداوم خواهد یافت. وضعیت بارندگی آذرماه نیز امیدوارکننده نیست. اخبار_ایران بحران_آب خشکسالی

استان‌وایر - رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ایران می‌گوید آبان‌ماه بسیار خشک و کم‌بارش پیش روی ایران است و این وضعیت حداقل تا آذرماه تداوم خواهد یافت. وضعیت بارندگی آذرماه نیز امیدوارکننده نیست.وظیفه، رئیس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی ایران در خصوص بارش‌های سال جاری به خبرگزاری «

» گفت: «آبان‌ماه بسیار خشک و کم‌بارش پیش روی ایران است و این وضعیت حداقل تا آذرماه تداوم خواهد یافت. وضعیت بارندگی آذرماه نیز امیدوارکننده نیست».بارندگی فلات ایران مربوط به بارش‌های ۳ ‌ماه زمستان است، گفت: «بنابراین اگر بارندگی‌ها طی زمستان امسال در حد نرمال باشد می‌توان امیدوار بود که حدود ۴۰ تا ۴۵درصد بارندگی سالانه را دریافت کنیم و خشکسالی امسال به‌شدت سال گذشته نخواهد بود».

او با اشاره به وضعیت بارش‌ها در زمستان توضیح داد: «براساس پیش‌بینی‌ها به‌نظر می‌رسد که امسال زمستان نرمالی را طی کنیم البته این زمستان نرمال، زمستان پربارشی نخواهد بود و بیشتر به کم بارشی گرایش دارد». براساس این گزارش، میزان بارندگی در استان تهران از ابتدای پاییز تاکنون ۰.۷میلی‌متر بوده است. درحالی‌که این استان در بلندمدت ۷.۳میلی‌متر بارش دریافت می‌کرد.

براساس نقشه‌های هواشناسی، مشخص شده است که پاییز ایران تا آغاز زمستان، کم‌بارش و خشک می‌ماند و بدین‌ترتیب ایران خشک‌ترین پاییز خود را پشت سر می‌گذارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تاکید رئیس جمهور بر تسریع در تکمیل پروژه باند دوم جاده پارس آباد - اردبیلرئیس جمهور تسریع در ساخت پروژه نیمه‌تمام باند دوم جاده پارس آباد - اردبیل را برای رفع دغدغه و نگرانی مردم درباره تصادفات و تلفات جاده‌ای دارای اهمیت مضاعف دانست و بر تکمیل این جاده در کمترین زمان ممکن و با کیفیت مناسب تاکید کرد.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

رئیس جمهوری آمریکا: در صورت حمله نظامی چین از تایوان دفاع می کنیمموضع اخیر رئیس جمهوری آمریکا در تضاد با سیاست‌های چهار دهه گذشته واشنگتن در قبال تایوان است. کاخ سفید اما پس از سخنان جو بایدن تصریح کرد که هیچگونه تغییری در سیاست آمریکا بوجود نیامده است. با دعا و نیایش دفاع میکنی؟ Ritajoker2 مثل افغانستان منظورته؟؟ لطفا یک لیست از کشورهایی که تابحال ازش دفاع کردین رو بگین. البته بجز اسرائیل که ایالت کوچک شما در خاور میانه هست.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دستورهای رئیس بنیاد شهید در پی خودکشی منجر به فوت یکی از فرزندان شهدادستورهای رئیس بنیاد شهید در پی خودکشی منجر به فوت یکی از فرزندان شهدا معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران دستورهایی را در مورد حادثه خودکشی یکی از فرزندان شهدا در شهر یاسوج و دلجویی از خانواده این مرحوم صادر کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رئیس کمیسیون آموزش مجلس: رتبه‌بندی معلمان بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان بار مالی دارد🔺رئیس کمیسیون آموزش مجلس: رتبه‌بندی معلمان بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان بار مالی دارد لایحه رتبه‌بندی معلمان روز چهارشنبه پس از بررسی در صحن علنی مجلس، برای اصلاح دوباره در عناوین تقسیم‌بندی آموزگاران به کمیسیون آموزش بازگردانده و اصلاح شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

"محسن هاشمی" بار دیگر رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران شد- اخبار سیاست ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnim«هاشمی» رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران شد نشست دور جدید شورای مرکزی حزب کارگزاران برگزار و اعضای هیئت رئیسه شورا انتخاب شدند که «محسن هاشمی» بار دیگر رئیس و «فاطمه سعیدی» و «علی جمالی» نایب رئیس اول و دوم شورای مرکزی این حزب شدند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

کاهش دما و ادامه بارش‌ها در کشورکاهش دما و ادامه بارش‌ها در کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، ضمن اشاره به کاهش دما از بارش باران، برف و وزش باد طی روزهای آینده در برخی نقاط کشور خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »