رئیس جمهور کوزوو: نگران گسترش جنگ به بالکان غربی هستیم

25/12/1400 07:40:00 ب.ظ

16.03.

2022 آنتالیا/خبرگزاری آناتولی ویوسا عثمانی سادریو رئیس جمهور کوزوو در گفتگو با خبرگزاری آناتولی در اجلاس دیپلماسی آنتالیا با ابراز نگرانی از گسترش جنگ به بالکان غربی اظهار داشت که آنها نیز قربانی نسل کشی، جنایات علیه بشریت و جنایات جنگی رژیم میلوسویچ بوده‌اند که هیچ قاعده، قوانین بین المللی یا حقوق بشر را به رسمیت نمی‌شناخت.

وی گفت: ما هم پناهنده شدیم. بنابراین می‌توانیم احساس مردم اوکراین را درک کنیم. او با اشاره به اهمیت مجمع دیپلماسی آنتالیا گفت که از رئیس جمهور ترکیه (رجب طیب اردوغان) و وزیر امور خارجه (مولود چاووش اوغلو) تشکر می‌کنم که همه ما را در این زمان سخت گرد هم آوردند تا نشان دهیم چگونه می‌توانیم از دیپلماسی برای برقراری صلح، دموکراسی، رفاه و توسعه بیشتر استفاده کنیم.

عثمانی با تاکید بر اهمیت زمان برگزاری این مجمع و موضوعاتی که در آن برجسته می‌شود، گفت که در این چارچوب سیاستمداران، دانشگاهیان، نمایندگان اتاق فکرها و اصحاب مطبوعات از بسیاری از کشورها گرد هم آمدند. - نگران گسترش جنگ به بالکان غربی هستیم headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

در پادکست 'آواهای کم شنیده از دیروز تا امروز' قطعه 'بوسه عید' با صدای پروین، شعری از محمدعلی بهمنی و آهنگسازی منوچهر لشگری را می‌شنوید که در دستگاه سه‌گاه در سال ۱۳۴۹ منتشر شده است. @dw_farsi ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

سفر رئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل به کابل در اوج توجهات جهانی به اوکراینرئیس آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه در اوج توجهات جهانی به تهاجم نظامی روسیه به اوکراین و بحران انسانی در این کشور، وارد پایتخت افغانستان شد.

صدراعظم آلمان خطاب به پوتین: دیگر دست نگه دارید!صدراعظم آلمان که اکنون در آنکارا به سر می‌برد، پس از دیدار با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با او نشست خبری مشترک برگزار کرد و خطاب به پوتین گفت که «دیگر دست نگه دارید»! دقت کردین دیشب هم چه قبل از شلیک موشک به اربیل و چه بعد شلیک موشکها اسمان ایران کلیر نشده بود چون جان انسانها هرگز برای رژیم اخوندی ارزش و اهمیت نداره و همه مردم بیگناه فقط برای اخوند یک سپر گوشتی محسوب میشن مسولین رژیم فاسد اخوندی چقدر بی وجدان و حیوان صفتن خردوغان منافق مارمولک متقلب که شده پادوی موساد فوری محرمانه دقایقی پیش اقای پوتین به حضرت خامنه ای زنگ زدند و فرمودند کمی بیشتر از روسیه و جنگ در اوکراین حمایت کنید مقام معظم رهبری نیز در پاسخ فرمودند. هاپ هاپ هاپ و اندکی نیز دم تکان دادند !

زلنسکی: روسیه با شرمساری و فقر از این جنگ خارج خواهد شدرئیس جمهور اوکراین گفت که این جنگ برای فدراسیون روسیه با فقر، شرمساری و عواقب سنگین پایان خواهد یافت. - خبرگزاری آناتولی

نشست کابینه دولت ترکیه به ریاست اردوغاننشست کابینه دولت ترکیه به ریاست رئیس جمهور اردوغان در حال برگزاری است. - خبرگزاری آناتولی

طرح صیانت از فضای مجازی در مجلس شورای اسلامی به سرانجام برسداعضای شورای عالی فضای مجازی تاکید کردند با توجه به اینکه وظیفه قانون‌گذاری بر عهده مجلس شورای اسلامی است، طرح صیانت نیز در مجلس به سرانجام برسد. 4|^ SEKoohzad گور بابای همه تون مادر قهوه ها 1111 926 429 426

اعمال تحریم‌های جدید علیه رئیس‌جمهور بلاروس و دیگر مقامات روس🔺اعمال تحریم‌های جدید علیه رئیس‌جمهور بلاروس و دیگر مقامات روس ▪️آمریکا می‌گوید که تحریم‌های جدیدی را بر علیه رییس‌جمهور بلاروس و دیگر مقامات روسیه اعمال میکند.