رئیسی: مصوبه 'لغو سند آموزشی ۲۰۳۰ یونسکو' اجرا شود | DW | 13.09.2021

22/06/1400 09:45:00 ب.ظ

رئیس جمهور ایران مصوبه 'لغو سند یا بیانیه آموزش ۲۰۳۰' را برای اجرا ابلاغ کرد. سند آموزشی ۲۰۳۰ یونسکو در سال‌های اخیر یکی از موارد چالش‌برنگیز میان دولت و رهبر جمهوری اسلامی بود.

رئیس جمهور ایران مصوبه 'لغو سند یا بیانیه آموزش ۲۰۳۰' را برای اجرا ابلاغ کرد. سند آموزشی ۲۰۳۰ یونسکو در سال‌های اخیر یکی از موارد چالش‌برنگیز میان دولت و رهبر جمهوری اسلامی بود. رئیسی: مصوبه"لغو سند آموزشی ۲۰۳۰ یونسکو" اجرا شود رئیس جمهور ایران مصوبه"لغو سند یا بیانیه آموزش ۲۰۳۰" را برای اجرا ابلاغ کرد. سند آموزشی ۲۰۳۰ یونسکو در سال‌های اخیر یکی از موارد چالش‌برنگیز میان دولت و رهبر جمهوری اسلامی بود.

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور اسلامی و رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی دستور قطعی لغو سند آموزشی ۲۰۳۰ یونسکو را که تحت عنوان"چارچوب عمل ملی آموزش ۲۰۳۰ جمهوری اسلامی ایران" در آذرماه ۱۳۹۵ منتشر شده است، صادر کرد.

لغو این سند درخرداد ۱۳۹۶ در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد اما تاکنون به مرحله اجرا نرسیده بود. سندی که از همان ابتدای پذیرش آن توسط دولت روحانی به یکی از موضوعات چالش‌برانگیز میان جناح‌های گوناگون حکومتی بدل شده بود. headtopics.com

این سند در سپتامبر ۲۰۱۵ (شهریور ۱۳۹۴) باهدف بهبود کیفیت آموزش در سراسر جهان در مجمع عمومی سازمان ملل تصویب شد. کشورهای عضو، از جمله ایران، با امضای این سند توافق کردند که از ژانویه سال ۲۰۱۶ اعتبارات لازمه را برای بهبود آموزش پیش‌بینی کنند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

مردم برای انتقال سند خودرو به دفترخانه‌ها نروند- اخبار صنعت و تجارت - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimمردم برای انتقال سند_خودرو به دفترخانه‌ها نروند رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان: درصورتی که دفترخانه ای به بهانه الزام ثبت نقل و انتقال سند خودرو از تنظیم وکالتنامه خودداری کند مراتب را به این انجمن گزارش دهند مرغ سردفترداران یک پا دارد! جدال با برگه سبز خودرو! سند_خودرو مثل اینکه پورسانت دلال ها میچربه...مثلاچه غلطی میخوای انجام بدی..

نبرد خودروهای برقی در شهر ب‌ام‌و | DW | 13.09.2021شهر مونیخ برای نخستین بار میزبان یکی از قدیمی‌ترین نمایشگاه‌های خودرو جهان شد. این نمایشگاه به صورت سنتی در فرانکفورت برگزار می‌شود. مرسدس بنز در نمایشگاه مونیخ طوفانی‌تر از دیگر خودروسازان حضور داشت. خبر ها بیات شده ،چند روز پیش افتتاحیه داشت ...

هشدار سازمان‌های امدادی نسبت به وقوع فاجعه انسانی در افغانستان | DW | 13.09.2021سازمان 'کمک به گرسنگان جهان' آلمان در همراهی با سازمان‌های امدادی دیگر خواستار ارسال کمک‌های بشردوستانه به افغانستان شد. این سازمان امدادی تاکید کرده که ارائه کمک‌های نوع‌دوستانه نمی‌بایست تابع ملاحظات سیاسی گردد. Afghan_prosecutors_are_under_seriously_threat_save_their_life

استقبال اتحادیه اروپا از توافق بین آژانس و جمهوری اسلامی | DW | 13.09.2021مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی توافق خود با ایران را عاجل‌ترین گام خواند و بر الزام ادامه مذاکرات تاکید کرد. اتحادیه اروپا و همچنین روسیه نیز از احتمال از سرگیری مذاکرات هسته‌ای در وین استقبال کردند.

کره شمالی از آزمایش موفقیت‌آمیز نوع جدیدی از موشک کروز خبر داد | DW | 13.09.2021پس از گذشت چند ماه کره شمالی بار دیگر از یک آزمایش موشکی جدید کرد؛ موضوعی که نگرانی ناظران را در پی داشته است. این بار نیز، آکادمی دانش دفاعی کره شمالی یک موشک کروز را آزمایش کرده است.

خطیب‌زاده: منتظریم رویکردهای طالبان به مطالبات را ببینیم | DW | 13.09.2021سخنگوی وزارت خارجه ایران می‌گوید افغانستان برای صلح و ثبات پایدار به دولتی فراگیر نیاز دارد اما کابینه طالبان چنین نیست. سعید خطیب‌زاده نحوه تعامل با طالبان را به رویکرد آنها در قبال مطالبات بین‌المللی منوط کرد. زکی، این عقب افتاده ژنتیکی، شلوار خودش رو نمیتونه سفت نگه داره، حالا داره به طالبان درس اخلاق میده. خودشون تو تمام دنیا بمب گذاشتن و ترور کردن، حالا به یک مشت عقب افتاده ذهنی دیگه، داره روابط بین‌الملل یاد میده. کوری عصا کش کور دگری است.