رئیس جمهوری موقت بولیوی خواستار پیگرد مورالس شد

24/08/1398 02:10 ب.ظ

جینین آنی‌یز، رئیس جمهوری موقت بولیوی گفته است که اوو مورالس، رئیس جمهوری مستعفی باید تحت پیگرد قرار گیرد و حق شرکت در انتخابات بعدی را ندارد. همزمان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و از حامیان مورالس، در مورد 'ادامه هرج و مرج' در بولیوی ابراز نگرانی کرده است.

جینین آنی‌یز، رئیس جمهوری موقت بولیوی گفته است که اوو مورالس، رئیس جمهوری مستعفی باید تحت پیگرد قرار گیرد و حق شرکت در انتخابات بعدی را ندارد. همزمان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و از حامیان مورالس، در مورد 'ادامه هرج و مرج' در بولیوی ابراز نگرانی کرده است. طرفداران مورالس همچنان به تظاهرات در اعتراض به کناره‌گیری او ادامه می‌دهند در خبری دیگر در مورد بولیوی، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، نسبت به بروز هرج و مرج در این کشور ابراز نگرانی کرده است.

پس از کناره‌گیری اوو مورالس، روسیه از جمله کشورهایی بود که کناره‌گیری او را کودتا و نتیجه دخالت خارجی توصیف کرد.

آقای پوتین گفته است که"ما امیدواریم هرکس که در بولیوی روی کار می‌آید به ادامه و توسعه روابط با روسیه علاقمند باشد" اما افزوده است که"در حال حاضر، عملا هیچ دولتی در بولیوی زمام امور را در دست ندارد که این، شرایط لیبی را به ذهن متبادر می‌کند."

رئیس جمهوری روسیه تظاهرات منجر به استعفای آقای مورالس را مشکوک و"دخالت مستقیم خارجی" را مسئول آن توصیف کرده هر چند در مورد منشاء آن توضیحی نداد. حق نشر عکس Getty Images Image caption مورالس در مصاحبه مطبوعاتی در مکزیک - تظاهرات پس از اعلام پیروزی مورالس در انتخابات اخیر به استعفا و پناهندگی او به مکزیک منجر شد headtopics.com

اوو مورالس و ادامه ریاست جمهوری اوو مورالس نخستین سیاستمدار از جامعه بومیان بولیوی بود که به ریاست جمهوری رسید.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

نایب رئیس دوم سنای بولیوی خود را رئیس جمهوری موقت اعلام کردبا کناره‌گیری اوو مورالس، رئیس جمهوری سابق بولیوی و پناهندگی او به مکزیک، نایب رئیس سنای این کشور خود را رئیس جمهوری موقت اعلام و سوگند یاد کرده اما این سمت به تصویب نمایندگان کنگره نرسیده است.

رئیس جمهوری مستعفی بولیوی ادعای خیابان‌خوابی کرداوو مورالس پس از استعفاء از مقام ریاست جمهوری بولیوی و پناهندگی به مکزیک تصویری از خیابان‌خوابی و آوارگی خود منتشر کرد. اقدامی که دستمایه تمسخر او با به راه افتادن ‌هشتگ چالش‌قربانی در شبکه‌های اجتماعی شده است.

ادامه ناآرامی‌ها در بولیوی؛ رئیس جمهور موقت انتصاب وزرا را آغاز کرددرحالیکه شمار کشته شده‌های ناآرامی‌های اخیر در بولیوی به ۱۰ نفر افزایش یافته است، جنینه آنی‌یس رئیس جمهوری موقت این کشور با اعلام نام ۱۱ وزیر، انتصاب‌ها در دولت خود را آغاز کرد.

ایالات متحده از رئیس جمهور موقت بولیوی حمایت کرد🔺ایالات متحده از رئیس جمهور موقت بولیوی حمایت کرد ⚡️وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه ۲۲ آبان ماه در بیانیه‌ای اعلام کرد که ایالات متحده، سناتور جنین آنیز را به‌خاطر برعهده گرفتن مسئولیت رئیس‌جمهوری موقت بولیوی تحسین می‌کند.

مورالس؛ از اوج تا فرود رئیس جمهوری که نماد تغییرات بودمورالس که اولین رئیس جمهوری بومی بولیوی بود با عملکرد خود در سال های اخیر ریاست جمهوری گروه های زیادی از بومی ها را تبدیل به دشمنان خود کرد.

مایک پمپئو: رژیم جمهوری اسلامی عامل بی‌ثباتی در خاورمیانه استمایک پمپئو: رژیم جمهوری اسلامی عامل بی‌ثباتی در خاورمیانه است مایک پمپئو روز چهارشنبه ۲۲ آبان ماه در مصاحبه با برنامه رادیویی «هیو هیوئیت» ضمن بیان این مطلب گفت: «همزمان تلاش کرده‌ایم که اطمینان حاصل کنیم سطح مناسبی از بازدارندگی همچنان حفظ می‌شود.»