رئیس اطلاعات خارجی دانمارک پیش از محاکمه آزاد شد

29/11/1400 10:39 ب.ظ

رادیو دانمارک در خبری اعلام کرد که «لارس فایندسن»، رئیس بخش اطلاعات خارجی دانمارک که در ماه دسامبر به اتهام دست داشتن در درز اطلاعات «محرمانه» بازداشت شده بود، روز پنجشنبه ۱۷ فوریه از زندان آزاد شده است.

رادیو دانمارک در خبری اعلام کرد که «لارس فایندسن»، رئیس بخش اطلاعات خارجی دانمارک که در ماه دسامبر به اتهام دست داشتن در درز اطلاعات «محرمانه» بازداشت شده بود، روز پنجشنبه ۱۷ فوریه از زندان آزاد شده است. چهار نفر را به دلیل «درز» اسناد محرمانه بازداشت کرده‌اند. بر اساس خبر رادیو دانمارک، یک دادگاه تجدید نظر این کشور حکم داده است که هیچ دلیلی برای ادامه بازداشت لارس فایندسن در زمان انجام تحقیقات وجود ندارد.

فایندسن ۵۷ ساله انجام هر گونه تخلفی را که به ملت دانمارک ضرر زده باشد، رد کرده است. دانمارک در کوزوو زندان کرایه می‌کند دادستانی دانمارک اعلام کرده که این پرونده شامل افشای اطلاعات «بسیار محرمانه» است اما توضیحات بیشتری در مورد آن ارائه نکرده است. رسیدگی به این پرونده امنیتی، قضایی پشت درهای بسته انجام می‌شود.

دادگاه رسیدگی کننده به پرونده فایندسن در اوایل ماه فوریه درخواست کرده بود تا قرار بازداشت پیش از محاکمه این مقام ارشد امنیتی تمدید شود اما دادگاه عالی دانمارک این خواسته را رد کرد. دادگاه رسیدگی کننده به پرونده فایندسن بر این نظر بود که احتمال دارد این مقام ارشد اطلاعاتی مانع ادامه تحقیقات شود. headtopics.com

در هر حال دادگاه عالی دانمارک بدون اسم بردن از فایندسن، اعلام کرد که حکم دادگاه بدوی را مبنی بر ادامه بازداشت پیش از محاکمه یک متهم لغو کرده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

محاکمه یک شهروند افغانستان به اتهام «جنایات جنگی» در هلندمحاکمه یک شهروند افغانستان به اتهام ارتکاب جنایات جنگی در دادگاهی در لاهه هالند (هلند) آغاز شد.به گزارش خبرگزاری «رویترز»، محاکمه این فرد 76 ساله به نام

جنجال «سلام نازی‌» نماینده بلغارستان در پارلمان اروپادوربین‌های پارلمان اروپا در استراسبورگ روز چهارشنبه ۱۶ فوریه تصویری از او را ثبت کردند که از سوی برخی از اعضای این پارلمان به «سلام نظامی» تعبیر شد. عنش رو دیگه در اوردن , حالا شاید دستش همینطوری اومده بالا اونوقت اینا میخوان به ایران بگن بمب اتم نساز و روزنامه نگار زندانی نکن. ترامپ شاشید به هیکل غرب و اژدهای خفته نژادپرستی رو در تمام دنیا بیدار کرد. درود بر ترامپ فاشیست نژاد 😂

فقط «یهودیان»؛ لغت‌نامه آلمانی دودن مجبور شد تعریف خود را تغییر دهدمهم‌ترین لغت‌نامه زبان آلمانی تعریف خود را از کلمه «یهود» پس از آنکه به روز‌رسانی اخیرش موجب برانگیخته شدن خشم جامعه یهودیان آلمان شد، تغییر داد.

تفهیم اتهامات جدید به فرهاد میثمی، فعال مدنی، در دادگاه انقلابنزدیکان فرهاد میثمی، فعال مدنی، از محاکمه دوباره او در دادگاه انقلاب در حالی خبر دادند که او طی سه سال و نیم گذشته بدون هیچ مرخصی در زندان به‌سرمی‌برد.

کشف محموله عتیقه قاچاق پیش از خروج از ایران در مرز ترکیهگمرک ایران از کشف یک محموله قاچاق بسیار ارزشمند عتیقه‌جات که بین اثاثیه خانه جاسازی شده بود، در مرز ترکیه خبر داد.

عزیزی‌خادم از ریاست فدراسیون فوتبال عزل شدعزیزی‌خادم از ریاست فدراسیون فوتبال عزل شد شهاب‌الدین عزیزی خادم با رای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال تا زمان برگزاری مجمع فوق‌العاده از ریاست این فدراسیون به صورت موقت عزل شد. سراجی سرپرست فدراسیون فوتبال شد پس از عزل شهاب‌الدین عزیزی خادم از ریاست فدراسیون فوتبال، مهرداد سراجی، مدیرعامل سایپا از سوی هیات رییسه فدراسیون فوتبال به عنوان سرپرست فدراسیون فوتبال انتخاب شد. يعني الان قراره وضعيت فوتبال مثل سايپا خوب بشه!