رئیس‌جمهور ترکیه وارد واشنگتن شد

21/08/1398 11:40 ب.ظ

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه برای انجام یک سفر رسمی و دیدار با دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود وارد شهر واشنگتن شد. - خبرگزاری آناتولی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه برای انجام یک سفر رسمی و دیدار با دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود وارد شهر واشنگتن شد. - خبرگزاری آناتولی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در رأس هیئتی برای انجام یک سفر رسمی و دیدار با دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود وارد شهر واشنگتن دی سی پایتخت این کشور شد.

اردوغان به دعوت رسمی ترامپ به آمریکا رفته است و در پایگاه نظامی آندره واشنگتن، مورد استقبال فریدون سینیرلی اوغلو نماینده دائم ترکیه در سازمان ملل، سردار کیلیچ سفیر کشور در ایالات متحده و کان آندرسون مدیرکل پروتکل و سایر مقامات این شهر قرار گرفت.

ادامه مطلب:
aa_persian »

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه برای انجام یک سفر رسمی و دیدار با دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود وارد شهر واشنگتن شد.

ترکیه: اصل بر سر کار آمدن دولت‌ها از راه دموکراتیک برای ترکیه حائز اهمیت استترکیه: اصل بر سر کار آمدن دولت‌ها از راه دموکراتیک برای ترکیه حائز اهمیت است

جسد بنیان‌گذار کلاه سفیدهای سوریه در ترکیه پیدا شدکلاه سفیدها در جریان حملات بی‌شمار نیروهای روسیه و ارتش سوریه در مناطق زیر کنترل شورشیان، جان هزاران تن از شهروندان غیرنظامی سوریه را نجات دادند. هرکی بخواد هرکی رو حذف کنه وایمیسه تا طرف پاش برسه ترکیه ههههههه حتما کار بشار اسد است!

رکورد کاشت بیشترین درخت جهان در ترکیه شکسته شدرکورد کاشت بیشترین درخت جهان طی یک ساعت در استان چوروم ترکیه به ثبت رسید. - خبرگزاری آناتولی

تراز تجاری ایران با ترکیه در ماه سپتامبر 'منفی' شدبر اساس گزارشی که معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران درباره مراودات تجاری ایران و ترکیه منتشر کرده، تراز تجاری این دو کشور در ماه سپتامبر سال جاری میلادی منفی شده است. در این گزارش آمده تا ماه مه امسال تراز تجاری ایران و ترکیه (ماهانه) با مازاد همراه بود اما از ماه بعد (ژوئن) صادرات ایران به ترکیه به شدت افت کرد و با کسری همراه شد. شروع افت تراز تجاری این دو کشور تقریبا همزمان با توقف تمدید معافیت خرید نفت از ایران بود.

حساب جاری ترکیه در ماه سپتامبر مازاد 2 میلیارد و 477 میلیون دلاری را ثبت کردحساب جاری ترکیه در ماه سپتامبر مازاد 2 میلیارد و 477 میلیون دلاری را ثبت کرد

ابراز نگرانی ترکیه نسبت به تحولات اخیر در بولیوی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه برای انجام یک سفر رسمی و دیدار با دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود وارد شهر واشنگتن شد.واشنگتن/ خبرگزاری آناتولی

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در رأس هیئتی برای انجام یک سفر رسمی و دیدار با دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود وارد شهر واشنگتن دی سی پایتخت این کشور شد.

اردوغان به دعوت رسمی ترامپ به آمریکا رفته است و در پایگاه نظامی آندره واشنگتن، مورد استقبال فریدون سینیرلی اوغلو نماینده دائم ترکیه در سازمان ملل، سردار کیلیچ سفیر کشور در ایالات متحده و کان آندرسون مدیرکل پروتکل و سایر مقامات این شهر قرار گرفت.

امینه اردوغان همسر رئیس جمهور، مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه، برات آلبایراک وزیر خزانه داری و دارایی، خلوصی آکار وزیر دفاع ملی، رخسار پکجان وزیر تجارت، ماهر اونال معاون رئیس حزب عدالت و توسعه، عمر چلیک سخنگوی این حزب، فخرالدین آلتون رئیس دفتر ارتباطات نهاد ریاست جمهوری و ابراهیم کالین سخنگوی این نهاد اردوغان را در سفر آمریکا همراهی می‌کنند.