رئیس جدید ایران خودرو کیست؟

05/06/1398 02:21 ب.ظ

🔻اعتمادآنلاین گزارش می‌دهد: 🔹رئیس جدید ایران_خودرو کیست؟ 🔹مقیمی چه سیاست و برنامه‌ای برای ساماندهی وضع بد صنعت خودرو در دستور کار دارد؟ این مطلب را اینجا_بخوانیم👇 👈عضویت

فرشاد مقیمی، معاون سابق امور صنایع وزارت صنعت، بعد از برکناری هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل قبلی ایران‌خودرو، به‌ عنوان جوان‌ترین مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، منصوب شد. - علی ربیعی سخنگوی دولت، چند روز پیش، از برکناری هاشم یکه‌زارع مدیرعامل ایران‌خودرو به دستور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد.

سخنگوی دولت دلیل این برکناری را افزایش قیمت خودسرانه قیمت خودرو اعلام کرد و جالب‌تر از خبر برکناری، انتشار خبری مبنی بر بازداشت یکه‌زارع در عصر همان روز در دفتر کارش بود.

اولین گزینه‌ای که علی ربیعی به‌عنوان مدیرعاملی ایران‌خودرو اعلام کرد، عباس علی‌آبادی مدیرعامل مپنا بود که علی‌آبادی هم بنا بر دلایلی از پذیرفتن این مسئولیت شانه خالی کرد و در نهایت از بین گزینه‌های مطرح برای تصدی این پست، اعضای هیات‌مدیره ایران خودرو به‌ اتفاق آرا، فرشاد مقیمی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت را به‌ عنوان مدیرعامل ایران‌خودرو انتخاب کردند.

تا پیش‌ از این موسوی، صفری، تهرانی‌نژاد، میرخانی رشتی، غروی، منطقی، نجم‌الدین و یکه‌زارع سکان هدایت بزرگ‌ترین خودروساز خاورمیانه را در دست داشتند و فرشاد مقیمی نهمین نفری است که پس از انقلاب به‌ عنوان مدیرعامل ایران‌خودرو مشغول کار شده است. ایران‌خودرو قبل از انقلاب با نام «ایران ناسیونال» و تحت مدیریت برادران خیامی اداره می‌شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
EtemadOnline »

حمله به خودرو حامل اساتید دانشگاه ننگرهاررئیس دانشکده ادبیات دانشگاه ننگرهار افغانستان در پی انفجار خودرو حامل وی کشته شد. - خبرگزاری آناتولی

ایران: تولید اورانیوم را به 50 تن می‌رسانیم

ظریف: ما تنها می‌خواهیم نفت‌‌‌مان را بفروشیم و درآمد آن را دریافت کنیموزیر امور خارجه ایران اعلام کرد که تنها خواسته تهران فروش نفت خود و کسب درآمد آن است. - خبرگزاری آناتولی

عدالت آموزشی و سهم پایین مخارج آموزشی دولت در ایرانتهران- ایرناپلاس- شش استان ایران بیش از ۸۰ درصد از پذیرفته­‌شدگان کنکور سال جاری را به خود اختصاص داده­‌اند و دانش‌آموزان ۲۰ درصد از مدارس، به ۸۰ درصد موقعیت‌های برتر در کنکور دست پیدا می‌کنند.

مصاحبه| تحلیلگر آمریکایی: نظم نوین هژمونیک جهانی ساخته آمریکا رو به زوال است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimیک تحلیلگر سیاسی آمریکایی به وضعیت نامطمئن هژمونی و رهبری ایالات متحده در عرصه بین‌المللی اشاره کرد و گفت: نظم نوین جدید هژمونیکی که توسط آمریکا ساخته شده، رو به زوال و نابودی گذاشته است.

‌‌سخنگوی ارشد نیروهای مسلح: دشمنان ‌توان ‌رویارویی با ایران را ندارند / در اوج قدرت دفاعی هستیم- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimگروه استان‌ها ـ سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمنان ‌توان ‌رویارویی با ایران را ندارند‌،گفت: امروز این نوید را به ملت‌ها می‌دهیم که دشمنان در حال طی کردن نفس‌های آخرشان هستند.