رئیس مجلس: قیمت برخی اجناس افزایش پیدا کرده؛ وزیر صنعت: می‌دانستیم افزایش قیمت بنزین بی‌تاثیر نیست

25/11/2019 12:26:00 ب.ظ

رئیس مجلس ایران: قیمت برخی اجناس افزایش پیدا کرده؛ وزیر صنعت: می‌دانستیم افزایش قیمت بنزین بی‌تاثیر نیست

رئیس مجلس ایران: قیمت برخی اجناس افزایش پیدا کرده؛ وزیر صنعت: می‌دانستیم افزایش قیمت بنزین بی‌تاثیر نیست

علی لاریجانی رئیس مجلس ایران، خبر از افزایش قیمت 'برخی اجناس شرکت‌های دولتی' داده و خواستار تلاش دولت ایران کنترل قیمت شد. همزمان وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) ایران نیز که در مجلس حاضر بود، گفته است که دولت 'می‌‌دانسته افزایش قیمت بنزین روی قیمت بقیه کالاها تاثیر خواهد گذاشت.'

پایان پست توییتر شماره از @khabaronlineeآقای لاریجانی از افزایش قیمت تاکسی سخن گفته و پیشنهاد کرده دولت برای نظارت بر عدم افزایش قیمت کالاها"از ظرفیت بسیج" استفاده کند.رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) ایران نیز که در مجلس حاضر بود، گفته است که دولت"می‌‌دانسته افزایش قیمت بنزین روی قیمت بقیه کالاها تاثیر خواهد گذاشت."

آقای رحمانی گفته است:"بالاخره واقعیت را بپذیریم که بنزین گران شده و در جامعه تاثیر خود را گذاشته و یک عده قلیل هم به دنبال سوءاستفاده از این فرصت بودند."وی در خصوص افزایش قیمت تاکسی نیز گفت که"می‌پذیریم افزایش قیمت بنزین بر روی این بخش تاثیرگذار است و ما در تلاش هستیم تا افزایش معقول در این بخش داشته باشیم".

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

اگر بی تأثیر نبوده پس چرا به مردم دروغ می گفتید که بالا رفتن قیمت بنزین تأثیری بر افزایش قیمت ها ندارد. واقعأ که مردم از اینهمه دروغ و سوء مدیریت خسته شده اند. من از این‌همه هوش و‌ذکاوت اینا موندم به خدا. مجلس جای اینا نیست. به خدا دارن حروم میشن هر دم از این باغ گلی یا ع..میرسد؟! گفتند که بی تاثیره حالا میگن با تاثیره، حداقل تکلیف خودتونو با خودتون مشخص کنید رهبریتون پیشکش.

😃 خسته نباشید 🚬 شک ندارم من یک گوساله هستم یک اتفاق نادر در ایران رخ داد. و رئیس مجلس هم در تعجب کامل مات و مبحوت شد. (قیمت ها افزایش یافت) یجوری این رو بیان کرده من باورم شد که برای بار اول در چهل سال گذشته افزایش قیمت داشتیم. شما چطور.؟ مکالمه ی پت و مت!

۷ نقد وارد به سیاست افزایش قیمت بنزین و طرح معیشت خانوارهااستاد موسسه پژوهش‌های برنامه‌ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی معتقد است؛ بهتر است با مردم صادق بود و گفتار علمی داشت و اجازه داد مردم در فضای بدون اتهام نظرات خود را بیان کرده و اقتصاددانان بی­‌طرف وارد گفتگو با مردم شوند تا بهترین ارهکارها استخراج شود و عملیاتی شود.

قیمت مسکن بالا نمی‌رودقیمت مسکن بالا نمی‌رود سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با بیان این‌که تعداد خانه‌های خالی از سکنه کاهش یافته است گفت: قیمت مسکن در ماه‌های آینده افزایش نمی‌یابد؛ مگر این‌که تحولات پیش‌بینی نشده‌ای در فضای کلی اقتصاد ایجاد شود. گوجه فرنگی‌ شده ۱۵ تومن ، کجا زندگی‌ می‌کنین شماها ، مطمئن هستین تو‌ ایرانین ؟؟ شب بخیر؛ تحول پیشاپیش اتفاق افتاده است! منتظر اثر گرانی سوخت بر قیمت مسکن هم باشید!

قیمت خودروهای ایران خودرو امروز 98/09/04- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimقیمت_خودرو امروز؛ گزارش امروز قیمت خودرو حکایت از ثبات قیمت محصولات ایران خودرو در بازار دارد

افزایش 8 درصدی خشونت علیه زنان در افغانستان

یک پیشنهاد منصفانه به دولت/حقوق مدیران 9.5درصد کاهش و حقوق مردم 42درصد افزایش یابد- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimعدالت در نظام حقوق و دستمزد ایجاب می‌کند در سال 99 حقوق مدیران که باعث و بانی رشد منفی 9.5درصدی اقتصاد هستند، به همین میزان کاهش و حقوق کارمندان و کارگران که متأثر از تصمیمات غلط مدیران مجبور به تحمل تورم 42درصدی هستند، به همین میزان افزایش یابد. به قول مدیری : خیلی لطف میفرمایین ۳۰۰ درصد گرانی را با ۴۲ درصد حل میکنید

رتبه‌بندی فرهنگیانِ با بیش از دو سال سابقه کار/افزایش ۲۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومانی دریافتیِ معلمانوزیر آموزش و پرورش با اشاره به تصویب طرح رتبه‌بندی معلمان در هیأت وزیران، اعلام کرد که کلیه فرهنگیان با بیش از دو سال سابقه کار در آموزش و پرورش، بر اساس صلاحیت های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای در رتبه‌های یک تا پنج قرار می‌گیرند و به تناسب و رتبه‌های پنج‌گانه از مزایایی برخوردار خواهند شد که بین ۲۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان خواهد بود. یعنی به عبارتی معادل ۶۶ تا ۲۵۰ لیتر بنزین ۳ هزار تومانی!

۴ آذر ۱۳۹۸ پایان پست توییتر شماره از @khabaronlinee آقای لاریجانی از افزایش قیمت تاکسی سخن گفته و پیشنهاد کرده دولت برای نظارت بر عدم افزایش قیمت کالاها"از ظرفیت بسیج" استفاده کند.«فاطمه پاسبان» استاد دانشگاه و اقتصاددان؛ طی یادداشتی برای ایلنا به تشریح و نقد موضوع افزایش قیمت بنزین و اجرای طرح معیشت خانوار پرداخت که به شرح ذیل از نظر می‌گذرد: اقتصاد ایران تجربه افزایش قیمت بنزین را داشته است و افزایش قیمت در دوره‌های زمانی مختلف اتفاق افتاده است.پروانه اصلانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: دلیل افزایش کمتر از یک درصدی قیمت مسکن شهر تهران در مهرماه نسبت به شهریورماه، عمدتا به افزایش معاملات منطقه ۱ برمی‌گردد که در ماه‌های قبل از آن معاملات و قیمت در این منطقه افت محسوسی داشت؛ بنابراین بعید است که قیمت خانه در ماه‌های آینده افزایش یابد؛ مگر این‌که تحولات پیش‌بینی نشده‌ای در اقتصاد کلان پیش بیاید.خبرگزاری تسنیم ، در بازار امروز خرید و فروش خودروی سمند ال ایکس با قیمت 82 میلیون تومان، دنا با قیمت 120 میلیون تومان، پژو 206 تیپ 5 با قیمت 110 میلیون تومان و پژو پارس با قیمت 102 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) ایران نیز که در مجلس حاضر بود، گفته است که دولت"می‌‌دانسته افزایش قیمت بنزین روی قیمت بقیه کالاها تاثیر خواهد گذاشت." آقای رحمانی گفته است:"بالاخره واقعیت را بپذیریم که بنزین گران شده و در جامعه تاثیر خود را گذاشته و یک عده قلیل هم به دنبال سوءاستفاده از این فرصت بودند. در سال ۱۳۶۹ نرخ بنزین به ۵تومان به ازای هر لیتر رسید." وی در خصوص افزایش قیمت تاکسی نیز گفت که"می‌پذیریم افزایش قیمت بنزین بر روی این بخش تاثیرگذار است و ما در تلاش هستیم تا افزایش معقول در این بخش داشته باشیم". اصلانی ادامه داد: ما به اندازه بسیار کمی با فعالیت‌های بخشی می‌توانیم در بخش مسکن اثرگذار باشیم. آقای رحمانی گفت که"براساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار هیچ دستگاه دولتی تا پایان سال حق افزایش قیمت ندارد. بعد از آن دوباره در سال ۱۳۷۶قیمت بنزین به هر لیتر ۱۶تومان رسید یعنی افزایشی ۶۰درصدی را تجربه ‌کرد. حتی بخش‌هایی که قبل از اجرای این طرح مجوز افزایش قیمت دریافت کرده بودند و هنوز اعمال نشده بود مصوبه آنها لغو شد.

هیچ یک از دستگاه‌های دولتی حق افزایش قیمت هیچ کالایی را تا پایان سال ندارند". در سال ۱۳۸۶ قیمت هر لیتر بنزین ۱۰۰تومان شد. سرپرست دفتر برنامه‌ریزی و اقتصاد مسکن تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت مسکن که منجر شده بود تسهیلات خانه اولی‌ها قدرت پوشش‌دهی قیمت مسکن در کلانشهرها را از دست بدهد، صندوق پس‌انداز مسکن یکم را به پروژه اقدام ملی متصل کردیم؛ زیرا بیش از ۳۵۰ هزار نفر در این صندوق سپرده‌گذاری کرده‌اند که با این وام نمی‌توانند خانه بخرند. رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در صحن علنی مجلس: ما می‌دانستیم که افزایش قیمت #بنزین روی قیمت بقیه کالاها تاثیر خواهد گذاشت. بالاخره واقعیت را بپذیریم که بنزین گران شده و در جامعه تاثیر خود را گذاشته و یک عده قلیل هم به دنبال سوءاستفاده از این فرصت بودند. بنزین با دو نرخ سهمیه‌ای و با قیمت ۴۰۰تومان و آزاد و با قیمت ۷۰۰تومان عرضه می‌شد. . بعد از رشد معاملات و رشد قیمت در سال ۱۳۹۶ بسیاری از خانه‌های خالی وارد بازار شد.