رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: از حذف سپاه قدس از فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی حمایت نمی‌کنم

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنج‌شنبه ۷ آوریل در کمیته نیروهای مسلح سنای این کشور گفت: «من معتقدم که نیروی قدس سپاه پاسداران، یک سازمان تروریستی است و از حذف آن از فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی حمایت نمی‌کنم.»

سپاه قدس یکی از نیروهای پنچ‌گانه سپاه پاسداران است که مسئولیت فعالیت‌های نظامی برون‌مرزی این نهاد را بر عهده دارد.

ایران در مذاکرات برای احیای برجام، در کنار مذاکره برای لغو تحریم‌های هسته‌ای، خواستار حذف سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی آمریکا شده است. بررسی اخبار منتشر شده در مورد مذاکرات احیای برجام نشان می‌دهد که خواسته ایران برای حذف سپاه پاسداران از فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی آمریکا، رسیدن به توافق را با مشکل مواجه ساخته است.آمریکا در حال بررسی حذف نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامیالبته ژنرال مایلی با بیان اینکه او در مذاکرات احیای برجام شرکت نمی‌کند، تأکید کرد که سخنانش در سنا فقط نظرات شخصی‌ او است. او در ادامه با اشاره به جایگاهش گفت که موظف است به سوالات نمایندگان آمریکا پاسخ دهد.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا هم در خصوص موضوع سپاه پاسداران در مذاکرات غیر مستقیم تهران و واشنگتن، گفته بود که ثبت سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی آمریکا تنها اقدام کشورش علیه این نهاد نظامی نیست بلکه «بیشترین تحریم‌ها» علیه آن اعمال شده است. اینک به نظر می‌رسد که اظهار نظر رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در مورد سپاه قدس و نه کل سپاه پاسداران ایران، ممکن است نشانه‌ای از مصالحه احتمالی میان دو کشور باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

عدالتی فیصلے سے پاکستان بچ گیا۔شفاف الیکشن کرائیں گے۔شہباز شریف

اینا رو وقتی جلو آینه نشستی بلغور کن... نه واسه دیگران فقط ۸

بعد‌از جنگ امریکا در ویتنام نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران تنها نیروی هستند که پوز امریکا را به خاک مالیدن و هر نیروی در مقابل امریکا ایستادگی کنه تروریستم به حساب میشه

تا جایی که اطلاع دارم اینها می گفتند کل سپاه تروریستی هست حالا سپاه قدس ...

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اخراج بیش از ۳۳۰ دیپلمات روس از اروپا از ابتدای حمله روسیه به اوکرایناخراج بخش بزرگی از دیپلمات‌های روس پس از انتشار تصاویر کشتار دسته‌جمعی ساکنان شهر بوچا اتفاق افتاده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

وحیدی: حادثه مشهد اقدام تروریستی بود؛ از آمریکا انتظار محکوم کردن نداریموزیر کشور ایران، ضمن محکوم کردن حمله به سه طلبه شیعه در مشهد، گفت که از غرب و آمریکا به دلیل این که «به‌وجودآورنده و حامی این تفکرات» هستند، انتظار محکوم کردن نداریم. این وحشیگری فقط مربوط به دنیای اسلام است به غربیها ربطی ندارد که انتظار محکوم کردن دارید واقعا این وحشی‌گری نتیجه کار خود شماست به غرب چه ربطی دارد لعنتی کلمه شیعه را نمیگفتی منظورت منقعد نمیشد!؟ البته که نمیشد شما مآموریتت همینه روحانیه شیعه شهروند کرد فعال ترک .... سواد_رسانه_ای
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

ارشدترین ژنرال آمریکایی با حذف نیروی قدس سپاه از «فهرست تروریستی» مخالفت کردژنرال مارک الکساندر میلی به اعضای کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گفت که اعتقاد دارد نیروی قدس سپاه پاسداران یک سازمان تروریستی است و از حذف این نیرو از سیاهه ترور حمایت نمی‌کند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

دیدار جمعی از نمایندگان مجلس، مسئولان قوه قضائیه و فرماندهان ارتش با رئیس جمهورجمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز پنج شنبه با آیت الله سید ابراهیم رئیسی، دیدار و گفتگو کردند. ايران يک کفري نظام دار ايران يک ظالم جابر هيواد است لطفاًصدای اعتراض کارکنان قراردادمدت موقت وزارت نفت را به بیعدالتی و اپارتاید اداری و مالی حاکم بشنوید و ناجی 27000 خانوار بستوه آمده از ۱۰ سال جبر و ظلم باشید. تبدیل_وضعیت_بی_قید_و_شرط_کارکنان_قرارداد_مدت_موقت_وزارت_نفت_به_پیمانی_پس_از۱۰_سال_انتظار_و_بلاتکلیفی
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

شکایت قضایی میشل پلاتینی از رئیس فدراسیون جهانی فوتبال | DW | 06.04.2022رئیس پیشین اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) از جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال به دلیل سوء استفاده از سمت خود شکایت کرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نامه جمعی از نمایندگان به رئیس جمهور درباره مذاکرات ویننامه جمعی از نمایندگان به رئیس جمهور درباره مذاکرات وین یک عضو کمیسیون انرژی مجلس از نامه جمعی از نمایندگان به رئیس جمهور در خصوص ضرورت رفع تحریم‌ها و راستی‌آزمایی از سوی ایران به دنبال مذاکرات برجامی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »