رئیس‌جمهور لبنان: علت انفجار در بندر بیروت می‌تواند ناشی از موشک، بمب و یا مداخله خارجی باشد

17/05/1399 09:46:00 ب.ظ

رئیس‌جمهور لبنان در رابطه با انفجار اخیر در بندر بیروت گفت علت هنوز کاملا مشخص نیست و می‌تواند ناشی از پرتاب موشک، بمب و یا مداخله خارجی باشد. - خبرگزاری آناتولی

رئیس‌جمهور لبنان در رابطه با انفجار اخیر در بندر بیروت گفت علت هنوز کاملا مشخص نیست و می‌تواند ناشی از پرتاب موشک، بمب و یا مداخله خارجی باشد. - خبرگزاری آناتولی 07.08.

2020 بیروت/ محمود گلدی/ خبرگزاری آناتولی میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان در نشست مطبوعاتی در کاخ ریاست‌جمهوری با بیان اینکه هنوز علت اصلی انفجار اخیر در بندر بیروت، پایتخت این کشور مشخص نشده است، تصریح کرد: ممکن است انفجار فوق از بمب، پرتاب موشک و یا مداخله خارجی نشات گرفته باشد.

وی همچنین اظهار داشت:‌ از امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه خواهان ارسال تصاویر ماهواره‌ای این انفجار شدیم. اگر این تصاویر در دست فرانسه نباشد از کشورهای دیگر آن را درخواست خواهیم کرد. عون، درخواست‌ها مبنی بر تحقیق بین‌المللی درباره این انفجار را تلاش برای ایجاد انحراف مسیر دستیابی به واقعیت‌ها دانست و گفت: تحقیقات موجود تمامی مسئولان رده‌های مختلف را شامل خواهد شد. همچنین روند تحقیقات قضایی باید با سرعت پیش رود.

رئیس‌جمهور لبنان ادامه داد: هم اکنون با شرایطی که در آن ساختار سیاسی کشور را بازنگری می‌کنیم مواجه هستیم. با این اتفاق محاصره علیه لبنان شکسته شده و سران کشورهای زیادی با من تماس گرفته و برای ارایه کمک اعلام آمادگی کرده و در حال ارسال این کمک‌‌ها از طریق هوایی هستند. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

ماکرون در لبنان بر ضرورت اصلاحات در این کشور تأکید کردرئیس جمهوری فرانسه که مورد استقبال رئیس جمهوری لبنان قرار گرفته بود، پشتیبانی پاریس از بیروت را یک امر واضح دانست.

رئیس جمهوری فرانسه در سفر به بیروت: کمک‌های فرانسه به «دستان فاسد» در لبنان نخواهد رسیدرئیس جمهوری فرانسه در سفر به بیروت: کمک‌های فرانسه به «دستان فاسد» در لبنان نخواهد رسید به گفته مقامات لبنانی انفجار مهیب روز سه‌شنبه در بندر بیروت بین ۳ تا ۵ میلیارد دلار خسارت وارد کرده است و به خانه‌های حدود ۳۰۰ هزار نفر آسیب زده است.

تظاهرات در نزدیکی پارلمان لبنان در پی انفجار بیروت - BBC News فارسیرئیس جمهوری لبنان گفته احتمال حمله خارجی در انفجار مهیب روز سه‌شنبه در پایتخت این کشور را بررسی می‌کند.

کرونا در جهان- مرگ یک نفر در دنیا در هر ۱۵ ثانیه؛ افزایش تاریخی قیمت طلاکرونا در جهان- مرگ یک نفر در دنیا در هر ۱۵ ثانیه؛ افزایش تاریخی قیمت طلا به گزارش خبرگزاری رویترز در هر ۲۴ ساعت، حدود ۵ هزار و ۹۰۰ نفر در اثر ابتلا به ویروس‌ کرونا جان خود را از دست می‌دهند. این معادل، مرگ یک نفر در هر پانزده ثانیه است.

اعلام وضعیت اضطراری در گامبیا به علت ویروس کرونادولت گامبیا به دلیل افزایش 60 درصدی شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور طی هفته اخیر، وضعیت اضطراری اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی

آلتون: ترکیه همواره در کنار کشور دوست و برادر لبنان خواهد بود